Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közölnétek a leendő főnökötökk...

Közölnétek a leendő főnökötökkel, a munka megkezdése előtt, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés
A napokban voltam állásinterjún (eladó). Még nem tudom, hogy megkapom e az állást. Ma viszont pozitív lett a tesztem. Mit tennétek a helyemben?Elmondanátok a főnökötöknek, hogy babát vártok?Ha igen mikor?
2011. júl. 29. 16:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments!!

Munka nélkül akarsz maradni??


A mai világban sajnos titkolni kell eme gyönyörű dolgot ha dolgozni akarsz.


Tőlem állásinterjún egyszer megkérdezték, hogy mikor akarok szülni, másik munkaadóm pedig kijelentette, hogy felvesz, de akkor 1 évig legalább ne legyek terhes...

Simán feljelenthettem volna a pasast!

2011. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%

Elmondanám, mert így tisztességes.

általában meg próbaidőre veszik fel az embereket és ki fog rúgni úgyis, tehát ebből a szempontból mindegy. Mert minek tartana meg?

2011. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, akarsz-e ott dolgozni így, hogy babát vársz.

Ha akarsz, akkor ne mondd el, mert kb. biztos, hogy nem vesz fel.

Kezdj el dolgozni, ha nem bírod, akkor úgy is muszáj lesz elmondani.

Egyáltalán milyen szerződést akarnak kötni? Mennyi próbaidő van?

Ha a próbaidő vége előtt jelented be, akkor is valószínű, hogy kitesz majd a próbaidő lejártával.

2011. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
32%
Nem lenne tisztességes nem elmondani.
2011. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Szerintem is így tisztességes, de dolgozni is szeretnék.

3 hónap lenne a próbaidő.

2011. júl. 29. 17:06
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám el, mert ha ki is rúg a főnök, egy ideig legalább dolgoztál, meg gondolom előtte is, így jóval nagyobb eséllyel indulsz a támogatásokért, mint ha munkanélküliként válnál kismamává.

Másrészről sokat fogsz unatkozni otthon, ha nem dolgozol, ezt sajnos tapasztalatból mondom.

És ha rosszul vagy táppénzre is elmehetsz, az idő alatt pedig nem tehetnek ki.

A három hónap próbaidő alatt pedig lehet nem is leszel rosszul, ezt nem tudhatod, akkor meg bánnád szerintem, hogy nem dolgozol. 12.hétig meg még meg sem látszik.

Én nem mondanám el, maximum ha lejárt a próbaidő és dolgoznék ameddig bírnám. Ha 2 hétig, akkor 2 hétig, ha végig, akkor végig!

2011. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Én akkor tanultam meg, hogy a mai világban tisztességgel nem laksz jól mikor a volt főnököm kérte, hogy ne esek teherbe.

Azt hazudtam jó, persze tovább próbálkoztunk, de sajnos azóta sem jött össze.


Ez tisztességes kérés volt tőle?

Vagy a másiktól aki konkrétan rákérdezett mikor akarok babát?

Mert mint mondta "megérthetem", neki sem gazdaságos olyan embert felvenni, aki pár hónapra rá elmegy szülni.


Engem ez nagyon felháborít, én tuti nem mondanám meg csak ha már amúgy is látszik a pocakodon, vagy nem bírod a munkát és táppénzre kell menned.


Farkastörvény. Ez a mai világ.

2011. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ugyis kifog derülni hogy terhes vagy,én a 7-ik héttöl ugy voltam mint a lakodalmas kutya.És a 3 hónap próbaidő alatt erre ugyis fény derülne.Én nem is nagyon eröltetném már ezt a munka dogot.Az meg a másik hogy nem is biztos hogy téged fog visszahívni majd felvenni.Gondolom jó páran jelentkeztek dolgozni.
2011. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Persze, egyáltalán nem biztos.De ha mégis, azért gondolkodtam el rajta, hogy mi lenne ha mégis engem választana.
2011. júl. 29. 17:16
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem mindenki van rosszul, van akinek tényleg KUTYA BAJA. (No én nem voltam ilyen szerencsés, de ismerek ilyet)

És ezt előre nem lehet tudni (gondolom első baba).

2011. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!