Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek hosszútá...

Van itt olyan, akinek hosszútávú/komolyabb problémát okozott a fogamzásgátló tabletta (vagy egyéb hormonos készítmény) szedése/alkalmazása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. abbahagyás utáni gondokra (hajhullás, pattanások), rendszertelen ciklusra és emiatt esetleg nehéz teherbeesésre.
2012. jún. 5. 14:59
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 4 évig szedtem, és kihozta teljesen a visszereimet. (Előtte is megvolt a hajlamom, de után igen durván kijöttek).Utána olvastam csak, h még trómbózist is kaphattam volna tőle simán....

Amúgy 1-2 évvel ezeelőtt felttek egy olyan kérdést (tudom többször teszik fel, csak nagyon bennem maradt9 h fogamzásgátló abbahagyása után meddig jó szünetet tartani, h kiürüljenek a hormonok. Na, jöttek is a válaszok, h ugyanmá, semmennyit, nincs is benne sok hormon, ezek már nem olyanok, mint régen....Én meg szerényen írtam, h legalább 5-6 hónap. (na, le is lettem pontozva h b-irka vagyok, h ezt se tudom, h ezekben már nincs annyi hormon). Hát látom, az idő engem igazol, a válaszok alapján.

Persze ez is egyénfüggő, van aki utána rögtön teherbe esik, (hogy abbahagyja a tabit) , de egy barátnőmnek is cisztás lett a petefészke, (kb. 5 évig szedte a tabit) és szerintem sem véletlenül.......

2012. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 6 hónapig szüneteltünk mielőtt nekiálltunk a babacsinálásnak (egy éve sikertelenül), de egy tény: aki abbahagyja majd szünet nélkül nekiáll a gyerekprojektnek, az tényleg 1-2 hónapon belül terhes lehet. Azért, mert sok tüsző szabadul ki ilyenkor. Ha ugyanez a nő várná ki a 6 hónapot, ő is szívna mint a torkosborz! Ettől függetlenül sem csinálnám másképp, csak ez tény. Lombikkezelés előtt is ezért kell 3 hónapig szedni! Babásodást mindenkinek a nyáron lányok!
2012. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
5 év fogigátló szedés. Előtte minden rendben napra pontos mensi. Abbahagyása után: rendszertelen mensi, szőr, hízás, pajzsmirigy alulműködés, egész rendszerem felborult, az egész hormonháztartás. Most napi 5szem gyógyszert szedek
2012. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%

3 évig szedtem én is pajzsmirigy hormoneltérést okozott, pattanásos, aknés lettem teljesen tönkrement az arcbőröm, fibroadenomák jelentek meg a mellemben, ciszták a petefészkemben, idegbajos lettem, tönkrevágta a központi idegrenszeremet.

Megjegyzem egy "jó" dug@s ennyit nem ér.

2012. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta szedése miatt minden hónapban közti-vérzésem volt. Én többféle fázisú gyógyszert kipróbáltam (természetesen az orvos írta fel) kb fél évig szedtem mindegyiket. Aztán kaptam egy tippet, hagyjam abba és menjünk el hormonlaborra. 1 hónap szünet után az eredmény tökéletes lett és a pecsételés is elmúlt... így más védekezési forma mellett döntöttünk:)
2012. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Lányok ez szörnyű!:(

Remélem majd javul a helyzet!

2012. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnálom lányok, remélem mindenki hamar rendbe jön
2012. aug. 28. 13:13
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

En 5 evig Nuvaringet hasznaltam pattanasos lettem..most abbahagytam,javul!

De a vallam meg mindig teli van pattival....

Szerintem hormonzavar lehet...vagy egyszeruen besokallt a szervezetem!

Orulok hogy mar nem szedem,mert babat szeretnenk a parommal,most vagyunk az 5. probalkozasi honapban,es meg nem jon a baba :((( remelem azert hogy hamarosan jonni fog,es nem a Nuvaring kihatasa miatt nem lehet gyerekem :(((

2012. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ha a menzeszed rendszeresen jön, akkor majd csak összejön:)
2012. aug. 28. 13:30
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt nagyon pozitív és nagyon negatív hatása is. 6 évig szedtem 18 éves koromtól. Akkor azért kezdtem el, mert nagyon pattanásos voltam és borzasztóan görcsöltem a menzeszekkor. Ezt a két dolgot tökéletesen megoldotta és ettől nagyon nagyon boldog voltam. De sajnos 6 év után elkezdtem össze-vissza vérezni, a végén meg odáig jutottam, hogy egy hónapban kb. 5 napot nem véreztem. Akkor kipróbáltam még vagy másik két féle fogigátlót, mert a dokim szerint ez lett volna a megoldás. De semmi nem változott. Így úgy döntöttem elég volt és abbahagytam a gyógyszer szedést. Innentől kezdve 3!!! évbe telt amíg teljesen visszaállt a menstruációm normálisra! Viszont a hasfájásom nem tért vissza hála istennek. A pattanások igen, de azt másképp sikerült kezelni. Aztán, hogy évekkel később ennek volt-e köszönhető vagy sem, de 3 év próbálkozás után lombikkal sikerült csak teherbe esnem. Jelenleg 6 hónapos várandós vagyok. Szóval én így jártam. Bár sok pozitív hatása volt, már nem szedném újra.
2012. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!