Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után (8 évig szedtem Mercilont), lassan már a hatodik hónapja hogy nem jön meg a menzeszem. Normális ez?

Figyelt kérdés
Elmesélném röviden a történetem: 2012. júniusban abbahagytam a gyógyszert(babát szeretnénk),ugye akkor megjött,de azóta még mindig nem jött meg. Kb. 3 hónapja a háziorvosom írt fel Pulsatilla homeopátiás golyókat,de nem segített.1 hete iszom Mastodynon cseppet (napi 2x30 cseppet) és 2 napja iszom cickafarkfű teát.Most ezekben reménykedem. Esetleg jár valaki hasonló cipőben?Ennyire még sose vártam hogy megjöjjön!Meg persze nagyon jó lenne már a babára törekedni!Még várni szeretnék a nőgyógyásszal,nem szeretnék még semmifajta hormonos dolgot beszedni!Vagy inkább már tényleg érdemes lenne elmenni dokihoz?Nagyon várok mindenféle választ,történetet!Segítsetek kérlek,nagyon tanácstalan vagyok!

2012. nov. 20. 14:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólókkal és szerintem mindenképpen menj el orvoshoz, de azzal vigyázz, hogy a legtöbb nőgyógyász az ilyen problémát hormontartalmú szerekkel rendezi le. Én inkább endokrinológushoz mennék, a rendszertelen ciklus okainak feltárásában ők jobban ott vannak, mint a nőgyógyászok.


Plusz amit még esetleg megpróbálhatsz az az Aviva torna, az is rendbe tudja tenni a hormonháztartást, de emellett mindenképp elmennék orvoshoz is.

2012. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem rá hogy bármi baj is lett volna.Rendszeresen megjött,esetleg pár nap késéssel.Szőrösödés,elhízás...stb...-ről szó sem...Annyira elszomorít ez a dolog....Az előbbi kommentjeimben nem jól fogalmaztam: a "még" szó helyett a "megint" a jó kifejezés.
2012. nov. 20. 19:00
 13/16 anonim ***** válasza:

Akkor: ENDOKRINOLÓGUST keress.

A nőgyógyászok 90%-a (nagyon nagy tisztelet a kivételnek!) nem igen ért a hormongondokhoz.

De persze egy nőgyógyaszati vizsgálat sem ártana.

2012. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Van olyan nőgyógyász, aki endokrinológos is. Ha megteheted ilyenhez menj. Én nagyon sok kellemetlenségtől megkíméltem volna magam, ha hamarabb lépek.

2012. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat!Úgy gondolom,hogy előbb elmegyek a nőgyógyászomhoz (magán),és ha még nem is mondja elmegyek endokrinológushoz is.De elég sokan az endokrinológust mondják.....
2012. nov. 20. 20:29
 16/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az endo dokik 90% sem ért hozzá.
2012. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!