Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Szedjem vagy ne?

Figyelt kérdés
Szóval volt két vetélésem egy spontán és egy missed ab. Most a ciklus második felében vagyok, és újra babát szeretnénk. Az Utrogestant már elkezdjem szedni vagy csak, ha nem jön meg akkor? Nem tudják mitől a vetélés, hiszen van már egy közös gyerekünk, aki éves. Dokihoz nem szívesen mennénk, mig nincs pozitív tesztem, Csak aggódom kicsit nehogy baj legyen és ezért gondoltam, mi lenne, ha szedném, mert úgy tudom, hogy a ciklus második felében lehet. Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 2. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utrogestant asszem csak orvos írhatja fel, de a beágyazódás után elég szerintem (én is kb. 5 hetesen kezdtem a terhességi teszt pozitív volta után szedni, mivel előzőleg volt vetélésem). A ciklusban termelődő hormonokról: [link]
2012. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ultrogestant valóban csak orvos írhat fel, és elég a pozi teszt után, mert addigra ágyazódik be, és kezd el a te vérkörödből táplálkozni, addig nem. Ezért is mondják, hogy a terhesség 5. hetéig beszedett gyógyszerek nem ártanak a babának. Orvoshoz szerintem érdemes bejelentkezni, főleg, ha magánhoz jársz, hogy tudjon róla, és ne az legyen hogy megvan a pozi teszted, és még heteket kell várni, mert nincs időpont. Ha tudni fogja, hogy mi a helyzet veled, és szerinte is ultro kell, akkor azonnal fogad majd, és felírja.

drukkolok, hogy sikerüljön!

2012. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem például már a peteérést követően szednem kell, mert nagyon rövid a ciklusom második fele, és már a beágyazódást is támogatni kell vele. De orvos nélkül ne szedj semmit. Egyrészt csak szakorvosi receptre adják ki, meg másrészt nem biztos, hogy indokolt, és ha nem az, akkor miért szednél gyógyszert a 12. hétig? Ha nincs gond a ciklusod második felével, szerintem várd meg a pozitív tesztet, és majd a doki akkor eldönti.
2012. ápr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!