Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki elvesztette...

Van itt olyan, aki elvesztette a babáját? Mikor kezdte érezni, h probálkozzanak ujra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Kihordtad? vagy vetélés volt? Nagyon sajálom! Írj valamit.

Öt hónapos terhes volam, mikor el keztdtem vérezni, de elég durván. Sokkal erősebben mint amikor menstruálok. (pedig az se semmi) No egyből orvos, Ő bent fogott a kórházban. De már a baba nem élt. Másnap kikapartak, mazamentem. Egy élet tört össze bennem. Három hét múlva is pocsék szarul éreztem magam, és alig éltem. Vissza mentünk, (de még mindíg véreztem erőssen. Csináltak egy terhes tesztet (vérből) és bizony a hormonjaim igen magassak voltak. Megultrahangoztak. Ott volt a másik baba. Haldoklott.

Nekem egy 7-8 év volt.

2012. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Az első vagyok!

Azóta született egy kislányom, Ő 3 éves. Végig feküdtem a terhességet, és infúzióztak (végig). Más volt mind a két terhesség.

2012. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ne haragudj kedves kérdező, hogy belekérdezek a kérdésedbe! Az első válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy nem tudtad és az orvosok se, hogy ikreket vársz? :O
2012. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim lettek volna, 2 kislány. De nem vették észre, hogy a két babának egy a méhlepénye, és fele annyi idő alatt felélték a tartalékokat. Így alig több, mint félidőre születtek meg. Sosem felejtem el, ahogy az a cseppnyi kis kék láb kilóg a hánytálból, ahogy elvitték. néha még ma is álmodok vele. Nemsokkal ezután volt egy vetélésem. Aztán le is mondtam róla, hogy valaha is babám legyen. A doki is azt mondta, hogy hagyjuk, mert rá fogok menni idegileg. Így is lett. Az ikrek halvaszületése után 4évvel viszont szédültem, hányingerem volt, kimaradt a mensim.. Kiderült, hogy 8hetes terhes vagyok. Szintén végigfeküdtem, de megérte. Gyönyörű és egészséges a picilányom, aki már 5éves múlt :)


Nagyon sok erőt kívánok neked. Bár sajnos én is átéltem ezt, nem tuok mit mondani. Ezt mindenkinek magának kell megélnie és éreznie, hogy mikor lehet próbálkozni. De hidd el, minél görcsösebben akarok, annál nehezebb lesz. Mielőtt újra próbálkozni kezdenétek, éljetek egy kicsit. Menjetek bulizni, nyaralni, ejtőernyőzzetek, vagy bármit, amit utána már nem tehettek meg. Nekünk ez bejött :)

2012. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én "sima" első trimeszteres gyászoló voltam. Mentem a 12 hetes vizsgálatra (minden rendben) és aztán az ultrahangra. A dokim minden arcvonása és sóhaja jelezte, hogy amit lát az nem jó. De én is éreztem előtte nagyon.

Amikor hozzám fordult mondta, hogy több probléma is van: két baba van, de egyik sem él. Már négy hete ringattam őket bölcső helyett koporsóként. Sokk volt. Mindkettő.

Aznap éjjel sokat sírtam és írtam. Kiírtam magamból a felfedezést (ikrek!) és a veszteséget is. Aztán másnap azon kaptam magam, hogy valószínűleg az érzelmi oldal nagy részét ezen a gyászolós éjjelen letudtam. De nappal tartanom is kellett magamat: ott volt a kisfiam, aki miatt nem engedhettem el magam és tartotta is bennem a lelket. :)

Még hetekig hatottak az események, még most is néha átélem a pillanatot, amikor megtudom, de mire letelt a 3 hónap már teljesen az új jövevényre tudtam koncentrálni - és nem azért, hogy "őket" helyettesítse.

Hogy mindezt honnan tudtam meg? Például onnan, hogy amikor pici babát láttam nem az elvesztettek jutottak már eszembe, hanem egy elkövetkező lehetőség. (Az első napokban kb annyi ikres kocsit láttam, mint előtte négy év alatt. Azóta sem...) És például onnan, hogy az egyes terhességre nem úgy tekintek mint kevesebbre, aki "csak egy" hanem úgy, hogy ő lesz az igazi. És ezt a fórumot (teherbeesés) olvasgatom. Ez elég egyértelmű jel. :D

2012. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
én és a párom nagyom szeretünk volna babát,állandoan orvosho jártunk,h mért nem jön össze.mivel nem voltam rosszul,és mindig össze vissza jött meg a menzeszem nem gondoltam volna,h 5honapos terhes vagyok.csak,h a baba már 3-4honapja halott volt bennem,csak a doki nem vette észre.nagyon nehéz még most is pedig már 2éve ennek az egésznek,még mindig bele gondolok,h hány éves lenne,meg,h hivnák,nem is tudtam ránézni babákra,vagy baba kocsira.nem tudom,h mikor fogok akarni igazábol babát,de ugy érzem,h most hiányzik az életemböl,de azelsöt se tudtam még elengedni.
2012. jan. 30. 22:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Borzasztóan sajnálom, úgy érzem azt élted meg mint én csak nagyon nagyban. :(

Nekem az ebben "tapasztalt" anyukák azt mondták, hogy ez tökéletesen nem fog elmúlni, meggyógyulni sosem. Ezt elfogadtam és úgy gondoltam, hogy amennyire tudom feldolgozom, a többit pedig rábízom a jó Istenre. Persze nagy segítség volt, hogy itt volt mellettem egy egészségesen kihordott és megszült gyermek.


Én a helyedben próbálkoznék, ha nem vagy hiper-aggódós. Az új baba új reményeket és új vidámságot hoz ám - és egy új lapot kezd a történetben. Elvileg. (((Meg új dokit!!)))

2012. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én 2009 decemberében vetéltem el, ugyanúgy elhalt magzatot simogattam, becézgettem. nagyon fájt a vesztesége! 3 hónapig sex sem kellett, de aztán ráhajtottunk! eltelt bő 1 év és semmi. volt hőmérőzés, ovuteszt kötelező sex, meg minden. aztán betöltöttem azt a kort, amit még adatam magamnak, hogy terhes lehessek. és lám a következő hónapban a nyaralásból babával jöttünk haza! de sajnos az sem érte meg a 12 hetet :( most lesz majd itt a várható szülés ideje, ezért ez egy fájó időszak lesz... nem tudom hogy élem majd meg, hiszen ez már a 2. meg nem született dátum + 2 a vetélés ideje. azaz már van 4 nem várt dátumom :( emellet van 2 gyönyörű felnőtt gyerekünk is, azokból merítek erőt, habár nekik már kevésbé van rám szükségük :)
2012. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Első valaszoló vagyok:

Nekem nem tudták hogy ikreim lesznek. Találtak egy babát, és letudták a keresést. Szerintem Ők sem hitték, hogy kellene keresni mégegyet.

2012. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nagyon sajnálom,rossz ezeket olvasni.és az a baj,h szerintem minnél több nö átéli ezt.régen nem volt ennyi meddöség,vagy vesztés.remélem tudtatok,vagy tudtok uj életet kezdeni.köszönöm a nyugtato szavakat és az eggyüttérzést.
2012. jan. 31. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!