Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy terhes vagyok,...

Lehet, hogy terhes vagyok, baj lesz, holnap megiszok 1-2 pohár alkoholt?

Figyelt kérdés

Igazából ha biztosra tudnám,hogy terhes vagyok,akkor fel sem merülne bennem,hogy alkoholt fogyasszak,de most elég bizonytalan vagyok.

3 napja késik a mensim és ma csináltam egy tesztet,de nem a reggeli vizeletből,ez negatív lett.Akkor most biztosra vehetem,hogy nincs baba?Mi van ha a teszt még nem mutatta ki,mert nem reggeli vizelettel csináltam?Most azon filózok,hogy mi van ha mégis terhes vagyok és holnap a szilveszteri bulin meginnék 1-2 pohár italt.Senki ne gondolja,hogy le akarok részegedni,tényleg csak max 1-2 pohárnyi vörösbor,megy egy korty pezsgő a koccintáshoz.Ha esetleg mégis terhes lennék,akkor lehet ebből baj?

Tanácstalan vagyok.Mit tennétek a helyemben?


2011. dec. 30. 17:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Amint látom,itt is megoszlanak a vélemények.Még mindig nem tudom eldönteni,hogy mit csináljak.Arra a kérdésemre nem válaszolt senki,hogy ha holnap reggel felveszem az első vizeletet,1-2 óra múlva,amikor tudok tesztet venni használhatom-e a reggel felvett vizeletet?
2011. dec. 30. 17:45
 12/22 anonim ***** válasza:
szerintem használhatod,mert a vizelet HCG tartalma a mérvadó,és az állásban sem lesz kevesebb,de a tesztek többsége valóban olyan,amit egész nap lehet használni,nem kell reggel lepisilni.a sejtek "mindenttudósága"meg szerintem azt jelenti,hogy a korai időszakban "bármi" lehet belőlük)bőr,izom,haj,stb),és nem azt,hogy az ember lánya árthat nekik bármivel,aztán majd azok a szerencsétlenek "kigyógyítják" magukat.Én ezzel nem nyugtatnám magam,remélve,hogy bármit megtehetek.de mindenki azt és úgy csinál,ahogy akar
2011. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Akkor marad az a verzió,hogy holnap csinálok mégegy tesztet,bár nem sok reményt fűzök hozzá,hogy pozitív lesz.Így mégsem lenne bátorságom inni,akár egy kortyot is.Nagyon szeretnénk babát a párommal és úgy gondolom nem éri meg kockáztatni.

2011. dec. 30. 18:02
 14/22 anonim ***** válasza:
Pedig de, azt (is) jelenti. Meg azt is, hogy bármivé tudnak alakulni, ahogy írod. A második állításból következik egyébként az első állítás.
2011. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,javaslom,olvasd el! [link]
2011. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A linkelt cikket nem szakember írta, ez biztos, nem használja helyesen a szakkifejezéseket.

Kérdező: az alkalomadtán elfogyasztott 1-2 pohár bor, sör nem okoz károsodást a magzatban. A magzati alkohol szindrómához rendszeres és nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztás kell.

Ne vidd túlzásba, annyit igyál, amennyitől meg se szédülsz cseppet sem, és jó szórakozást holnap! :)

Egy 23 hkm, aki tegnap is megivott egy pohár vörösbort :)

2011. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Köszi. Magam is egyetértek a cikk nagy részével. Az, hogy érdemes abbahagyni az alkoholfogyasztást amikor kiderül, hogy terhes az ember, nem cáfolja azt amit írok. Amúgy meg nincs is miért cáfolnia, fölösleges tényekről vitatkozni, amit már x doktori disszertációban leírtak, csak nem fogok itt most belinkelgetni.... Apró észrevétel egyébként a cikk kapcsán, hogy a cikk végülis magzatról ír, míg a terhesség 12. hetéig embrióról beszélünk. Mindegy. Nem tartozik a kérdéshez ilyen mélységekben. Az én és környezetem (beleértve a pár hónapos makk egészséges és vidám unokaöcsémet) tapasztalata az, hogy kis mennyiségű alkohol nem árt a babának. Ennyi a hozzáfűzni valóm. Meg az, hogy én tesztelésnél pisilnék, és nem a reggelit tartogatnám, a modern tesztek meglehetősen megbízható pontossággal mérnek.
2011. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
Bocsánat, pontosítok. A terhesség 8. hetéig embrió. Onnantól magzat. Na. Megyek, iszok egy pohár bort.
2011. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a nőgyógyász és a háziorvos is azt mondta, hogy nyugodtan igyak meg alkalmanként 1 pohár (1.1,5 dl) bort. Természetesen nem minden este és nem egymás után többször egy-egy pohárral :-) Segít oldani a feszültséget, amit a több hónapnyi sikertelenség okoz. Még nem tudom, hogy ebben a hónapban van-e baba a pocakban, de azt tudom, hogy mi a férjemmel ezt átbeszéltük és bizony bontottunk bort. Egy kiegyensúlyozott, szerelmes együttlétekkel tarkított, nem görcsölős hónap van mögöttünk. De ez az én véleményem.
2011. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Mielőtt jönnének a felháborodott kommentek, a pohár mértékegysége 1-1,5 dl. Csak "-" helyett "." sikeredett.

2011. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!