Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyha van itt PCO-szindrómás...

Hogyha van itt PCO-szindrómás nő az leírná nekem milyen vizsgálatok voltak? Van e gyereke? És mindent ami PCO-ról szól.

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én hormonvizsgálatokon voltam, vérvételeken, meg endokrinológusnál, csak sajnos nagyon lassan haladtunk, mert 3-6 hónapot kellett várni a következő időpontokig... A lényeg, hogy megállapították. Aminek nagyon nem örültem... Spontán peteéréssel estem teherbe, 6 hónap várakozás után, amit alig akartam elhinni... :) Most szülés után 1,5 évvel van peteérésem, legalábbis szokott lenni majdnem minden hónapban, szülés előtt nem nagyon volt. Ha még valami kérdésed van, tedd fel nyugodtan, ha tudok, majd válaszolok rá.
2011. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,vmilyen tünetre te felfigyeltél,vagy az orvos csak mondta meg az eredményekből?vmit kellett e szedned,és hogy kezdődőtt ez az egész miután megállapították?Terhességed alatt volt e vmi baj,vagy szülésnél?
2011. okt. 1. 19:01
 3/13 A kérdező kommentje:
megadnád az endrokinológus nevét,címét,és kellett e vhova fizetni ha igen mennyit?
2011. okt. 1. 19:02
 4/13 A kérdező kommentje:
amúgy te sportoltál,és diétáztál?ugyanis azt ajánlják itt a neten.
2011. okt. 1. 19:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát én plusz 30 kg hízással mentem el endokrinológushoz, mert gyorsan jött fel és nem azért mert sokat ettem... :D

Ott mindenféle vérvételek voltak éjjel meg reggel éhgyomorra, cukorral, meg valami gyógyszerrel, de ahogy írtam nagyon lassan haladt a vizygálat, mert kb másfél év volt, mire megállapította a diagnózist, aztán azt mondta fogyjak le 10 kg-ot és jöjjek vissza utána! Hát nekem sehogy se akart lemenni 5 kg-nál több(pedig próbáltam mindent!) Így azóta nem is voltam nála! Nem ajánlom ezt az orvost! Nem nagyon foglalkozik a betegekkel, mert nincs ideje rájuk! MAX 5 percet ha voltam bent nála minden vizsgálatnál!

2011. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem diétázni és aerobikozni, de 5 kilónál több nem ment le! Amúgy max súlyomnál estem teherbe és az első 3 hónapban fogytam, így összesen 7 kg plusszal mentem szülni, 12 jött le, úgyhogy szülés után 5 kg-mal voltam kevesebb. :)
2011. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem már 19 évesen látták a cisztákat, de az orvos nem foglalkozott vele. Van egy kisfiam, aki spontán sikerült a 2. hónapban. Majd amikor a kisteso projektbe kezdtünk, nem sikerült. Másfél év telt el, mire kiderült a pco. A nödoki kért hormonvizsgálatot a ciklus 3. és 21. napján. Majd felírta a merckformint. Elmentem endokrinológushoz is, a diéta sport gyógyszer hármas eredménye -27kg, amit azóta is tartok :)

Viszont a baba nem sikerül. Fél éve szedtem a gyógyszert, beleuntam a várakozásba, legyen inszem. Most vagyunk túl az elsö sikertelen inszemen.

Az endokrinológusom nagyon kedves, elmagyarázott mindent, kért különbözö hormonvizsgálatokat. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Ennél a betegségnél sokan abba a hibába esnek, hogy a teherbeesési problémát akarják minél elöbb megoldani, ami teljesen érthetö. Viszont ha nem kezelik az alapbetegséget, és létrejön a terhesség, nem biztos, hogy jó vége lesz a terhességnek. A diétát tartani kell, nincsenek kiskapuk. Sportolni rendszeresen és természetesen a gyógyszer.

2011. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
uccsó többféle diéta van,te melyiket használod?mit eszel,és mit kerülsz?mit sportolsz amúgy?
2011. okt. 1. 22:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A posoknak egyféle diéta van, ami hatásos. A szénhidrátcsökkentett diéta. Nekem napi 150gramm CHot szabad ennem. Mindenben számolni kell, értem itt az üditöket is, nasit, csokit, mindent.

A gyorsan felszívódó CH helyett a lassúakat kell fogyasztani, barna rizs, zöldségek, teljes kiörlésü zsemle, kenyér.

Sport: én napi szinten biiklizek, de heti 3 alkalommal futok, lényeg a rendszeresség.

Vannak olyan posok is, akik nem küzdenek súlyproblémákkal, viszont nekik is be kell tartani a diétát.

2011. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, csak gondoltam megosztom veled, hogy ma pozitívat teszteltem, így összejött a kistesó is.
2011. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!