Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki milyen anyagi helyzetben...

Ki milyen anyagi helyzetben vállalt babát?

Figyelt kérdés

Van olyan köztetek, akinek a napi megélhetés is gondot okozott, mégis belevágtak a párjával? Jött úgy vkinél a gyerek, hogy azt se tudta, hogy a fizetésig tartó egy hetet, hgyan oldja meg, mert nincsen pénzük?

Én nagyon vágyom már egy Töpörtyűre, de sajnos alig van pénzünk. Ez rettenetesen visszatart, hiszen szeretnék majd megadni neki mindent, amit csak lehet. Egyszerűen vívódom magamban és nem tudom mi lenne a helyes. A szívemre vagy az eszemre hallgassak? A családban sajnos nincs kisgyerekes, így nem tudnánk senkitől pl. ruhácskát vagy kiságyat kapni.


2009. márc. 26. 12:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy vágtunk bele a gyerekbe, hogy nekem volt bejelentett munkám 100eFt körül kerestem, de a férjemnek szezonáris munkája van, és a Jan, Febr, Márc, néha még az Ápr. eleje is nagyon szar,nagyon keveset keres.De mi bele vágtunk.Mondjuk lakás meg autó az adott, volt.És a kezdő "alkatrészekben" is sok mindent kaptunk.Babaágyat, babakocsit, fürdetőt.Habár a manó születése után 2-3 hónappal kellett vennünk 1 új babakocsit.Sajnos a számlákkal azóta is kis csúszásban vagyunk, de reméljük nyáron egyenesbe jövünk.Mondjuk nekünk a szülők nagyon sokat segítenek, anyagiakban is.

Remélem jobb lesz a helyzet, és nem sokára bele vághattok.

2009. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos manapság nagyon sokba kerül egy pici, főleg,ha senkitől nem számíthattok támogatásra!Esetleg ha tudsz rá félretenni havonta egy kis pénzt,ha nagyon keveset is,az is jó már!Én tudom,hogy még azért nincs babám,mert majd akkor szeretnék, ha mindent meg tudok neki adni!Annál rosszabb nincs,amikor nélkülözni kell,vagy amikor a késöbbiekben az osztálytársak cikiznek a szegénység miatt...Én ezt átéltem,és nem szeretném,ha az én gyerekem is így nőne fel!Ez hatalmas lelki teher egy gyereknek!Úgyhogy most munka mellett tanulok,hogy pár év múlva meg tudjam teremteni az anyagiakat,és a párom is mindent megtesz ezért!Szerintem bármennyire is nehéz, az eszedre hallgass a pici érdekében!
2009. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnk jövedelme kb. 100.000,- Ft volt, mivel akkor még a párom nem dolgozott. A szüleink sokat segítenek, de szerencsére a baba születésekor a páromnak is sikerült elhelyezkedni és én is egész jó TGYÁS-t kaptam (még a GYED-et most fogom először), így mostmár azért sokkal könnyebb. Nem mondom, hogy nagylábon élünk, de azért kényelmesen kibírjuk a fizetésig. A ruhákat bizományiban veszem, a pelusokat kuponnal, mindig az akciósat, bár ennél van olcsóbb pelus is. A bababútort használtan kaptam, anyukám vette. A babakocsit anyósomtól kaptuk. Szépen apránként minden meglett ami a babának kell. Szülői segítség nélkül azért elég gáz lett volna...
2009. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én jó anyagi helyzetben vállaltam babát. Nekünk sem volt senki, akitől kaptunk volna bármit is és hát az új holmi nem olcsó. Ismerek olyanokat, akik nem várták ezt ki. Van, aki megbánta, van, aki nem, mert rengeteget kellett pluszban dolgozni ahhoz, hogy ne haljanak éhen és az anyuka is 1 év után visszament dolgozni. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy akkor vállalj csak gyereket, mikor már megteremtetted az anyagi hátteret, mert mindenki megissza a levét, ha ez nem így lesz. Vagy a babát kell beadnod bölcsibe, hogy dolgozhass vagy pedig nagyon spórolósra veszed a figurát és vagy 5-10 évig abszolút nem költesz magadra sem a párodra. Esetleg a párodnak kell majd másodállást vállalni...hát egyik sem hiszem, hogy megéri, de ezt döntsd el te magad! Akit én ismerek, sajnos oda került, hogy apukának és anyukának is 2 munkahelye van, a gyerek a bölcsiben van, mivel fel kellett venniük egy csomó hitelt. Lehet, hogy ha vártak volna 3-4 évet most az anyuka otthon nevelhetné a gyerekét önmaga és a férje sem szakadna bele a munkába. Azért ezek nagyon nagy különbségek a mindennapi életben.
2009. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Talán próbbáljátok meg először beszerezni apránként a fontosabb dolgokat!Használt kocsi,ruhák,kiságy...stb.Aztán ha ezek megvannak tessék belefogni!Mi is vacakul élünk de nekünk is adták a ruhákat,mindent,a kocsit használtan vették közösen a nagyszülők!Talán közben beesik Nektek valami jól fizető állás is!Turkálókban szupi rucik vannak!
2009. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk már van egy kis manónk és most szeretnénk még egyet úgy,hogy albérletbe készülünk költözni.Tény nm lessz egyszerű,de már most néztem magamnak itthonra melót.Persze az is kérdés mennyi idős vagy?Mert én 34 leszek az idén és nem szeretnék 40 évesen meg szülni a követketkezőt.Vagy lesssz most vagy marad a manó.
2009. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Bocsi, hogy ilyeneket kérdezek, de találtál is otthonra munkát, ha igen megírnád, hogy mit? Engem is nagyon érdekelne.


Kedves Kérdező!

Ne hallgass csak a megérzéseidre, Te tudod egyedül eldönteni, hogy mennyire szeretnél babát. Ha mindig arra várna az ember, hogy meglegyen a megfelelő anyagi háttér, szerintem lassan-lassan kihalnánk. Aki jó anyagi helyzetbe van az szerencsés, aki meg nem az lehet, hogy egy életen át várhat a csodára, közben az évek elmennek felette és azt veszi észre, hogy már hőhullámai vannak, de gyereket még nem szült. Szóval Mi is elég ramagyul állunk, lakáshitel, személyi kölcsön, hitelkártyák, A-hitel, diákhitel, stb. Soroljam még? Még is már nagyon dolgozunk a babán. Szóval halgass a szívedre ez ügyben.

Remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi szegényen vállaltuk a gyerekeket,mert körülöttem mindenki gazdag volt,gyerek meg sehol.Féltem,nehogy ebbe a cipőbe járjunk.Meg nem voltam fiatal se már,későn érő vagyok és fiatalon nem éreztem,hogy babázni szeretnék.Most,igaz segélyt sose kérnék,de szeretetben neveljük párommal a gyerekeket és ami nagyon kell nekik,azt próbáljuk megadni nekik.Nem könnyű a sok lemondás,de a gyerek megér ennyi áldozatot.Ha nincs szülői segitség,meg csak magadra számithatsz,igy nagyon nehéz.Én mégegyszer igy kezdeném!Na lehet,ez sok mindenkinek nem tetszik,amit leirtam,de hát mindenki más véleményen van!
2009. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy babának nem luxust, hanem törődést, és nyugalmat a legfontosabb biztosítani!

Nekünk a nettónk 230e, de a lakáshitel havi 68e, a kocsi havi 14e a rezsi kb 50e, az A-hitel (350e) havi 6e, mégis múlt hónapba úgy döntöttünk belevágunk, ebbe a hónapba fele annyit dohányoztunk, és szórakoztunk, mint szoktunk, így 30e maradt, ha ez így folytatódik (illetve ha meglesz a második csík, akkor a cigit is letesszük), akkor szerintünk nem lehet baj. A kishúgom 10 éves, így sok minden megvan még, ami kellhet. Eddig hóvégén mi is bajba voltunk, de mióta így döntöttünk megy a spórolás. Nincs nagyobb öröm, mint egy gyermek!

Nem szabad elfelejteni, hogy a manó nem feltétlenül fogan meg elsőre, szóval ha most elkezdtek spórolni, lehet, hogy (sajnos) évekig folytathatjátok!

Szerintem a szívedre hallgass, de az eszed is használd!

Sok sikert!

2009. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Csak a szívetekre halgass,senki másra!Olyan,hogy megfelelő idő a gyerekvállalásra,NINCS!Mindig lesz vmi..ami közbejön.Én pont így jártam,bár nem vok még öreg,32éves,de most meg nem jön a baba.Lehet,ha nem helyezek mindent elébe,fiatalon könnyebben megfogant volna! Sok sikert!
2009. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!