Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most már tényleg nem tudom mi...

Most már tényleg nem tudom mi a helyzet! Ha terhes vagyok, kirúghat a fönököm?

Figyelt kérdés
(határozatlan idejű a munkaszerződésem és 7 éve vagyok a cégnél) Viszont az idén létszámleépítések várhatók! Eddig úgy tudtam, hogy védett vagyok, de állítólag változott és már nem. Köszi a segítséget!
2012. jan. 19. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Bejelented, hogy várandós vagy, nem rúghat ki, de ha lejár a szerződésed, akkor megszűnik a munkaviszonyod.
2012. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Határozatlan idejű a szerződésem,tehát nincs lejárata.

Vagy arra gondoltál,hogy ha a gyerek 3 éves lesz,már nem kell visszavennie?

2012. jan. 19. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, benéztem, én határozottnak olvastam.
2012. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozatlan a munkaszerződésed, akkor védve vagy a rendes felmondás ellen. A létszámleépítés is annak számít. Egy-két helyen már én is olvastam, hogy ha a munkaköröd szűnik meg, akkor még terhesen is felmondhat rendes felmondással, de megmondom őszintén, bár eléggé sokat olvasom a munka törvénykönyvét, ilyen kikötéssel nem találkoztam. Olyannal viszont igen, hogy ha nem tudod a munkakörödet ellátni, akkor köteles a feltételeket hozzád igazítania, köteles áthelyezni vagy fel kell menteni a munkavégzés alól (MT 85.§).
2012. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2012. jan. 19. 12:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rúghat ki! De ha ki akar rúgni, nehogy aláírd a közös megegyezést, vagy bármi más papírt! Mert ha kirúg állapotosan, az aranybánya! :) Egy jó ügyvéd több éves fizut perel le róluk. :)
2012. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!