Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mesterséges megtermékenyítés?

Mesterséges megtermékenyítés?

Figyelt kérdés
Tudja valaki, hogy hány alkalom ingyenes? És utána mennyit kell fizetni?
2011. szept. 8. 14:47
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Azt is hallottam hogy az ingyenes alkalomnak vannak járulékos költségei. Meg tudná valaki mondani mik ezek?
2011. szept. 8. 14:50
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerek esetleg injekciók azokat neked kell kiváltani és megvenni horror áron a petesejtleszívás és beültetés az ingyenes.
2011. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az "ingyenes" lombiknál a gyógyszereket Te fizeted. Ez kb 80-100e forint körül van.
2011. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hány alkalom ingyenes?

2011. szept. 8. 14:53
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, 5 alkalom.

De inszemináción túlvagytok már?

2011. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nekem az inszemet nem ajánlották!

A hsg-m alatt kiderült, hogy teljesen el vagyok záródva.

Gondolom ezért csak a lombik jöhet szóba.

2011. szept. 8. 15:16
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nekünk is volt 2 lombikunk de mindkettő ki jött 60 ezer ft-bol. Ez attol függ mit írnak fel. Milyen hosszu protokol. Mindenkinél változó. De van olyan is akinek 100ezertöl is több a végére.

Sok sikert hozzá!

2011. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszi a válaszod, ez azért nagyon megnyugtató!!

2011. szept. 8. 16:19
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok függ attól melyik meddőségibe mész!

Mi most járunk Pestre a Kaáliba szintén petevezetékelzáródás miatt lombikra!Lehet,hogy nektek javasolni fogják,hogy a vizsgálatot végeztessétek el laparral mert ott elő fordulhat,hogy meg tudják nyitni legalább az egyik vezetéket és akkor nem kell lombik!

Nekem laparos volt és mivel nem sikerült átjárhatóvá tenni csak a lombik marad!A szükséges vizsgálatokat meg lehet csináltatni háziorvossal és sztk-ban így azok nem kerülnek pénzbe!Első konzultáció 13.000ft,utána orvosi megbeszélések:1.500ft,az uh ami már a stimu közben lesz 2-3 naponta a leszívásig azt még nem tudom!

A leszívás és a megtermékenyítés+visszaültetés tb-re megy így azt nem kell fizetni!A kezeléshez szükséges hormonok amik tényleg drágák de ezek is 40.000-60.000ft.

5 alkalmat támogat a tb.ha nem sikerül onnéttól zsebből megy az kb.250.000-300.000ft de azért az öt alkalomnak elégnek kell lennie a sikerhez!!!

Szóval ne ijedj meg nem milliókról van szó mert ha az első alkalom sikeres(és peszre a petevezetéket leszámítva nincs más probléma pl.hormonok)az egész kb 80.000-100.000ft ami ugyan nem kevés de annyira nem is horror összeg,ha az első mégsem lenne sikeres a másodiknál nem kell annyi hormon mert a megtermékenyített de vissza nem ültetett embriókat fel tudják használni,azok lefagyasztása első alkalomnál ami még 20.000ft!

Ha tervezitek a lombikot javaslom minél előbb döntsetek és kérjetek időpontot v.melyik meddőségibe mert a vizsgálatok is időbe telnek és a lombikra is várni kell!

Mi júl.végén telefonáltunk aug.31.-re kaptunk időpontot,most megcsináltatjuk a vizsgálatokat,okt.6.án megyünk vissza és elvileg novemberben kezdjük a programot de szerencsénk volt az időzítéssel mert lehet csak januárban kezdtük volna ha nem ilyen rendes a doki!!!

Remélem tudtam segíteni és amit még javaslok és amire szükségetek lesz már most csináltassátok meg a pároddal mindketten a HIV vizsgálatot,neked kell még egy fél éven belüli rákszűrés eredmény,HPV és Clamydia vizsgálat és ha van rá lehetőség párodnak andrológia!

Sok sikert és ne aggódj nagyon sokan vagyunk még ilyen helyzetben!

2011. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
100%
Mi 2008-ban Győrbe lombikoztunk. Akkor az előkészítő vizsgálatok (hormon vérvételek, konzultációk, UH-k) és a felírt protokoll, ill. 6 fagyibaba frigóba helyezése és egy éves tárolása 160 E Ft körül mozgott. Nagyon függ attól milyen gyógyszerelést írnak elő. A leszívás és a beülti már TB-s finanszírozású 5 alkalommal.
2011. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!