Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki a terhessége...

Van itt olyan aki a terhessége alatt elvesztette a férjét, párját?

Figyelt kérdés
Hány hetesek voltatok? Hogyan sikerült túllépnetek ha sikerült?
2011. jún. 29. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Én már előre tudom ha meg tudja hogy baba van lelép.Pedig tudom hogy szeret csak nem akar apa lenni.De én szeretem már most a gyerekemet.És egy férfi se ér többet a saját gyermekemnél még akkor sem ha szeretem.Most a gyerekemre és jövöjére és saját jövömre öszpontositok és majd utána is.nem lesz időm siránkozni miatta.Egyszóval ha a nőnek igazán fontos a gyereke nem csak a saját bánatával lesz elfoglalva hogy jaj ebbe bele halok minte gy kamasz hanem a gyermekére 'öszpontosit' ahogy csak tud.
2011. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kérdező arra gondol hogy

meghalt vagy ilyesmi nem,?

nem arra hogy lelépett.

vagy igen,?

2011. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen arra, hogy meghalt...
2011. jún. 29. 13:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akinek a férje meghalt amikor kb. 14-16 hetes lehetett (ha jól emlékszem), volt már egy nagyobb gyerek is. Ő azt mondta neki az adott erőt, hogy terhes. NEm hagyta el magát, mert tudta a gyereknek nem tesz jót. Szülés után volt neki nagyon nehéz, mert elképzelte milyen lett volna ha apuka is ott van a szüléskor.
2011. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem ilyen helyzetben vagy?
2011. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem én, hanem egy nagyon jó barátnőm. Nem tudom, hogyan segitsek neki. Azért tettem fel a kérdést, mert azt hittem volt valaki már ilyen helyzetben és esetleg megosztaná velem, hogy hogyan sikerült feldolgoznia...
2011. júl. 4. 14:00
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Első válaszoló! Ezt ne bántásnak vedd vagy ilyesminek egyszerűen csak egy személyes vélemény. Sok igaz van abban amit leírtál de én ennek ellenére úgy vélem, (és ne vessen meg ezért senki) hogy egy embernek az élete során a társa kell, hogy legyen a legfontosabb, vagy ha nem is a legfontosabb akkor legalább annyira fontos mint a gyermeke. Ugyanis társat (jó esetben) egy életre választ az ember, aki mellett kitart jóban és rosszban, betegségben és egészségben, akire támaszkodhat, akiben megbízhat aki mindig minden helyzetben mellette áll. És ez fordítva is igaz kell, hogy legyen. Az embernek azért van szüksége a társára mert ha élete során válságba kerül, vagy esetleg épp a gyermekeivel van probléma (akár betegség, akár viselkedésbeli ... stb.) az édesanyának szüksége van támaszra, valakire aki vigaszt nyújt, hogy legyen ereje átvészelni ezeket az időszakokat! Persze, ha úgy van erre ott van a nagyszülő is, de egy társ aki a szerelmet, tiszta szeretetet jelenti szerintem pótolhatatlan, ugyanúgy ahogyan egy gyermek is az! Na és persze a gyerekek egy idő után felnőnek, saját családot alapítanak és szerintem jó úgy megöregedni, hogy van mellettünk valaki, akit nagyon szeretünk és akivel elképzeltük az életünket! Én még soha sem tapasztaltam hasonlót remélem soha nem is fogok, de én sajnos meglehetősen gyenge ember vagyok, én valószínűleg beleőrülnék ebbe ... Még kimondani sem merem. Mi most várjuk az első babánkat és fogalmam sincs hogyan vészelnék át egy ilyen tragédiát. (Már ha át lehet ... )


Kedves Kérdező! Sajnos Neked nem tudok segíteni, mivel ahogyan már írtam a környezetemben még nem tapasztaltam hasonlót. De őszinte részvétem! :-( Bár ez nem sokat segít, de többet sajnos nem tudok mondani. Sok erőt és kitartást kívánok a barátnődnek és egészséges kisbabát!

32 hetes kismama

2011. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A szívem szakad meg :(

Beszélgess vele sokat, biztosítsd arról, hogy mellette vagy.

2011. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Hála Istennek én nem tapasztaltam ilyent a környezetemben, viszont szerintem ennél rosszabb az, amiben én vagyok, hogy van férjem, de nincsen társam, aki szeret, mellettem van. A gyerekünknek is csak akkor van apja, mikor apának kedve van játszani, kedve van elmenni sétálni. Együtt lakunk, de nem családként. Nekem a két és fél éves gyermekem a támaszom és mindenem.


A barátnődre visszatérve, erre vannak a barátok. Szerintem beszéljétek ki jól a témát, de csak egyszer. Mondjon el mindent, ami a szívén van, aztán amennyiben lehet te soha ne említsd. Ha benne előjön beszélgess róla. Biztosítsd arról, hogy mellette állsz, segíts neki akár a baba körüli teendőkben is majd és mindenben, amit ő kér és megenged.


Kitartást!

2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért, ne haragudj, hogy ezt mondom de szerintem nem rosszabb az amiben Te vagy! Én 16 éves koromtól a mai napig azt tapasztalom a családomban, hogy édesanyám és édesapám már nem társai egymásnak ... Nincs köztük semmi összetartás. Ami részben inkább Édesapámnak köszönhető. Van egy meglehetősen kései gyermek a családban, a legkisebb testvérem, Édesapám nagyon szereti de van olyan, hogy nincs türelme hozzá, nincs kedve Vele játszani és olyankor mindenki csalódottá válik, hogy de hát az Ő fia, miért nem akar Vele foglalkozni ... De én hiszem, hogy a lelkük mélyén van még köztük szeretet. De ettől százszor rosszabb lenne ha ne adj Isten Édesapámmal hasonló történne, szerintem ennyi év megromlott házasság után is beleőrülne Édesanyám!
2011. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!