Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hetes magzat milyen? Érzi...

7 hetes magzat milyen? Érzi már az abortuszt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha engem elaltatnak, ő is elalszik ugye? Talán ő sem érez semmit, ha elalszik? Szerinted mije van kifejlődve?
2012. máj. 15. 21:54
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
50%

Hát izé, a mi állatorvosunk (pedig nő, sőt anya) minden probléma nélkül elvállalta a terhes macsek ivartalanítását is... szerencsére... sőt, egy abortusz-tablettás kérdésre pont ma reggel írtam, hogy kutyák számára az ilyen készítmény már évek óta (2005) forgalomban van Magyarországon, és sikerrel használják abortusz végzésére:

[link]

(hát nem hittem volna, de úgy tűnik, csak nem tudták a hardcore magzatvédőt, hogy mikor kell tüntetni ellene...)

Szóval - főleg a 70-es tükrében - nekem valami hihetetlen mód ellenszenves ez a gondolatmenet amit itt a téma kapcsán előadtál, de azt gondolom, hogy neked jogod van ahhoz, hogy a saját életedet eszerint éld. Pont, ahogy egy hindut sem beszélnék rá soha a marhasültre, sőt, érdeklődve hallgatom a saját - kulturált formában előadott - véleményét is. DE elvárom és megkövetelem, hogy ő se akarja a saját meggyőződését másra ráerőszakolni. Ami elvben mindenkire kötelező, az az a kvázi-közmegegyezés, amit jogrendnek hívnak... ami megmondja, hogy a művi abortusz mely esetben bűntett és mely esetben nem bűntett - ami azon túl van, az az egyéni vélemény.

2012. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
28%

70-es, és téged boldoggá tesz a tudat, hogy majdnem nem születtél meg? Sajnállak.


Én meg itt az előbb például konkrét anyagi segítséget ajánlottam fel a kérdezőnek, amennyiben megszüli a babáját. Akkor most hol is van a ki tépi száját a témában kérdésköre??

Sókristály pedig pl, az én hozzászólásomra nem is válaszolt... Vagy még nem volt ideje megkérdezni a megszületett gyermekeket...

2012. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az a másiknál volt, és válaszoltál, Sókristály, ne haragudj.
2012. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
28%

82-es, nem, engem zavar az a tudat, hogy mások beleugattak az én sorsomba, amiből nekem komoly negatívumaim lettek, és mégsem tudom felelősségvállalásra bírni őket. És ez nagy kettő... (és köszi, de nem sajnálni kell, el kellene vállalniuk az embereknek a felelősséget a cselekedeteikért, a "magzatvédőknek" is, nem csak a nő felelősségéről szövegelni - ez ilyen egyszerű)


A másik, hogy ja, biztos frankó segítség a ruha, de ha jól rémlik a kérdésnél fel sem merült, hogy ilyen szintű anyagi gond lenne... a kérdező a párkapcsolatát, a családját féltette... de szólj, ha tévednék... a család szétesése ellen meg nem igazán effektív segítség a ruhapakk... de mondom, én percig nem akarok a Kérdező helyett reagálni, de nekem így rémlik...

2012. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 Sókristály ***** válasza:
73%

Kedves 82-es!

Valóban válaszoltam, de ezek szerint nem igazán jutott el a tudatodig.

Nyilván ezek a gyerekek is élni akarnak, mint minden élőlény a világon. Ez ösztön, és mint olyan, adott.

De attól, hogy élnek, még nem jól élnek.

Egyikükről csak azt szeretném leírni, hogy messze nem az a rózsaszín, mosolygós, puha kisbaba.

Sír, mert piszkos alatta a pelenka, de csak napi 3 db jut. Sír, mert éhes, és az anyjának nem volt türelme szoptatni, így tej már nincs, viszont kajára nincs pénz. 1 évesen sokszor vízbe áztatott kenyér a menü, ha nem viszek át ételt. Sír, mert nem foglalkoznak vele. Sír, mert fel van maródva a bőre.

Ez nem élet, ez kínlódás. És nem lesz jobb, csak másabb. Tényleg érdemes erre megszületni?

2012. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 Sókristály ***** válasza:
74%

Bocsi, most jöttem rá, hogy ezt nem mindannyian értitek, mert egy másik kérdéshez kapcsolódik.

Viszont a lényeg ugyanaz.

2012. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/148 anonim ***** válasza:
14%

Röviden ennyit tennék hozzá az elmondottakhoz:

Aki igazán (!)istenfélő, az mindenféleképp megtartja a babát. Annak az abortusz nem kérdés. Aki nem hisz, az latolgat. Igen, vagy nem. És fájhat a feje a dolog miatt. Menyivel egyszerűbb az első eset! Két út van, a közül kell választani. A hívő tudja a helyeset, a hitetlen mérlegel. Szabad akarata van mindkettőnek.

2012. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
72%
Kiegészítés: Persze bizonyára van olyan hitetlen is, aki számára természetes a megtartás.
2012. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 87-es, azért láttam én már "igazán hívő" fejét is főni ettől a kérdéstől... amikor ugye a férje más véleményen volt, és szépen ütközött az "élet szentsége", meg a "házasság szentsége"...sőt,annak főtt csak igazán a feje... ebben a szituban pl. egy nem hívő sokkal egyszerűbb helyzetben van...
2012. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 anonim ***** válasza:
50%
Menekülni mindig könnyebb minden helyzetből és felelősségtől. Akik viszont szeretik egymást, azok kitartanak egymás mellett s mindent megbeszélnek.
2012. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!