Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közölnétek a leendő főnökötökk...

Közölnétek a leendő főnökötökkel, a munka megkezdése előtt, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés
A napokban voltam állásinterjún (eladó). Még nem tudom, hogy megkapom e az állást. Ma viszont pozitív lett a tesztem. Mit tennétek a helyemben?Elmondanátok a főnökötöknek, hogy babát vártok?Ha igen mikor?
2011. júl. 29. 16:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy nagyon fiatal kolléganőm aki terhesen került hozzánk. Tudott róla és nem szólt.

Ráadásul egy idősebb kolléganő vette észre, mert fáradékony volt és sokat járt mosdóba.

Sajnos elküldték mert úgy emlékszem a próbaidő alatt még várandóssal is megtehetik.

Persze megvárhatod míg felvesznek és ha csak akkor mész dokihoz, akkor nem foghatják rád hogy direkt nem szóltál.

Utána kéne nézni a törvényeknek.

2011. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Na jó de ha felvesz és nem rúghat ki, az egy csomó pénzébe kerül a főnöknek, hiszen fizetnie kell a táppénzt, szabadságot stb és pár hónapon belül újra meg kell hirdetnie a munkát és interjúztatni, kiválasztani egy új embert.

És ezek után nem lehet csodálkozni, ha nem vesznek fel nőket illetve, hogy változtatják a munkatörvény könyvét esetleg abba az irányba, hogy megszűnik a védettség.


Szóval oké, tisztességgel nem lakik jól az ember, de az nem jelenti azt, hogy vissza kell élni a helyzettel és mindenáron tisztességtelennek kell lenni.

2011. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy felvegyenek, kell alkalmassági orvosi vizsgálat is, ott pedig esélyes, hogy kiderül - pláne ha tüdőszűrő is kell... De legkésőbb a három hónap próbaidőn ki fog derülni, azalatt pedig indoklás nélkül megválhat tőled, akkor is, ha terhes vagy. Inkább szólj neki, a tisztességet lehet hogy értékelné
2011. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el. pont nem fogja észrevenni senki 3 hónapig utána meg majd egy kicsit letagadsz belőle meg azt mondod, hogy nemrég tudtad meg mert összevissza szokott megjönni és nem is gondoltál rá. Pont most a legfontosabb, hogy legyen munkahelyed! Nehogy már elmond! Ne szúrj ki magaddal! A Tgyás-t meg a gyedet nem Ő fizeti úgysem hanem az OEP, emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod!
2011. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Hagyjuk már ezt a tisztességet, manapság a kutyát nem érdekli! Szerintetek a kereskedelemben tisztességesek a tulajdonosok?! 8 évig dolgoztam benne ebből 6 évig üzletvezetőként a Westendben, tudom miről beszélek! A tulaj meg a főnök rász@rik a fejedre kb. csak az érdekli neki mi a jó. Ha meg valami nem tetszik, el lehet menni. Éjszakákat dolgoztunk át ingyen akciókor, leltárkor és másnap reggel ugyanúgy mentünk dolgozni.
2011. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és a táppénzt sem a munkáltató fizeti szóval a szabin kívül mást nem kell fizetnie.
2011. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
De a táppénz harmadát a munkáltató fizeti.
2011. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én tuti nem mondanám el.

1. Ők sem mondanak el mindent. Sokszor menet közben derül ki, hogy a napi 8 óra, az inkább 9 és fél, hogy a juttatásokból pont most kell lefaragni, stb.

2. Nem rosszindulatúságból, de arra is gondolni kell, hogy lehet hogy nem marad meg a baba. Tényleg azt kívánom, hogy ki tudd hordani, de ha mégsem sikerül, akkor legalább állásod lesz.

3. Ha lejár a próbaidő, akkor még mindig elmondhatod. Hátha addig nem tűnik fel. Vagy mondjuk addigra megkedvelnek, és nem menesztenek. Még mindig mondhatod, hogy nem tudtad. És még ha tudtad is, akkor sem vagy köteles szólni a munkaadónak. (Bár pontosan nem tudom hogy van az otthoni szabályozás.)

4. Én már majdnem egy éve vagyok ott ahol dolgozok, és mégis ha a kolléganőim kérdik, hogy szeretnénk e babát, mindig azt mondom, hogy majd egyszer. Senkinek semmi köze hozzá, és nehogy ezen múljon valaha bármi is. Én nem tartom tisztességtelennek, mert igazából őket se érdekli, hogy mi lesz veled, ha nem téged vesznek fel, vagy kirúgnak, akkor téged miért zavarjon, hogy ők mennyi tb-t fizetnek.

2011. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Köteles vagy elmondani a munkaadódnak, de az rajtad múlik, hogy mikor teszed meg, tehát akár akkor is elmondhatod, amikor lejárt a próbaidő. Szóval a válaszom: nem, nem mondanám el előre, sem a próbaidő alatt, mert akkor nem engem vennének fel, nem engem tartanának meg és abból nem lehet megélni. Neked a saját érdekeidet kell képviselned.
2011. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Pontosan.Tisztességből nem lehet megélni ugyan hagyjuk már a tisztességet ilyenkor!A munkáltatók a legtisztességtelenebb szemetek(tisztelet a kivételnek)miért kellene elmondanod?Nem vagy még köteles mivan ha neadj Isten tényleg nem marad meg a baba ne így legyen! de lehet h semmi bajod nem lesz és simán végigdolgozod a próbaidőt!A mai világ nem a tisztességröl szól.Szóval sok sikert!
2011. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!