Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki milyen anyagi helyzetben...

Ki milyen anyagi helyzetben vállalt babát?

Figyelt kérdés

Van olyan köztetek, akinek a napi megélhetés is gondot okozott, mégis belevágtak a párjával? Jött úgy vkinél a gyerek, hogy azt se tudta, hogy a fizetésig tartó egy hetet, hgyan oldja meg, mert nincsen pénzük?

Én nagyon vágyom már egy Töpörtyűre, de sajnos alig van pénzünk. Ez rettenetesen visszatart, hiszen szeretnék majd megadni neki mindent, amit csak lehet. Egyszerűen vívódom magamban és nem tudom mi lenne a helyes. A szívemre vagy az eszemre hallgassak? A családban sajnos nincs kisgyerekes, így nem tudnánk senkitől pl. ruhácskát vagy kiságyat kapni.


2009. márc. 26. 12:56
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

én 26 éves vagyok a férjem 40. Természetesen számíthatunk a szüleimre, mert ők most is rengeteget segítenek és biztos vagyok benne, hogy körülugrálnák a legelső unokájukat. De akkor is tartok tőle, hiszen ez a válság sem 2hónapig fog tartani és ki tudja milyen lesz a helyzet később. Nekem a cégnél, hiába keresek jól, fél éves szeződésem van, ami májusban fog lejárni, nem tudom meghosszabbítják e. A másik, hogy nem tudok visszamenni oda dolgozni, hiszen nem lesz munkaviszonyom. A határozott idejű szerződés miatt, ki tudja hogyan alakul majd a gyed és a tgyás, mert ilyenkor minden ft számít. Amúgy már elvesztettem két babát és nem szeretném ha esetleg az idegeskedés vagy a stressz ártana a picinek, mert nem bírnék ki mégegy vetélést.

2009. márc. 26. 15:54
 22/32 anonim ***** válasza:
50%
Az előző vok. Van olyan példa is, hogy egy jó sorban lévő szülőpár jut rosszabb helyzetbe. fentről lehet nagyot esni, szegények pedig még spórolni is sokkal nehezebben tudnak, mivel nem kellett eddig félretenniük, nem is tanulták meg.
2009. márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kedves 15.15-ös. Ezt miből gondolod? Mielőtt beütööt a válság, egész jól elvoltunk, olyat is meg tudtunk venni, ami inkább élvezeti cikk. Nem vagyunk milliomosok, de mindet meg tudtunk venni, amit szerettünk volna, magunknak is és a picinek is. Azóta a duplája a törlesztőrészletünk és meg kell gondolni, hogy mire kötünk, és igenis tudok spórolni, és nem veszek meg fölösleges dolgokat. Az egész hozzáállás kérdése. Egy gyereknek akkor is kell kaja, ruha, pelus, hogy csak a legalapabb dolgokat mondjam.

Amúgy ismerek olyat aki bevállalta a gyereket, lesz ami lesz alapon nem a legjobb anyagi háttérrel és most vakarja ott is ahol nem viszket.

Sajnos a mai világban mindenre fel kell készülni.

2009. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Nem azt írtam, hogy mindenkinek nehezen megy, én egy konkrét párt ismerek, akinek nagyon rossz lett a helyzete, nem a válság miatt, még előtte. Természetesen biztos vagyok benne, hogy ez nem törvényszerű. Én 35 éves vagyok, ha megvárom a válság végét, és az mondjuk 5 évig tart... Tudod, a biológiai óra.

2009. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
37%
Előző vagyok. És ha babával jársz így 15.15-ös, hogy fizu előtt másfél héttel nincs csak 3000 ft-od és nincs otthon pelus, akkor azt mondod, hogy gyerekem ne pisilj, ne kakilj, vagy azt, hogy most másfél hétig kenyéren és vizen élünk?
2009. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nincs is 15:15-ös válasz...
2009. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 15:45-ös vagyok. Ez nem vitatéma, leírtam, hogy én nem várok tovább, mert már nem vagyok túl fiatal. Biztos vagyok benne, hogy meg tudom oldani a felmerülő problémákat. Sokáig húztam az időt azzal, hogy jobbra forduljon a sorsom, és sok embertől megkaptam, hogy ilyen erővel sokan nem kezdték volna el, és mindig akad egy de... Ha szorult helyzetben vagyok, még mindig el lehet adni az autót, ami öreg tragacs ugyan, de mégiscsak ér valamit. Rengeteg ember él járgány nélkül. Sorolhatnám. Tudom, hogy nem abba a kategóriába tartozom, aki 3 évig otthon maradhat a kicsivel, de azt is tudom, hogy rendkívül meleg "fészekbe" fog érkezni a kicsi, ha egyszer megérkezik. Még rengeteg olyan dolog van az életemben, amiről le tudok/tudnék mondani, ha a helyzet úgy adódik. Pl. most, mivel mindketten sokáig dolgozunk, rendeljük az ebédünket mindketten, és tudom, ha főzök otthon, jóval olcsóbb.


A lényeg, hogy gyerekvállalás előtt az ember tisztában legyen azzal, mi az ami még bevállalható, és ez teljesen szubjektív. Van aki le tud mondani arról, hogy pl. fodrászhoz járjon, mint pl. én, és van aki a masszőrről, műkörmösről stb. sem tud lemondani.

2009. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%
Szia!Én pont hasonló okból kifolyólag váltam el a férjemtöl. ö nem akart babát, mert anyagilag nem állunk olyan helyzetbe ( hitel + rezsi + ami marad, az épp arra volt elég, hogy megéljünk...); nekem viszont minden álmom egy baba. Már 39 éves vagyok, s mire várjak még? Hogy megnyerjem a lottót?? Vagy felemeljék a fizetésem? Vagy legyen egy olyan állásom, hogy lépni ne bírjak a pénztöl? Saját vállalkozást ma már öngyilkosság alapítani... tehát marad a szerzódéses munka + az a plusz, amit össze tudsz dolgozni. Én 3 nyelven fordítok: tehát bízom benne, hogy a baba-vállalás idöszaka alatt is sikerül annyit összehozni a konyhára, hogy legyen elegendö a baba igényeire is. Épp ezért inkább megkeresem azt az apát, aki ebben partner tud lenni, minthogy lemondjak életem fömüvéröl és nagy álmáról....
2009. márc. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nos a mi történetünknek nem volt ilyen jó kezdete. Simon nem várt baba, annyira rossz anyagi helyzetben voltunk hogy sem fogamzás gátlót sem óvszert nem vehettünk...vagy eszünk vagy védekezünk, ez így kicsit durván hangzik de reális, persze védekeztünk másként, mégis megfogantam.Előtte már fél éve nem volt munkánk, nekem sikerült számlás bedolgozós munkát szereznem, a párom is 2 hónap múlva ugyan annál a multinál szakmájába vágó munkát kapott, fogalmazhatnék úgy hogy a gyerekkel megjött a szerencsénk is, nem volt segítségünk, a nagyszülők vagy túl mesze voltak vagy nem foglalkoztak velünk, anyósom volt az eggyetlen akit a kérdéseimmel bombázhattam, de minden jött magától, spóroltunk, turiba jártam a szabadidőmben, közben persze 7 hónapos terhesen még dolgoztam, a főnököm nagyon megkönnyebült mikor eljöttem táppénzre, a hatalmas hasam miatt a hideg rázta ha létrára másztam. Azóta stabilizálódott az anyagi helyzetünk, lassan beindul a párom vállalkozása is. Persze a mai világban senki nem nyugodt, de hogy tisztázzuk, egy gyerek születéséhez szerintem csak az kell hogy mindennél jobban akarjuk.


Így utólag vissza gondolva tényleg Simonnal megjött a szerencsénk is, mindíg próbálok előre gondolkodni, hogy vajon mit szeretne majd egy év múlva, és persze a netes piacok segítenek, hogy viszonylag olcsón megtudjak neki szerezni mindent.


Nem értek eggyet azzal a felfogással hogy "majd akkor ha majd mindent megtudok a babának teremteni", ez butaság, ha úgy neveled hogy a kicsit is értékelje akkor is teljes ember lesz. Ezek a szülők csak maguknak akarnak bizonyítani....


Lehet, hogy mikor már meg lesz az anyagi háttér, akkor nem jön össze a baba. Láttam már ilyet nem is egyett.


Ha egy gyeremek megakar születni akkor abból tanulni kell, érdemesnek lenni a feladatra, de nem a pénztárcánk mérete fogja ezt segíteni.

2009. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%

Amúgy bocsi most olvastam végig az egész fórumot, hát....sok miden vita téma itt


gyógyszer költség: én is homeopátia párti vagyok, előre betárazok belőle, meg orrspray-ből..:)


oh nállunk is elő fordult az utóbbi időben hogy hóvégén 1 héttel fizu előtt már 3000 ft van, főleg mióta beütött a válság és a hitelek mennek az egekig


DE: pelust előre megveszem mert kb. tudom már mennyi kell, és a gyereknek is jut minden napra gyümölcs és tejtermék, mert inkább kiböjtöljük a párommal mi ketten

2009. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!