Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mostmár tényleg arra mennek a...

Mostmár tényleg arra mennek a lombiknál az orvosok, hogy elkerüljék az ikerterhességet? De miért?

Figyelt kérdés
Férjem azoospermás kb 3db lombikra van esélyünk és csak egy embriot akarnak visszarakni,nem kevesbb így az esély mintha kettőtt ültetnek vissza?Örülnék az ikreknek,csak nem értem,h miért van az h eddig 2-3 embriot ültettek vissza mostmeg már az egyre mennek.
2012. nov. 12. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert egy ikerterhesség nem annyi, hogy "de jó, egyszerre két gyerek" lesz. Veszélyesebb sokkal...
2012. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát én az orvosomra hallgatok mindenképp,csak nem értem h sokan azt mondják h 2 visszaültetésnél nagyonn az esély,ez így van?
2012. nov. 12. 22:53
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Mert az ikerterhességnél sokszoros a vetélés, korszülés és ezzel együtt járó betegségek kialakulásnák veszélye. HA több jó embrio lesz azt úgy is lefagasztják, tehát nem vész el a spermium.
2012. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Manka68 ***** válasza:
84%

Szia!

At esély a sikerre valóban sokkal nagyobb, ha több embriót ültetnek be, és természetesen az ikerterhesség "kockázata" is nagyobb. Azért szerintem az ikerterhesség nem annyival veszélyesebb, mint a sima, hogy ne lenne érdemes bevállalni. És itt jön be a képbe a mocskos anyagi...

Ha nem sikerül a lombik, úgyis visszamegy a pár, mert nyilván azért vállalta az egész cirkuszt. Több beültetés = több pénz az intézetnek.

Mellesleg a stimuláció sem veszélytelen, mégsem veszik figyelembe, és a fagyasztás sok embrió életébe kerül... Bizony elvész így sok. De ez nem az intézetnek fáj, csak nekünk. :-(

Ez az új divat, hogy csak egyet ültetnek be, nyugatról érkezett hozzánk, ott jól működik, sok pár zsebből fizeti a lombikokat, amíg csak kell. Itt Magyarországon a többség ezt nem tudja bevállalni, de ez rajtunk kívül sajnos senkit nem érdekel. :-(

2012. nov. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az iker terhességnek pedig sokkal nagyobb a kockázata.
2012. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába pontozol le, attól még az az igazság, hogy sokkal nagyobb a kockázata egy ikerterhességnek.

De hidd csak azt, hogy veled akarnak ki.baszni, ha téged ez megnyugtat, kedves 91%-os.

Egyébként igen, ha többet ültetnek vissza, akkor arra is nagyobb az esély, hogy lesz baba. De arra is, hogy ikrek lesznek.

2012. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Golan Trevize ***** válasza:
53%

Nekem ikreim vannak, természetes úton fogantak.

Sokkal nagyobb mindenféle kockázat ikerterhesség esetén mind a magzatokra mind az anyára nézve.


Továbbá kettő embrió beültetése esetén is ott az esély, hogy az egyik embrióból egypetéjű ikrek lesznek, és hármas ikerterhesség meg még a "sima" ikerterhességnél is kockázatosabb és megterhelőbb.


Itt nem az anyagiakról van szó, ha jól tudom 4 beültetést úgyis a TB fizet, hanem az orvosi kockázatról.


Régebben oka volt, hogy több magzatot ültettek be, a jelenlegi terhes vitaminokkal és egyéb kúrákkal viszont sokkal nagyobb eséllyel marad meg az egy darab beültett embrió is, mint 10-20 éve a 2-3.

2012. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én csak azért tanakodom,mert minnél nagyobb esélyt szeretnék adni annak,hogy sikerüljön.Mi nem várjuk meg a várólistát,kifizetjük a lombikot és mivel kb maximum 3db lombikra van esélyünk kevés a sperma így szeretnénk ha sikerülne akár az ikreknek is örülünk.DE az orvos egyet akar berakni.
2012. nov. 13. 11:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Viszont ha úgy nézed, akkor 2x1 embrió beültetésével nagyobb az esély, mint 1x2-ével.
2012. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első lombikunkon (2009) 3 sejt osztódott tovább.Kettőt gondoltunk visszakapni,de egyet nem fagyasztanak le,csak minimum 2-őt.Mivel akkor már betöltöttem a 35-öt,és hogy növeljük az esélyeket mindhármat beültették.Amire az ember ilyenkor nem számít,bejött...Mindhárom megtapadt!

Nagyon örültünk neki,de sajnos a 29.héten megindult a szülés.2 kislány és 1 kisfiú.Azután jöttek a koraszülött problémák,műtétek stb.

Most a Pető oviba járunk,mert az egyik kislány még nem jár,pedig nemsokára 3 évesek lesznek.

Szóval a lényeg,ne mondja nekem senki,hogy egy ikerterhességnek csak annyi a kockázata,mint a simának!

2012. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!