Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spontán vetélés után, mennyi...

Spontán vetélés után, mennyi a minimum idö hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
7hetes terhes voltam,kb egy hete kezdtem el enyhén vérezni,elmentem nögyogyászhoz azt mondta erösebb vérzésnél azonnal a korházba. Este erösödött görcsökkel,mentö vitt a korházba,darabos vérzésem is volt Többnyire nyálkás véres váladék. 5napos korházi kezelés után(terhessgémegtaró tablettát kaptam,nospát és magnéziumot napi 3alkalommal)de sajnos elvetéltem. Egészségügyi kaparás után egy nappal hazaengedtek,másnapra elmultak a görcsök és a vérzés is. Azt mondták 4hétig pihi majd kontroll és 3honap mulva ismét probálkozhatunk gyermeknemzéssel. Azok jelentkezését várom akik spontán vetélés után mielöbb teherbeestek és egészséges gyermeket szültek.
2012. febr. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyelj,nekem missed ab-m volt annó én is arra voltam kíváncsi mikor lehet megint próbálkozni,nekem is 3-hónapot ajánlottak,én 2 vártam de csak a 4. hónapban derült ki,a terhesség,és nem is bánom mert hál Isten erős egészséges 16hós kislányom van és ki tudja mi lett volna ha hamarabb összejön,nemhiába ajánlanak pihenő időt,de megértelek hidd el
2012. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 hónapot javasoltak, hogy ne ismétlődjön meg, Czeizel bácsi is pont erről beszélt. Persze van aki egy hónapot se várt mégse lett semmi baja, nekünk végül 9 hónapra sikerült a missed ab után
2012. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyám 7 hónapos terhesen vesztette el a babáját. Állítólag 6 hónapot kellett volna várni, két hónap múlva beköszöntem én. Hát itt vagyok. És nem vagyok selejt. :o)


NAgyon sajnálom, ami történt Veletek!

Szerintem lelki kérdés is, hogy mikor álltok rá újra készen. A test fantasztikus sebességgel képes regenerálódni, és az a helyzet, hogy kiszámíthatatlan a következő baba állapota. De az már egy másik terhesség lesz, és függetlenül attól, hogy hány hónap szünet után érkezett, meg vannak az esélyei.


Legjobbakat Nektek és mihamarabbi gyermekáldást!

(Próbáld a jó oldalát nézni, az, hogy ez megesett azt jelenti, hogy termékenyek vagytok!!)

2012. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. :(

Nekem 6 hetesen volt egy spontán vetélésem, szerencsémre nem kellett kórház és művi befejezés. Megnéztek uh-, minden kitisztult.

A következő hónapban összejött a baba, már 2,5 éves. :) Sok sikert nektek is! :)

2012. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen kköszönöm a válaszokat! Nagyon nehéz idöszak ez nekem és ezek a válaszok adnak nekem reményt! Köszönöm nektek! Szép napot!
2012. febr. 10. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!Nekem 2006.januárjában volt spontán vetélésem,8. héten halt el,szintén be kellett fejezni,aztán március 3-án még megjött,de áprilisban már nem:-)Tehát 3 hónap kivárás után azonnal sikerült a baba,most 5 éves,egészséges,gyönyörű és kutya baja sincsen.4330 grammal született,40.héten.Tavaly áprilisban szintén volt egy pozitív tesztem,de sajnos 5 hetesen (május elején) elkezdtem vérezni,mire beértünk a kórházba,a spontán vetélés nagy része lezajlott.Nem kellett a műtőbe mennem,kitisztult magától.Júniusben már nem jött meg,most vagyok 34 hetes terhes a kislányunkkal,eddig szerencsére semmi probléma,a terhességem alatt sem volt semmi,valószínűleg ő is 4 kiló feletti kislány lesz.Nagyon szorítok nektek,hogy mielőbb sikerüljön,az én esetemet azért írtam le,hogy lásd,nem kell hónapokat,vagy éveket várni ahhoz,hogy egészséges babád szülessen!!Ne add fel,és próbálkozzatok minél előbb,mert addig nem nyugszik meg a lelked,míg ismét nem látsz pozitív tesztet.(Saját tapasztalat,ráadásul én még szülésznőként ott is dolgoztam,ahol minden nap több baba jött a világra)Remélem mihamarabb sikerül a pici,te fogod azt érezni,mikor állsz felkészülten testileg-lelkileg egy újabb terhességre.Kitartást Nektek,és mielőbbi boldog babavárást!!!
2012. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok a családhoz! Köszönöm,hogy írtál! Minden szépet s jot!
2012. febr. 11. 07:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami a babáddal történt. Remélem legközelebb szerencsétek lesz és lesz egy szép, egészséges babátok :)


orvosilag 3 hónapot szoktak javasolni. de szerintem van ennek lelki oldala is, amivel nem foglalkozik senki. ez egy trauma, a kicsit meg kell az embernek gyászolnia, aztán fel kell dolgoznia.

ez nem valami olyan, amivel felesleges foglalgozni, igenis komoly sebek maradhatnak, ha besöpörjük a szőnyeg alá. ez pedig, hogy kinek mennyi idő, amíg tényleg túlteszi magát rajta, egyénfüggő. van, aki 3 hónap után még mindig sírdogál. neki akkor talán több időre lenne szüksége, van aki meg hamar talpraáll.

2013. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!