Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet elviselni hónapró...

Hogyan lehet elviselni hónapról hónapra a csalódást?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogyan kezeljem azt, hogy nem esek teherbe. Nem tölti ki a mindennapjaimat a görcsös vágy, mégis folyton rettegek a közelgő menstruációtól, mert a csalódás felemészt. Akármennyire próbálok nem erre gondolni, akkor vagyok nyugodt, ha nem szeretkezünk a párommal, mert akkor tudom, hogy meg fog jönni és kész, de ha már egyszer is együtt vagyunk, akkor jön a reménykedés, amit nem tudok eltüntetni az agyamból, ha elterelem a gondolataimat nappal, akkor éjjel álmodok azzal, hogy most biztos sikerül és terhes vagyok. De nem és nem és nem...

Az orvosok szerint nincs akadálya a teherbeesésnek....


2012. okt. 28. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 év alatt estem teherbe. Tudnék mesélni a csalódásról.

A mai eszemmel azt csinálnám, hogy 1, max. másfél évig aktív szexuális élet, mindenféle számolgatás, figyelés nélkül. Ha nincs terhesség irány egy meddőségi szakember. Nekem azzal ment el a legtöbb idő, hogy sima nőgyógyászokhoz járkáltam. Amikor elmentem a Kaáli Intézetbe rögtön megmondták mi a baj és 3 hónap alatt megoldották a problémámat.

2012. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen, de ha nem vagytok együtt a pároddal, akkor még nehezebben fog menni.

Csak kitartást tudok kívánni, és esetleg azt hogy a pároddal járjatok végig minden orvosi vizsgálatot, hogy azt tutira kizárhassátok!


Egy 16 hónapja próbálkozó

2012. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy jártam mint az első válaszoló, jártam egy nődokihoz, akihez nem kellett volna 7 éven át és reménytelenül, csak hitegetett, de semmit sem csinált soha. A mai eszemmel már tudom, hogy csak elvesztegetett idő volt. Ha egy év sikertelen próbálkozás után vagy már, akkor érdemes orvoshoz fordulni, mert ilyenkor már komolyan vesznek!!De ha még nem telt egy év akkor még ne aggódj, az normális, hogy sokáig tart néha amig jön a baba! Amíg havi 1x volt sex köztünk addig nem is jött a baba, de amikor összeköltöztünk és többet voltunk együtt és meglett a terméketlenségem oka, akkor sikerült 10 hónap alatt teherbe esnem. Sajnos már 36 leszek és a kistesó sem jön hónapok óta, de most ne várok, hanem megyek orvoshoz a jövő hónapban. Nagyon rossz hogy minden hónap eredménytelen, sokat sírok a negatívos tesztnapokon, a legrosszabb, hogy a párom nem érti min megyek át és csak idegesítem vele azt vettem észre. Így magamba fojtom a bánatom és sírdogálok, aztán minden mensi után jönaz új remény hogy haamrosan ovulációm lesz, majd az a gyötrelem 2 hét a tesztig... nagyon rossz. Pedig tudom, hogy csak magamnak ártok ezzel a görcsöléssel, de nem tudom másképpen lereagálni, mert nincs kivel osszam meg ezt a bánatomat... gondolom te is így vagy vele! Sok sikert neked!
2012. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az enyém nem volt szörnyű mert a 7-dik hónapban sikerült de így is minden hónapban mikor megjött a sírás kerülgetett.

Annyira vágtam a picire azt hittem sokkal egyszerűbb lesz.

Most hogy már 19 hetes terhes vagyok már szerencsésnek mondom magam mert van olyan akinek években telik!

Nagyon kívánom hogy minnél hamarabb sikerüljön!

2012. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz elviselni.Engem is àllandóan a sirás kerülget.A páromnak már nem mondom, mert úgy látom zavarja, hogy állandóan ez volt a téma.Mondjuk megértem...Én már a peteérés után azon "szomorkodok" hogy mért nem...Ha valakinek van valami jó ötlete mivel lehet elterelni ezt a gondolatot nagyon megköszönömMert ezt így nem lehet az ember lelkileg belefárad...
2012. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a 11. hónapban sikerült, nem évekről van szó, de azt hittem, hamarabb összejön. Én egy fél évig kb. türelmes voltam, utána kezdtem idegeskedni. Akkor kipróbáltam pár dolgot, 1-2 hónap lúgosítás, torna, aztán amikor még mindig nem volt eredmény, teákat ittam (cickafark+palástfű) és mindig arra gondoltam, hogy biztos segíteni fognak és hamarosan terhes leszek. Végül mielőtt elmentem volna orvoshoz, abban a hónapban pozitívat teszteltem.
2012. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 cs.dorka87 ***** válasza:
26%

Annyi természetes módszer, praktika, elmélet van arra, hogy hogyan eshetsz teherbe, hogy akár minden hónapban újat próbálhatsz ki! Ezek pedig mindig meg fogják adni a reményt, újra és újra.

Én is hasonló cipöben járok, kb 10 hónapja próbálkozunk. Most hallottam elöször a Jónás naptárról, és most pl ez ad reményt. Ezen a linken meg tudod nézni, mi ez: [link]

De ezen kívül is vannak módszerek, amikröl olvashatsz, beleáshatod magad, és késöbb azok éltethetnek. Pózok, különbözö ételek, italok, naptárak, stb stb. Ásd bele magad párba, próbálkozz, és soha ne add fel a reményt!!!:) sok sikert!:)

2012. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Megértelek benneteket,én is épp ebben a cipőben járok... Nekem 2 éve nem sikerül. A környezetemben csak úgy potyognak a babák,és én örülök is,de belül csak ordítanék,h nekem miért nem???
2012. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is rengeteg csalódásom volt már. Mi 7éve próbálkoztunk mire összejött. Már voltunk minden vizsgálatokon de mindent rendben találtak. Már fel is adtuk a dolgot. Így vissza gondolva lehet, h azért nem jött össze mert nagyon stresszes munkahelyem volt június végén átkerültem másik részre. Július végén nem is foglalkoztam azzal hogy megkellet volna jönnie. Augusztus 2hetében azt vettem észre h megundorodtam a kávétól. Aztán rá jöttem h 2hete késik. Nagyon meglepődtünk az eredményen. Próbálj meg ne azon agyalni, h most akkor összejön vagy nem. Esténként gondolj valami szép gyerekkori élményedre és akkor nem az fog járni a fejedben h megint csalódás lesz.
2012. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát mi másfél év után mentünk el,ahol kiderült h a férjemnek 0 a spermaszma.Egészen addig mig ki nem derült ugyanugy érzeztem mint te.És mikor megtörtént ugy volt h nem is lehet kisbabánk.Aztán kikönyörögtük h végezzenek a férjemen herebiopsziát,nem nagyon akartak.De végül meglett és jó eredményünk lett.Várunk a lombikra.És soha ne add fel.Nekünk összessen 2db lombikra van esélyünk,és több próbálkozás nincsen:( Ugyh fel a fejjel élvezztek az életete.Nagyon drukkolok nektek,tudom nehéz.De tiszta szívből remélem a babásodást.Mi év végén megyünk az első lombikra.
2012. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!