Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy mondjam el a páromnak,...

Hogy mondjam el a páromnak, hogy apa lesz? Nem terveztük! Félek, hogy vége lesz a 4 éves kapcsolatunknak.

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és állapotos lettem(védekeztünk), viszont én ennek örülök is meg nem is. Első gondolatom az volt, hogy megtartanám mert már 4 éve vagyunk jó párkapcsolatban a párommal, persze viták vannak. Másik részről meg nem tudok ennek örülni, mert nem olyna rég felmerült a téma, ha terhes lennék ő nem szeretné még megtartani, de az is igaz, hogy akkoriban voltak gondjai a munkahelyén. Még suliba akar járni, dolgozik és én is most kezdtem dolgozni meg nem költöztünk még össze. Hogy mondjam el? Mit fog szólni akkor hozzá? Csak hirtelen felindulásból mondta volna, hogy nem akarja vagy...? Tanácstalan vagyok:( Nem tudom hogy dolgoznánk fel az abortuszt és azután milyen hatással lesz a kapcsolatunkra. Ha esetleg tények elé állítom a párom még megváltozna a véleménye? Ő 24 éves.
2012. nov. 10. 16:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerjük a barátodat így nem tudunk véleményt mondani. Ülj le vele beszélgetni amikor egy kicsit ráértek ne futtában mond el.
2012. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Szerintem szedjétek össze azt ami a baba mellet és azt ami a baba ellen szól jelenleg az életetekben, és a szerint döntsetek. Ha nem olyan rég azt mondta, hogy nem akar még akkor nem hiszem hogy ez mostanra változott volna, de szerintem nem meg győzhetetlen...

Szurkolok, hogy a baba szempontjából a legjobb döntést hozzátok!

2012. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

Egy életen át bánni fogod, ha elveteted. A másik, hogy ha tényleg elveteted, nem fogsz tudni többet úgy ránézni a párodra, mint azelőtt.....


Tartsd meg!

2012. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Ezt így ahogy leírtad, mondd el neki, az összes kétellyel együtt, de azt is h te örülnél neki, ha ő is a baba mellett döntene.
2012. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Tartok attól, hogy kiborul és nem tudjuk majd nyugodtan megbeszélni. Nem agresszív típus, de ki tudja mit hoz ki belőle a hír. Minden más esetben tudni szoktam mit reagálnak, de most nem. Lehet, hogy nem is érdekli majd a saját gyereke. Inkább attól félek, hogy csalódást okoz nekem, mivel mindig segítségemre volt.
2012. nov. 10. 17:43
 6/22 A kérdező kommentje:
Azt mondta nekem egyszer, hogy a tökéletes pillanatra várna, hogy mindent megtudjon adni a kicsinek.
2012. nov. 10. 17:47
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Finyi ne kombinálj előre beszéd meg vele aztán akkor rá érsz gondolkodni ha azt mondja, hogy nem.

Mondjuk ezt akkor kellett volna megbeszélni amikor felhozta, hogy nem akar még hogy mi lenne ha mégis

2012. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Figyi,én is úgy estem teherbe,hogy nem terveztük,de számomra az volt a természetes,hogy egyből vele osztottam meg..(mondjuk én már arról is szóltam,h késik..)

Neked miért nem ez volt az első gondolatod,cselekedeted?Egy gyereket két ember hoz össze,mind a kettőnek ugyanakkor,ugyanannyi joga van tudni róla...

Nekem ez annyira furcsa,h egy jól működő kapcsolatban,ha ilyen történik,akkor nem rögtön a páromnak szólok...

Ne kész tények elé állítsd,h márpedig megtartjuk,beszéljétek meg,adj időt neki,h feldolgozza a dolgot...

Nem vagyok egy abortuszpárti,de én minden ilyen esetben,mikor nem a leendő apával osztja meg a hírt az emberke,hanem itt kér tanácsot,h hogyan is vallja be(nem a tervezett terhesség,hogyan lepjem meg vele apát típusú kérdésekre gondolok)elgondolkodnék,hogy valóban ebbe a kapcsolatba,ettől az embertől szeretnék-e gyereket..

2012. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én valószínűleg máshogy működöm, mint te. Elfogom mondani neki természetesen. Ma is úgy jött haza, hogy nem volt alkalmas a beszélgetésre.
2012. nov. 10. 18:20
 10/22 anonim ***** válasza:

Ja,csak megy az idő..és a szavaidból azt veszem ki,h te már tudod pár napja("ma sem volt alkalmas")

Szóval kislány,szedd össze magad,és állj elé..Mondd,h beszélnetek kell valami nagyon fontos dologról...Üljön le,hallgasson végig..Én a helyedben a lényegre térnék: "nem tudom,hogyan történt,de terhes vagyok" sokk..szünet...Ezután pedig a jöhet a "beszéljük meg,hogy te mit gondolsz erről..."(ne mondd el a véleményed,ne befolyásold,hagyd,hogy ő beszéljen)

Figyelj,ezzel az emberrel akarsz felnevelni egy gyereket?Most akarsz felnevelni egy gyereket,mikor az is nehéz,hogy a létezéséről szólj neki?(elhiszem,h nehéz,de a gyerekvállalás két ember döntése,meg nem mellesleg ketten is csináltátok)Amúgy az anyagi helyzetetek milyen?Össze tudnátok költözni?Te munkád mennyire biztos? vagy neki kellene eltartania Benneteket?Rengeteg dolgot meg kell beszélnetek,egy gyerek nem csak a cukimuki móka...A gyereket nem tudod majd kikapcsolni,félretenni,pelenka kell neki,gyógyszer,esetleg tápszer,ruha,ágy,játék..stb..Egyedül pedig baromi nehéz lenne végig csinálnod...

2012. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!