Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tsh és Prolaktin összefügg?

Tsh és Prolaktin összefügg?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a 3. napi laboreredményem.

TSH-m 2,88, (T3, T4, Anti TPO tartományon belüli) a prolaktinom 638,7 (ref.: 70,8 -566,5). Elvileg a TSH-m jó lenne, de mindenhol azt olvasom, hogy 2,5 vagy 2 alatt kellene lennie. Nálam most akkor ezzel is baj van? Vagy elég, ha a prolaktint kezelik és azáltal változik a TSH is? Esetleg pont fordítva van? Már több mint 2 éve várunk babára, de nem sikerül. Aki hasonló cipőben jár és már konzultált használható orvossal, jelentkezzen!!!



2012. febr. 21. 20:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Szia!


Ha a következő laboreredményemen is kicsit magasabb lesz a TSH, lehet, hogy egy endokrinológust megkeresek.

Megkérdezhetem utolsó válaszoló, hogy Neked ki az endokrinológusod?

Előre is köszönöm!

2012. márc. 4. 21:03
 12/25 anonim ***** válasza:

1. vagyok ismét. Nekem a TSH-m nem volt olyan brutálisan magas, ha jól emlékszem, 2 és 3 között volt, most visszaemlékezve egyszer régen csináltak rá labort, de a nőgyógyászok nem találták túl magasnak, nem foglalkoztak többet vele. Aztán évekkel később az egyik nődoki mondta, hogy van egy jó endokrinológus ugyanabban a kórházban, ahol ő dolgozik, és vele beszélgettek, és az endokrinológus javasolta, hogy a TSH-t le kellene vinni 1 alá. Elmentem ehhez az endokrinológushoz, és ő kezelt a továbbiakban, melynek végre eredménye is lett :)

Az én történetem is elég jó példa arra, hogy ha hormonokról van szó, jobb elmenni mielőbb egy endokrinológushoz (én előtte azt sem tudtam, létezik ilyen), inkább ne nőgyógyászok kísérletezzenek az ember lányán...

2012. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

szia!

2. vagyok, látom még él a kérdés, gondoltam bejelentkezek :)

nem tűntem el, csak nagyon sokat késett a vérzésem, 41 napra jött meg ma, így szerdán megyek a vérvételre, azután fogok írni mindenképp, hogy mi lett az eredmény

2012. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Csak gondoltam leírom, hogy szerencsére a Bromot jól bírom, semmi mellékhatást nem tapasztaltam, talán az első alkalom után egy kis orrdugulást, de semmi több. Kíváncsi leszek az újabb eredményekre, csak a hónap végén megyek majd laborba.

Addig is írjatok, kivel mi történt, előbbre jutott-e!!!

2012. márc. 6. 20:50
 15/25 anonim ***** válasza:

Szia! a 2. vagyok. Sajnos én nagyon elkeseredtem, nekem az ösztradiol lett nagyon magas, 310 a felső határ, nekem meg 510 lett :( és ahogy nézegettem a neten, lehet hogy ez korai menopauza :(( szóval most nagyon ki vagyok, még csak 35 éves vagyok. Dokinál még nem voltam, írtam neki mailt, de nem írt, most megvárom a 21. napi vérvételt is, aztán elmegyek hozzá.

Remélem nálad minden rendben lesz!!

2012. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Szia!


Ne keseredj el, szerintem a hormonális problémákon általában tudnak segíteni!

Biztosan ki fog valami megnyugtatót és hatásosat találni az orvos! Feltétlenül írd meg, ha el tudtad érni vagy visszaválaszolt!

Fő a nyugalom és nem kétségbeesni!!!!!!!!

2012. márc. 13. 18:30
 17/25 anonim ***** válasza:

köszi szépen, aranyos vagy! :)

írok ha voltam a dokinál

2012. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A TSH megemelheti a prolaktint, ez tuti. Nekem 8 volt a TSH, prolaktin az egekben. Nőgyógyász és endokrinológus egyaránt kijelentette, hogy először a pajzsmirigy alulműködést kell kezelni, aztán meglátjuk a prolaktint. Valami olyasmi a magyarázata, hogy a TSH hasonlít ahhoz a vegyülethez, ami a szervezetben a prolaktin termelődését serkenti. Ezt értettem. Amúgy nekem szépen le is ment, tehát igazuk volt :) Amúgy az inzulinrezisztencia is emeli a prolaktin szintet, nekem sajna olyanom is van :( Kedves kérdező! Harcold ki, hogy 2 alatt legyen a TSH. Én csak akkor kezdtem magam igazán jól érezni, amikor ez megtörtént. Energikusabb lettem, a hajam fényes és töredezettségmentes lett, a körmöm javult... a baba mg nem jött össze, még az inzulinszintemen gyúrni kell... de azért sokat alakult a ciklusom. Kitartás!
2012. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a válaszod. A következő labor után ha nem változott az értékem, mindenképp elmegyek egy endokrinológushoz.

Inzulinrezisztencia kapcsán milyen vizsgálatod volt és miért kellett arra is menni, miből következtettek arra, hogy ilyen gondod is van?


Előre is köszönöm a válaszod.

2012. márc. 31. 21:23
 20/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Gondoltam leírom, hogy egy hete voltam újra laborban, ma lett meg az eredmény, aminek nagyon örültem, de majd írjátok le, hogy véleményetek szerint is alappal tehetem-e ezt.


A prolaktinom lement 376,4-re (a kérdésben látható a tartomány), a TSH-m pedig, amire nem szedtem semmit, 1,88-ra, tehát 2 alá, ami elvileg már jó kell legyen!


A 21. napon végezték a vérvételt, a progeszteronom 25,7 nmol/l, a tartomány: 16,4-56,02 nmol/l.


Azt olvasgattam itt, hogy 25-nek legalább kell lennie, hogy jó legyen és nekem akkor ez rendben van.


Egyébként 2,5 hónapja szedem a Bromo-t, napi fél szemet, de mától csak negyedet veszek be, azt hallottam, hogy nem szabad azonnal leállni vele.


Aki szedte, hogyan fejezte be, milyen adagolásban, milyen kifutással a csökkentett mennyiséget?


Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 11. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!