Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg okoz meddőséget a...

Tényleg okoz meddőséget a dohányzás?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm (orvos)szerint csak a férfiaknál jelent meddőségi rizikót. Mindenhol azt olvasom, hogy a nőknél is.(Nem kell felháborodni rögtön..természetesen nem szeretnék majd a babával a pocakomban bagózni, csak még mindig nem tudtam teljesen letenni ezt az átkozottat.)
2009. júl. 13. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még erről nem hallottam, de ez nem azt jelenti,hogy nincs valóságalapja.Viszont gondolj bele,hogy akkor mindne 10-20. nő meddő lehetne...
2009. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagy dohányos vagyok,ahhoz képest szépen teljesitettem,mert több gyerekes anya vagyok!Nem vagyok büszke a bűzrúdra,de sajnos még terhességeim alatt se tudtam eldobni,csak minimálisra csökkenteni!

De az tényleg igaz,hogy mind a nőknél,mind a férfiaknál befolyásolja a termékenyitőképességet,ezt sok felmérésből olvastam!

Sok sikert kivánok nektek!

2009. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régi megfigyelés, hogy a dohányos nőknek sokkal gyakrabban késik a vérzésük.


Mostanában, az érzékeny terhestesztek korában már tudjuk, hogy ezek a "késések" többnyire korai vetélések voltak.


A tartós és erős dohányzás káros hatással van az ondósejtképződésre, így férfimeddőséghez vezethet.


Nőknél a nikotin érösszehúzó hatása érvényesül, ez helyi oxigénhiányt okozhat, ami csökevényes végtagokat eredményezhet. Erre a dohányzó szülők babáinak 60%-kal nagyobb az esélye. Dohányzó anyák babái általában kisebb súllyal születnek, a méhen belül nehezebben fejlődnek.


Az én anyám is erős dohányos, de legalább arra a 9 hónapra le tudta tenni. Felelős anya nem dohányzik a terhessége alatt egy kicsit sem, még akkor sem, ha van pálda arra, hogy ez nem okozott károsodást. Mert mi van, ha éppen nála - az ő babájánál - okoz???

2009. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen okozhat meddőséget.A dohányos nők petesejtjeit megvizsgálva a petesejtben lévő folyadékban kimutatható a nikotin!!!

Sajnos ma már minden 7.párkapcsolat meddő vagy egyik vagy mindkét fél részéről.

2009. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Engem is az lepett meg, hogy tudományos hivatkozások utalnak erre. (Ettől függetlenül természetesen az is szokjon le aki nem akar gyereket:)


16.43- természetesen szó sincs arról, hogy "legalább 9 hónapra" ne tudnám letenni, ahogy a bevezetőben írtam.

Köszi a válaszokat!

2009. júl. 13. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!