Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tsh és Prolaktin összefügg?

Tsh és Prolaktin összefügg?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a 3. napi laboreredményem.

TSH-m 2,88, (T3, T4, Anti TPO tartományon belüli) a prolaktinom 638,7 (ref.: 70,8 -566,5). Elvileg a TSH-m jó lenne, de mindenhol azt olvasom, hogy 2,5 vagy 2 alatt kellene lennie. Nálam most akkor ezzel is baj van? Vagy elég, ha a prolaktint kezelik és azáltal változik a TSH is? Esetleg pont fordítva van? Már több mint 2 éve várunk babára, de nem sikerül. Aki hasonló cipőben jár és már konzultált használható orvossal, jelentkezzen!!!



2012. febr. 21. 20:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kicsit késtem a válasszal, csak most láttam. Bocsi. Az inzulinrezisztencia úgy derült ki, hogy a pajzsmirigy rendezése után nem jöttek rendbe a ciklusaim, sokat véreztem. Azóta már a második gyógyszerfélét fogyasztom, remélem, ez már használni is fog. :)
2012. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Jaj, kimaradt, amúgy hárompontos inzulinrezisztencia vizsgálat volt. Vércukrot és inzulinszintet néztek éhgyomorra, egy rémesen édes lötty megivása után egy órával, meg kettővel is. Aztán küldték a rossz eredményeket este :(
2012. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Miért hagynád abba a bromocriptint? Én folyamatosan szedtem (évekig), csak akkor álltam le vele, amikor terhes lettem és akkor sem azonnal. (Sajnos az a baba nem maradt meg.) Neked mit mondott az orvosod, ő javasolta, hogy állj le vele?
2012. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Igen, képzeld az orvos 1 hónapnyi szedés után, anélkül, hogy látta volna az eredményeimet, azt mondta, hogy hagyjam abba. De mivel itt már annyira kiokosítottam magam :), szedtem/szedem tovább.

A következő ciklusban elmegyek egy HYCOSY vizsgálatra és egy endokrinológushoz, aki remélem segíteni fog, mert a barnázásom ugyan csökkent, de még van, hátha valami más okozza. Egy IR vizsgálatot például még mindenképp szeretnék...

Azt szeretném kérdezni tőled, hogy az évek alatt, amíg szedted a bromót, hogyan alakult a prolaktin szinted? Csökkent majd stagnált? Nem csökkent le túlságosan?

Előre is köszönöm.

2012. jún. 5. 13:13
 25/25 anonim ***** válasza:
A dózis beállítása után, folyamatos szedés mellett a normál határértéken belül maradt a prolaktinom. Nem is értem ezt a dokit, miért foglalkozik olyannal, amihez (szerintem) nem ért. Mindenképp menj el endokrinológushoz, és kérj részletes kivizsgálást.
2012. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!