Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mesterséges megtermékenyítés?

Mesterséges megtermékenyítés?

Figyelt kérdés
Tudja valaki, hogy hány alkalom ingyenes? És utána mennyit kell fizetni?
2011. szept. 8. 14:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat!

Kedves 17:48-as!

Neked külön köszi hogy ilyen részletesen leírtad!

Nekem csak a lombik maradt, mert annyira durva elzáródásom van sajnos, hogy a lapart meg sem próbálják!

Sok sikert kívánok neked! Remélem mielőbb kismama leszel!

2011. szept. 8. 21:58
 12/26 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg nagyon részletesen leírta a kezdő Kaális sorstársunk.

Amit ő még nem tud, mert nejutott el odáig : onnantól, hogy a doki azt mondja, na vágjunk bele, az összes lombikhoz tartozó vizsgálat ingyen van, beleértve az ultrahangokat is. Egészen az első terhesultrahangig. :-)

Valaki írta, hogy ha nincs hormongond, akkor nagy az esély a sikerre. A helyzet az, hogy itt a saját hormonok roppantmód nem számítanak.

Fogamzásgátlóval kiütik a saját hormonháztartást, hogy ne kavarjon be, és csak a mesterségesen bevitt hormonok vannak.

Nem mindenkinek vannak lefagyasztani való embriói, sajnos nekünk sem voltak eddig. Uh nekünk minden alkalommal elölről kellett kezdeni az egészet. :-(

Viszont, akinek van fagyibabája, annak van olyan lehetősége, hogy a fagyasztott beültetést saját zsebből fizeti, így megmarad plussz egy alkalom. A fagyasztott ET olyan 50000 Ft körül van, ezért érdemes ilyenkor a fizetőst választani, mert a teljes lombik kb fél milla lenne.


De azért tényleg jó az esély a sikerre, ha csak a petevezetőkkel van gond. :-)

2011. szept. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 sumergo ***** válasza:

Így van, mondhatni tökéletes hormoneredményekkel, (a vizsgált ciklusaimban mindig volt szép tüsző, tehát a petefészkeim tényleg jól működtek a saját hormonjaimmal), petevezetékek nélkül (azok annyira rosszak voltak, hogy ki kellett venni őket) azt mondták nagyon jó esélyeim vannak lombikkal, erre a 6.! lett sikeres. A mesterségesen előállított hormonokra annyira rosszul reagáltak a petefészkek, hogy bár első alkalommal is lettek szép tüszők, de nem volt bennük jó petesejt. Szerencsére a visszaültetéssel nem járó kezeléseket nem számolják bele a finanszírozottakba, így a 6., ami sikerült, az volt az utolsó, amit a TB fizetett még. A 2.-tól az 5.-ig voltak szép embriók, fagyasztani is tudtunk 2x, de mégsem sikerültek. Az orvos sem tudott mit mondani, hogy mi lehet az oka. Nekem lombikonként 160 ezertől 240 ezerig terjedtek a szurik árai, úgyhogy azért tud az nagyon drága is lenni, persze nem ez az általános, csak leírtam, hogy ilyen is van. Valamint vannak meddőségi centrumok, amik szinte minden vizsgálatot megcsinálnak TB-re, a tapolcai is ilyen, nincs konzultációs díj sem, ez is lényeges költségmegtakarítást jelent.

Sok sikert mindenkinek!


Off: Manka, nagyon szorítok neked!!!!


31+4 hkm

2011. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kedves Manka!

Köszönöm a hozzászólásodat!! hátigen úgy látom mindenre fel kell készülnünk!!

Remélem mihamarabb összejön a baba!

Kedves utolsó!

Gratulálok a picihez és a kitartásodhoz!!

Ja és persze a kommentedet köszönöm!

2011. szept. 9. 15:17
 15/26 Manka68 ***** válasza:
100%
Köszi a drukkot lányok, ha minden igaz, holnap kapom vissza a 3 kis babócámat. :-)
2011. szept. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindkét petevezetőm volt elzáródva, lapart nem vállaltam, nem láttam értelmét, az orvos azt mondta hogy egyébként is ha sikerül megnyitni csak inszem jöhet szóba.

A debreceni Kaáliba jártam. Kb úgy 180 ezer körül volt minden, konzultációs díjtól szurikon, gyógyszereken vitaminokon át minden. Amit lehetett sztk-ra megcsináltattam, így nyertem kb 50 ezer forintot.

A hormonjaim rendben voltam, szerencsére az első sikerült.

2011. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm válaszod és gratulálok hogy elsőre sikerült!


Manka!

Nagyon szorítok neked!!!!! Kérlek írd meg ha sikerült!!!

2011. szept. 12. 15:37
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én vagyok a kezdő lombikos!

Nagyon szívesen segítettem amiben tudtam mert tudom te most mennyire tanácstalannak és elveszettnek érzed magad ebben a helyzetben mivel nemrég én is át éltem!Bízom benne,hogy hamarosan el kezded a lombikot te is és sikeres lesz mindjárt az első alkalom!!!

Kedves Manka!Köszönöm,hogy kiegészítetted a válaszom így már én is többet tudok és megnyugtat,hogy az uh-k és egyéb vizsgálatok már ingyen lesznek!Szorítok,hogy a visszaültetett babuci megfelelőnek találja a "bölcsőjét"és biztosan,mélyen be ássa magát az elkövetkező kilenc hónapra!!!Már én is nagyon várom az okt.6.-ot,hogy végre megbeszéljük mikor kezdünk bele és nagyon bízom,sőt BIZTOS vagyok abban,hogy sikerülni fog és a karácsonyt már"hárman:)" ünnepeljük!!!

Sok sikert mindenkinek aki még csak vágyik a babára a már sikeres leendő anyukának pedig jó egészséget és nagyon sok boldogságot kívánok!

2011. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves "kezdő lombikos"!

Nagyon kedvesek voltak a soraid!!!!

Köszönöm szépen és én is ugyanilyen jókat kívánok neked!!!

Nincs is jobb dolog attól ha anyák lehetünk. Nekünk ezért keményen meg kell küzdenünk, de megéri ebben biztos vagyok!!

Kérlek írd meg ha sikerül, én mindenkinek nagyon szorítok!!!!!

2011. szept. 19. 15:05
 20/26 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit köszönnöd hisz kire számíthatnánk ha nem egymásra!Azok akik egy-két hónap próbálkozás után kétségbeesetten kérdezgetik itt,hogy miért nem sikerült még,nem érzik át a helyzetünket!Biztosan nekik sem könnyű de messze vannak még a mi csalódásainktól amit nem kívánok senkinek viszont mi azért előrébb járunk mert legalább tudjuk,hogy mit kell tenni a sikerért még ha segítséggel is de már nincs bizonytalanság és felesleges remény és csalódás!

Mindenképpen írni fogok valamikor nov.végén,hogy sikerült addig pedig vissza nézek ide és én is várom a fejleményeket rólad és Mankáról!!!

Kitartást és nagyon sok sikert!!!:)

2011. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!