Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek hosszútá...

Van itt olyan, akinek hosszútávú/komolyabb problémát okozott a fogamzásgátló tabletta (vagy egyéb hormonos készítmény) szedése/alkalmazása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. abbahagyás utáni gondokra (hajhullás, pattanások), rendszertelen ciklusra és emiatt esetleg nehéz teherbeesésre.
2012. jún. 5. 14:59
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 évesen kezdtem el szedni a mercilont tabit és közel 20 évesen hagytam abba. A rá következő 2-3 hónapban alig akart megjönni és ha nagy nehezen megjött volt hogy 10-napig is megvolt! :( Azóta is rendszertelen a ciklusom és hiába próbálkozunk a párommal már 6 hónapja nem jön a pici.
2012. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%
Fog.gátló tablettát szedtem 3 évig- volt előnye is,pl: kevesebb pattanás,napra pontos ciklus. Viszont ragadtak rám a kilók,pedig csak alacsony hormontartalmút szedtem. Így 48 kg-ból hamar lett 62. :S Abbahagyása után 1,5 évvel jött csak a kislányunk.
2012. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem itt én "nyertem": 15 évig szedtem, és egyszer tartottam 5 hónap szünetet. A dokim szerint azt is felesleges volt, de én szerettem volna.

Előtte is rendszertelen ciklus miatt írták fel, az már csak a hab volt a tortán hogy a védekezés is megoldott lett.

Augusztus óta várjuk a babánkat, és egy rakat pénzünk nent már el endokrinológusra. Annó kellett volna megoldani a gondokat, és nem elfedni a rendszeres vérzést produkáló fogigátlóval. De késő bánat. Mindegy, ráérünk. Majd csak jön az a baba:) Addig meg tömjük a dokikat...

2012. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
85%
2000 szeptemberben kezdtem a fogamzásgátlót, novemberben már volt egy jóindulatú csomóm, köv. májusban műtötték ki, rá 4 évre megpróbálkoztam egy másik fajta foggátlóval,újabb műtét,újabb csomók. Eddig 2 műtétem volt, most van még benn kb 3 csomó, félévente kellene járnom ultrahangra, néha megszadiznak egy finom kis biopsziával hogy azok is jóindulatúak-e. A lányomat le fogom beszélni róla, ez már biztos. Gumival is van élet, sőt a baba az első próbálkozós hónapban összejött. Ciklusom nélküle is rendezett.
2012. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó: Bnőmnek is csomó lett a mellében. Fibroadenoma?
2012. jún. 11. 18:21
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
igen, fibroadenoma. De én úgy fogom fel, hogy még mindig jobb mint a vérrögök az egész testben, ahogy egy gyógytornász ismerősöm a 20éves betegéről mesélte.
2012. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%
3 évig szedtem, a pajzsmirigyem tönkrevan, cisztáim vannak a petefészkeimen, egy a méhemben, több szőr van rajtam, mint egy férfin, és peteérésem még gyógyszerrel sincs. Nem érte meg.
2012. jún. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Hát igen, a fibroadenoma még mindig jobb, mint egy tüdőembólia, amiben igen gyorsan el lehet halálozni.

De persze az sem jó...:(


Utolsó: Neked sem voltak gondjaid a tabletta előtt? Előtte nem voltak ilyen PCOS-re utaló tüneteid? Rendben volt minden?

2012. jún. 12. 09:25
 19/38 anonim válasza:
80%

Én több mint 3 évig szedtem yasminell-t. Hízni ugyan nem híztam, de kicsit megerősödött a szőrzetem. Boldog voltam, mert kényelmes is volt meg örültem, hogy tulképp semmi bajom tőle. Aztán egy hónapban megjött, majd 9 napra rá gyógyszer szedése ellenére majdnem 1 teljes hónapot véreztem... Legyengültem, borzalmas volt. Vizsgálatokról vizsgálatokra jártam.. A terhességtől a rákon át mindenen végig vittek vajon mi lehet az oka... Mai napig nem jöttek rá. Aztán a gyógyszer abbahagyása mellett döntöttünk. Most hagytam abba 2 hete. Azóta minden nap rosszul vagyok, és csak annyit kapok válasznak, hogy nem hiszik, hogy 1 hónapnál tovább húzódna. Még mindig kivizsgálás alatt vagyok. Arról nem is beszélve, hogy nagyon unom, hogy minden nap hányingerem van, rossz a közérzetem és változékony a hangulatom.. Persze erre rájön, hogy ki tudja mikor lesz újra menszeszem, amire fel is készítettek, hogy idő kell mire beáll...

Én nem kezdeném újra soha..

2012. jún. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 évesen kellett elkezdeni szedni mert nagyon erős és rendszertelen menszeszem volt és nagy fájdalmaim.Szépen beállította...sokáig nem is volt gond vele.21 éves koromba viszeres lett mind a két lábam.akkor kivizsgáltak,hogy trombózis hajlamom van és rögtön le is álltunk a fogamzásgátlóval.Na meg persze szépen el is híztam én is.

26 éves voltam mikor megszületett a fiam.De előtte 2 évvel volt egy vetélésem.

2012. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!