Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek hosszútá...

Van itt olyan, akinek hosszútávú/komolyabb problémát okozott a fogamzásgátló tabletta (vagy egyéb hormonos készítmény) szedése/alkalmazása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. abbahagyás utáni gondokra (hajhullás, pattanások), rendszertelen ciklusra és emiatt esetleg nehéz teherbeesésre.
2012. jún. 5. 14:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Híztam majdnem 30kilót.Kb 10éve kezdtem el szedni,fél évre rá már 20kilóval több voltam,és után még híztam,.Azóta szültem,-a terhességet +20al kezdtem és még híztam 20at ami már lement.Tehát még mindig van 20kiló amit le kéne adni.Szülés óta egy másikfajta gyógyszert szedek,eddig az nem okozott gondot.

Ja,és a másiktól migrénes is lettem...

2012. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ kedves első válaszoló:-((én is ugyanezzel küzdök

:-((((((((

Utolsó voltam

2012. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve gyógyszeres támogatás mellett sem jön a baba, és ezt én a fogamzásgátló számlájára írom, legalábbis nagyrészt!16 évig szedtem.....
2012. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Én három évig szedtem, csak fogamzásgátlási célok miatt írattam fel, mert semmi gondom nem volt a ciklusommal, mindig is órát lehetett volna igazítani hozzá (bár csak 24 napos).

Már az első évben 30 kg-ot híztam, a pajzsmirigyem túltermelt, Cushing-kórral vizsgáltak éveken keresztül, a lábam visszeres lett, volt egy felszíni vénás trombózisom. Azt a fájdalmat senkinek nem kívánom, ami azzal járt.


Aztán végetért az állandó kapcsolatom, és letettem a gyógyszert. A vérzésem már az első hónaptól újra akár a svájcióra, ugyanúgy 24 napos. Viszont a 30 kg-ból még csak 20-at sikerült leadnom egy év alatt. És a Cushingra jellemző csíkok egy életre megmaradnak, hiába fogyok akármennyit.


Soha többet nem szedném, és nem is tanácsolnám senkinek.


24/N

2012. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Először kb. 20 éves koromban kezdtem, nagyjából másfél évig. Lassan gyengülni kezdtem, a szívem össze vissza vert, végül arra jutottak az orvosok, hogy szívizom gyulladásom van. Abba kellett hagynom minden mozgást, kímélő életmódot folytatnom és a szívemre gyógyszert kellett szednem.

Végül egy remek szívgyógyász rájött, hogy semmi bajom, az összes tünetem a fogamzásgátló mellékhatása. Abbahagytam, és rendbe jöttem.

Most, 40 éves fölött, ismét felírta az orvos a rendszertelen menzimre, én pedig balga módon belementem.

5 és fél hónapig szedtem, iszonyatos módon hullott a hajam és minden héten nagyjából 3-4 napot erős migrén gyötört. Mígnem rájöttem, hogy ez is a fogigátlótól van. Nagyjából 3 hete hagytam abba, a hajam talán kevésbé hullik és a migrénjeim is egycsapásra elmúltak.


Mérges vagyok magamra, hogy másodszor is a gyógyszer csapdájába kerültem.

2012. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Nagyon durva, hogy mik vannak, érdekes módon ezeket senki sem reklámozza, amikor felírják a fogamzásgátlót...nekem is csak egy májfunkciót csináltak évente, meg ugye a rákszűrés, de ennyi. Az az igazság, hogy ezek, amiket leírtatok, elszigetelt esetek, állítólag a szedők 90 %-ának semmi panasza nincs. De nem szabadna, hogy akár 10 %-nak (szerintem egyébként sokkal többnek) ilyen súlyos gondokat okozzon. Én a szerencsés csoportba tartozom, ugyan híztam én is, de nem tudom csak a gyógyszerre fogni. Mikor elkezdtem szedni, abban az időben hagytam fel az egyik sportommal, és a jó kis éjféli vacsizások se biztos, hogy kellettek volna minden randikor :) Felhíztam 8 kilót. Viszont az tuti, hogy a hormon miatt nem tudtam leadni. 20 évesen szerettünk volna babát, ekkor pont 3 éve szedtem a gyógyszert. Tény, hogy abbahagytam, és azonnal terhes lettem, ráadásul nem is a ciklusom szerinti peteéréskor. Egészséges kisfiam lett, problémamentes terhességem volt. A szülés után spirált tetettem fel, mert nem akartam megint hízni, főleg mivel amúgy is nagyon sok ment rám terhesen. 58 kilóval indultam, 75-tel szültem. Szoptattam a babám 1 éves koráig, és ekkor már csak 50 kiló voltam, épp, mint a gyógyszer szedése előtt! Érdekes, nem? :) Nem tettem érte semmit, szerintem csakis a hormonok miatt lehet, vagyis a plusz hormonok hiánya miatt. Másodszorra is rengeteget híztam a terhesség alatt, de már a baba fél éves korára ismét 50 kiló lettem, szintén nem szedtem semmit. És soha többé nem is fogok.

Másoktól hallott mellékhatások: meghosszabbodott ciklus, kimaradt mensik, túl hosszú vérzés, túl kevés vérzés, szőrösödés és "babahajak" (ezek a kis kezelhetetlen vékonyka új hajtincsek választéknál, homloktőnél, halántékon), ingerlékenység, depresszió erősödése, fejfájás.

Én is remélem, hogy rendbejön itt mindenki, aki írt a problémákról, a legjobbakat kívánom!

2012. okt. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Gutiné P Mária ***** válasza:
én szülés után szedtem 2,5 évig, előtte terhesség előtt 3 évig, a kisfiam könnyen összejött, most mikor abbahagytam h babát akarunk, megzavarta a ciklusom, nincs peteérésem és nem is sikerül teherbe esnem már 7 hónapja, meg ott vannak a plusz kilók is!
2012. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!