Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hetes magzat milyen? Érzi...

7 hetes magzat milyen? Érzi már az abortuszt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha engem elaltatnak, ő is elalszik ugye? Talán ő sem érez semmit, ha elalszik? Szerinted mije van kifejlődve?
2012. máj. 15. 21:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 A kérdező kommentje:
13:16-osnak válaszom: A párommal sosem jöttünk ki jól, amikor megfogant ez a pici, utána egy héttel rá elküldtem, mert nem akartam, hogy az állandó veszekedésünket hallja a kislányom, aki már van és él és őt akartam megvédeni mindettől. A párom el is ment és pár hét alatt én és a kislányom egy új életet alakítottunk ki ketten, s a párom is jól érezte magát szabadon. Aztán kiderült, hogy még a korábbi együttlétünkből terhes maradtam. Egy ideig nem szóltam a páromnak, hanem eldöntöttem, hogy elvetetem, mert már kialakult az új életünk, most rossz lenne felbolygatni újra. Aztán végül mégis úgy éreztem, hogy joga van tudni a páromnak, hogy mi a helyzet és elmondtam neki, aki megdöbbenésemre örült neki. Mert az első gyerekkel nem tudott mit kezdeni, mindegy volt neki, hogy mi lesz. Most pedig mondta, hogy akkor új alapokra kell helyeznünk a kapcsolatunkat, stb, meg hogy mindenben támogat. Vissza is költözött, mintha mi sem történt volna, de én nem hiszek már magunkban. tulajdonképpen ott tartunk, ahol voltunk.
2012. máj. 17. 22:27
 42/148 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező, innen nézve ez a helyzet tök kétesélyes, mert ha jól veszem ki, itt az az össz kérdés, hogy a párod mennyire komolyan gondolja, hogy ő ezt a helyzetet tényleg, véglegesen bevállalná, illetve, hogy te magad mennyire akarod ezt a kapcsolatot, illetve hogy mennyire tudsz hinni neki.

Namost ez az, amiben senki sem tud tuttifrankót mondani - aki mégis, az hazudik - mert nem ismerjük egyikőtöket sem, nem tudjuk, hogy mi lehetett köztetetk a konfliktus oka, mióta tartott, mik az előzményei, stb.

Namost a bizalom az egy kapcsolatban helyre tud állni két ember között - persze csak akkor, ha ezt mindketten akarják, és dolgoznak is rajta. Kérdés, hogy erre van-e mindkettőtökben szándék, akarjátok-e egymással hosszú távon ezt a kapcsolatot.

Ha nem tudsz, vagy nem akarsz (egyelőre) bízni ebben, akkor meg mindenképp azt kell megnézned, hogy egyedül tudnád-e, akarnád-e vállalni a terhességed kihordását, és a két gyerek nevelését.

2012. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 anonim ***** válasza:
57%
Kedves kérdező! Képes lennél elvetetni, feláldozni a gyereked és megfosztani a másikat egy testvértől csak azért, hogy ne bolygasd fel az új életed? Ugye, nem gondoltad komolyan? Annyira elszomorító, hogy saját kényelmük érdekében az emberek képesek ölni. Saját gyermeküket. Szerintem, aki szereti a gyermekét, annak nem kérdés, hogy megtartaj-e vagy sem. Az igazi édesanya az életét is képes odaadni gyermekéért. Szerintem te is ezt tennéd az első gyermekedért. A másodikat miért ne hagynád élni, s miért ne adnád fel érte a félelmeidet, a bizonytalanságodat? Hidd el, minden rendben lesz. Ne aggódj előre feleslegesen. Szerintem boldogabb leszel ezzel az új élettel, mint nélküle. Nem gondolod? Gondold át, mert az ő életét újra vissza nem adhatod, ha egyszer elvetted. Már csak bánhatod és viselheted annak terhét és minden következményét... Tudod, abból, hogy az emberek Istent játszanak, még sosem sült ki semmi jó. Kívánom, hogy bölcs döntést hozz. Egyesek tíz, vagy százezreket fizetnek azért, hogy saját gyerekük lehessen, mások pedig néhány ezer forint fejében szabadulnak meg magzatjuktól, mert terhükre van, mert nem illik a képbe, mert belerondított az elképzelt életükbe. Nem önző dolog ez? Megfosztani valakit az élettől csak azért, hogy én boldogan élhessek? Ráadásul a saját gyermekemet tartom boldogtalanságom forrásának és szabadulok meg tőle? Te becsüld meg őt, az ajándékot, amit kaptál, mert nem mindenkinek adatik meg, s lehet, hogy többet neked sem. Számolj ezzel is, mert ez is benne lehet a pakliban és akkor már késő bánat. Szerinted az, aki elveteti a gyerekét minden komoly ok nélkül, csupán azért, mert nem jókor jött, érdemel másikat? Örülj annak, hogy anya lehetsz. Életet és szeretetet adhatsz! Kell ennél szebb hivatás? A gondok pedig ahogy jönnek, úgy meg is oldódnak :) Ne aggodalmaskodj és ne félj! Elég minden napnak a maga baja. :)Vigyázz magatokra!
2012. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 anonim ***** válasza:
63%

Egy magzat naplója



Október 5.

Ma kezdõdött az életem. Apám és anyám még nem is tudják. Kisebb vagyok ugyan a gombostû fejénél, de mégis önálló lény vagyok. S már minden testi és lelki adottságom meg van határozva. Például a szemem olyan lesz, mint az apámé, a hajam pedig szõke és göndör, mint az anyámé. Már az is el van döntve, hogy lány leszek.


Október 19.

Az elsõ vér- és nyirokedényfalak sejtjei és elsõ ütõereim keletkezõben vannak. Mivel egyes szerveim még nem fejlõdtek ki teljesen, édesanyám segíti vérével az én vérkeringésemet és anyagcserémet. Ha majd megszülettem, akkor az elsõ hónapokban már csak a tejére lesz szükségem.


Október 23.

Már kinyílt a szám is. Egy év múlva, amikor kedves szüleim ágyacskám fölé hajolnak, majd rájuk mosolygok. Az elsõ szavam biztos az "anyám" lesz…

Utóirat: Az a vélekedés, hogy én még nem vagyok önálló ember, hanem csupán anyám testének egy része, egyszerûen nevetséges! Hiszen még a vércsoportom is egészen más, mint az anyámé.


Október 25.

Ma elkezdett dobogni a szívem. Szünet nélkül végzi majd szolgálatát életem végéig, anélkül, hogy valaha is pihenne. Milyen csoda ez!


November 2.

Karom és lábam elkezdtek nõni. Igaz ugyan, hogy amíg teljesen kifejlõdnek annyira, hogy jól használhassam ezeket a végtagjaimat, még születésem után is jó darab idõnek kell eltelnie.


November 12.

Most sarjadnak már kezemen az ujjaim. Ezekkel a kezekkel hódítom meg a világot, s jóbarátként nyújtom kezemet embertársaim felé.


November 20.

Édesanyám csak ma tudta meg egész bizonyosan az orvosnál, hogy engem a szíve alatt hord. Milyen nagyon örülhet!


November 25.

Már látható rajtam, hogy lány leszek! Szüleim biztosan azon tanakodnak, hogy mi legyen a nevem. De szeretném már én is tudni!


November 28.

Szerveim már teljesen kifejlõdtek. Egészen nagy vagyok már.


December 10.

Hajam és szemöldököm is elkezdett nõni. Mennyire örül majd anyám szõke kislányának!


December 13.

Hamarosan látok majd! Szemeimet már csak egy gyenge varrat tartja zárva. Fények, színek, virágok - milyen pompás lesz! De legjobban mégis annak örülök, hogy láthatom anyámat! … Csak ne tartana olyan sokáig! Még több mint hat hónapig.


December 24.

A szívem teljesen kifejlõdött. Állítólag vannak kisbabák, akik valami szervi szívbajjal jönnek a világra. A doktor bácsiknak rettentõ fáradságukba kerül, hogy az ilyen kisbabákat operációval megmentsék. Hála az Istennek, az én szívem rendben van. Egészséges, erõs gyermek leszek. Mindenki örül majd nekem.


December 28.

Édesanyám ma megölt.


(J. Gutzviller: Ember, Isen, világ)

2012. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
64%

A terhesség 7. hete

Az embrió hossza már a 7-9 mm-t is elérheti, a kézfej és az újkezdemények kialakulnak, s a kicsi kis szíve már 145-t ver percenként. Látszanak az orrlyukak és a nemi szerve is jelen van már, de még nem lehet megállapítani a nemét.


[link]

2012. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó előtti válaszoló!


"Hidd el, minden rendben lesz. Ne aggódj előre feleslegesen. "


Honnan tudod, hogy minden rendben lesz? Ha mégsem, akkor mész majd, vigyázol a gyerekre és veszel kaját, pelenkát, fizeted a kérdező lakbérét és rezsijét? Ismeretlenül könnyű nagyon okos tanácsokat adni.


"Egyesek tíz, vagy százezreket fizetnek azért, hogy saját gyerekük lehessen, mások pedig néhány ezer forint fejében szabadulnak meg magzatjuktól, mert terhükre van, mert nem illik a képbe, mert belerondított az elképzelt életükbe. "


Most az, hogy másnak nem lehet vagy csak nehezen, az ebben a helyzetben kit érdekel? Ha a kérdező megtartja, attól másnak még nem lesz gyereke. Felesleges összehasonlítás.


"mert nem mindenkinek adatik meg, s lehet, hogy többet neked sem. "


1. miért ne lehetne még? Mindig felhozzák ezt. Akik missed ab-ra mennek, ott is ez a helyzet, mégsem riogatják őket. Ráadásul ennek a lehetőség ma már nagyon ritka.


2. Babát akkor vállaljon,, ha biztos párkapcsolata van. És ha ott marad 2 gyerekkel? Akkor meg ő lesz a felelőtlen, hogy minek kellett. Ezt hívják előre gondolkodásnak.



"Szerinted az, aki elveteti a gyerekét minden komoly ok nélkül, csupán azért, mert nem jókor jött, érdemel másikat? "


Persze. Épp a már meglevő/leendő gyerek, gyerekek életét is tarthatja szem előtt 1 nő. Ha úgy érzi, hogy anyagilag, vagy lelkileg nem bírná a gyereket, akkor szülje meg azért, mert "ajándék, és másoknak nem lehet?"0 Azt, hogy utána az anya rámegy idegileg, lelkileg, agyerek is érzi, hogy nem oké... Az jó? Akkor inkább várjon, amíg eljön az a pillanat, hogy örömmel vállalna egy terhességet. Hisz azzal, hogy most egy nem kívántat elvetet, sokszor utat ad egy, későbbi terhességnek, amit tervezett, aminek örül. És hogy nem fér bele az anya életébe? Van ilyen. Nem így tervezte. Becsúszott, előfordul.

Ezt mindenki maga érzi, senkinek sincs joga beleszólni, elítélni. Tudod, ez az abortusz ellenes szöveg nagyon hatásos, de senki sem tud felelősséget vállalni másért. Ez úgy lenne jogos, ha te pl. és azok, akik a nő döntését kérdőjelezitek meg, és jönnek ezzel a mondandóval, akkor legyetek ott, amikor szüksége van segítségre. Ja, hogy akkor egyedül marad......

2012. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 anonim ***** válasza:
42%

"2. Babát akkor vállaljon,, ha biztos párkapcsolata van. És ha ott marad 2 gyerekkel? Akkor meg ő lesz a felelőtlen, hogy minek kellett. Ezt hívják előre gondolkodásnak. "


Előre gondolkodásnak azt hívják, hogy ha nem akarok gyereket, akkor VÉDEKEZEM.

2012. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/148 anonim ***** válasza:
73%

Sokan írják tartsa meg mindenképpen mert elveszi az életét..a saját kényelméért....

De az kinek a kényelme lesz ha esetleg 2 kicsivel egyedül marad,és idegileg kimerül (mert már most is érzi hogy nem boldogulna egyedül 2 vel..)ill esetleg anyagilag sem..tehát nem tudo olyan életet nyugodt környezetet teremteni,megadni mint amilyet jelenleg biztosítani tud 1 nek..Az kinek lesz jó..mert nem csak saját magának de a 2 gyereknek is rámegy a gyerekkora!!!!

Mindenki nagyon okos e téren...lehet mindenki olyan körülmények között van....párilag ill pénzileg,idegileg...

De el kell fogadni vannak olyan emberek akiknek kisebb a tűrőképessége.....

Én is a megtartás mellett vagyok....de ezt a dolgot csak és kizárólag Ő tudja majd eldönteni...

Itt csak megkérdezte mi mit tennénk....mert szíve szerint szerintem megtartaná,csak az a nem biztos hogy a párjával minden rendben lesz e..mert a kislánnyal is jó lehetett volna kezdettől a viszony ha az energiáját nem a veszekedés idegesség viszi el...

Viszont,és ez az én személyes véleményem....:

valószínű hogy a pszihiáter nem a kicsi miatt kellett hanem,a párod miatt...

nem tudom van e nagyi mint segítség vagy testvér...

de mi lenne ha pároddal tényleg mindent elölről kezdenétek....elköltözne és lassan fokozatosan találkoznátok,íyg meglátod tényleg érdekli e a pici a hasadban ill te,ti..és ha minden rendben akkor már összeköltöztök..megóvva magadat kislányodat és a magzatot a veszekedéstől...Remélem sikerül..

ha viszont nem látsz párodon változást..nem érdeklődik...akkor pedig had menjen a maga útján.jobb lesz nektek nélküle...és neked nem kell lemondanod egy ilyen ember miatt a piciről...gondold át mi lett volna ha az elejétől nincsen veszekedés pároddal mennyivel nyugodtabb kiegyensúlyozottabb lettél volna..ezt most békességben harmóniában sikerülhet megtenned a 2 kicsivel...Ne aggódj nem lesz sokkal nehezebb 2 vel a kislányod is már nagyon sokat fog segíteni,és még élvezni is fogja hogy anyáskodhat...nem is gondolod milyen okos a kislányod és addíg még mennyit fog okosodni...

Nekem is 2 van...4és 2éves,és nem is gondoltam volna mennyit segít a nagyobb magától:-)))

Sok sikert,és várom én is a döntésedet:-))!!!!

2012. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 anonim ***** válasza:
89%
1024! persze, a védekezés alap, ha nem akarok gyereket. De itt vagyok én: védekezés mellett lettem terhes. Na, puff. Most meg nem tudom, mit tegyek. Nem vagyok felelőtlen, épp ezért tettem róla, hogy ne essek teherbe. És látod, van ilyen.
2012. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 anonim ***** válasza:
88%

Tudom hogy van ilyen.

Bár nekem azért azzal vannak problémáim, hogy míg a biztonságos fogamzásgátló eszközöknél 0,02-0,5 a Pearl index (és aki nem akar gyereket, az könyörgöm ne a spermicidet válassza, vagy a megszakítást!), míg ma Magyarországon minden 4. terhesség abortusszal végződik. Ez 25%. Kicsit nagy a rés a kettő között, nem? Mert még a 0,5-ös index is csak fél%.


Persze tudom, Te és Kérdező és mindenki a 0,5 %-ba tartozik, csak akkor ki tartozik a többi 24,5 %-ba??


Én sem vagyok kivétel, én is szeretek szerelmeskedni, tervezem a gyermekeimet, eddig nem "csúszott be" egy sem, de még megtörténhet.

Az a véleményem, hogy ha megtörténik, mert "nem vigyáztam", akkor kutya kötelességem gondoskodni a gyermekről, még akkor is, ha nekem ez rosszkor, vagy rossz helyen és időben érkezik.

Soha senki nem mondta, hogy egy gyerek nem jár áldozatokkal a szülők részéről. (Nem csak anyagi, hanem fizikai, lelki, szellemi, és minden fajta). Én ezt nevezem felelősségnek. És nem vagyok alóla kivétel.

Őszintén? Már gondolkodtam sokat, hogy mi lenne, ha becsúszna egy baba, amikor nem tervezzük, de hiszem, hogy megtanulnám kezelni a helyzetet, és tudnám szeretni/nevelni ugyanúgy, mint a meglévőket.

2012. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!