Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nekem már soha nem lesz babám?

Nekem már soha nem lesz babám?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve próbálkozunk, hogy legyen egy babánk. Mindketten voltunk orvosnál.Páromnál nincs semmi gond addig nekem van PCO-m de a doki szerint ettől terhes lehetek. Egyébként már kipróbáltuk a gyertyázást, különböző teákat és vitaminokat, sőt még Aviva tornáztam is.

A magánorvosom válasza a kérdéseimre az volt, hogy próbálkozzunk még amikor kedvünk van és akkor majd egyszer összejön a baba. Ezek után nagyon úgy vagyok hogy keresek egy másik dokit.

Bocsi a hosszú magyarázatért, de ez most kijött rajtam.

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. okt. 11. 19:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Több mint 2 éve várunk a babára.Most decemberben lesz a lombikom,a férjemnél találtak problémát.Lelkiekben már felkészültünk,hogy nekünk csak így lehet gyermekünk,pedig mi is mindent de mindent kipróbáltunk,de nem sikerült:-( Ha úgy érzed nem tudsz tovább várni,érdemes egy alapos kivizsgálást végezni mindkettőtöknél,és ha tényleg minden oké akkor meglátod,akkor jön a picur amikor nem is számítasz rá,mondjuk két vizsgálat között. Nyugi,sikerülni fog!!!
2011. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tényleg ne görcsölj rá ,mert azért nem fog összejönni. Mi is most próbálkozunk a másodikkal. Az első 1,5 évvel a fog.gátló szedése után jött csak... Szóval az az 1 év még igazán nem sok...
2011. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
mi 3 éve szeretnénk babát.eddig sikertelenül:(25.-ére kapott a párom időpontot andrológiára.
2011. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok!


Képzeljétek, úgy néz ki, hogy SIKERÜLT!!!! :)))

Tök sok pozitív tesztem van, voltam már orvosnál is-látott 4mm-es petezsákot:) Annyira boldog vagyok!!!


Köszönöm a sok segítséget! :)


Ne adjátk fel, mielőbbi babavárást kívánok nektek!!!:)

2011. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

jah...ez voltam én :)

A válasz megírásának időpontja: 10-11 20:46

2011. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is vizsgáltasd ki magad. Én évekig úgy voltam, hogy védekeztem a párommal, persze már gimis korom óta jártam endokrinológushoz, és egyetelen egyszer nem jutott eszébe, hogy komolyabban kivizsgáltasson(az endokr.) szóval nem is eshettem volna teherbe, s a normálisnak vélt menszeszem is nem stimmelt, mert egyszerre túl sok petém ért. Szóval nagyon-nagyon fontos az orvosválasztás. Ha rögtön az elején mindent megnéztek volna nálam is, csomó óvszert és egyebeket spóroltak volna nekem.

Kérj a háziorvosodtól teljes vérképet, különösen a pajzsmirigy értékekről. A háziorvos csak egy értéket tud nézetni a TSH-t. Van úgy, hogy annak az értéke jó, de a többi 3, ami a pajzsmirigyet befolyásolja nem mindig, de azt a spec. hormonvizsgálatot csak endokrinológus írhatja ki. Oda meg a háziorvostól kell beutaló. Szerintem a társadnak is el kellene menni egy spermavizsgálatra, azt a nőgyógyászod írja ki, de az urológus is ki tudja írni.

Minél előbb intézd, mert hónapokig tarthat, pl. a tesztelés is. Nálunk az itteni kórházban 3 hónapot vártam egy teljes hormonprofilra, mert nem volt pénze a kórháznak a vér teszteléséhez a tesztcsíkot megvenni. És ez nem a Balkán.Arra is figyelned kell, hogy hány éves vagy. Legalább egy év is lehet, mire kitalálódik, vagy beállnak a helyes értékek, ha az a probléma amit én is és az előttem írók is írnak. Hátra lesz még egy HSG-d. Érdemes elvégeztetni, mert ha, nálad van gond még időben bejuthatsz a Kaáliba,nem kell feleslegesen éveket elpazarolnod, mint pl. nekem.

Sok sikert és remélem minden megoldódik majd.

2011. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
1 év még nem olyan hosszú idő, nyugi! De zerintem is válts orvost, azért 1 év után már nem illik azt mondani egy nőgyógyásznak, hogy próbálkozzatok csak. Nekünk 1,5 év után sikerült (Clostilbegyttel). Az egyik barátnőmnek 5 év után (a 3. lombik előtt álltak) sikerült spontán teherbe esnie.
2011. okt. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, a 20:46-os válaszolónak írnám:


nekem is alacsony volt a progeszteron szintem. Arra kaptam a bromocriptint és 2 hónap múlva terhes is lettem...

2011. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Disi ***** válasza:
Gratula ennek a csajszinak: A válasz megírásának időpontja: 10-11 20:46, a kérdezőnek pedig kitartás!!! :)))))
2011. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!