Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan nehéz már a párom bele...

Olyan nehéz már a párom bele egyezésére várni. Hogy kezelitek (kezelnétek) ti ezt?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok 7 éve vagyunk együtt. Bennem 4 éve egyre erősebb az érzés hogy babát szeretnék. A páromnak viszont mindig van valami "majd ha, majd egyszer" hozzá szólása a babaprojekthez.

2012. dec. 11. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Párod mennyi idős?
2012. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy idősek vagyunk.
2012. dec. 11. 18:24
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy nem is gondol bele igazán, hogy szeretne-e vagy sem.

Egy ötlet: ha legközelebb nőgyógyásznál jársz, utána otthon meséld el, hogy "hát, azt mondta a doki, hogy lehet, hogy nem lehet majd gyerekem, de még nem biztos..." stb. Az erre adott reakciójából sokminden kiderül majd. :)

De ennél nagyobb átverést, nyaggatást, stb-t nem javasolnék!

2012. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát pedig erről beszélnetek kell. Az nagyon rossz hogy ha a férfj nem akar gyereket és mégis születik, na abból vannak a vállások :-(. Viszont még fiatal vagy, hidd el boldogabb leszel amikor ő is megérett rá minden szempontból. A férfiak parásabbak gyerek terén, imsertem olyan leendő apukát aki szó szerint pánikbeteg lett, mert annyira aggódott, hogy jó apa lesz e belőle és meg tud e adni a gyerekének olyan dolgokat amire mindenképpen szüksége lesz. szóval értsd meg őt is, és legyél társa az ő akaratában is. Hidd el egy-két év és megváltozik minden, aztán jöhet a baba!! :-)
2012. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Gyereket vállalni csak akkor lenne szabad, ha mindkét fél igazán akarja. Hidd el még úgy is sokszor nehéz. Nem szabad meggyőzni, kényszeríteni, rábeszélni.

El kell döntened, hogy kivárod-e, amíg megérik rá.

2012. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én legelőször megbeszélném a párommal, hogy egyáltalán akarja e "majd egyszer", és ha akkor is csak a kifogásokat keresi, akkor erőt vennék magamon és keresnék egy apának alkalmas társat. A párod elkötelezettségi problémái nem állhatnak annak az útjába, hogy anya legyél. Élj vele, hogy nő vagy és van lehetőséged ezt megtapasztalni!
2012. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. A 6-os válaszolónak igaza van. 7 éves kapcsolat után már illene "nyilatkoznia", hogy mégis mik a tervei veled. Lehet, hogy ez így viccesen hangzik, de szerintem így a helyes.
2012. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond hogy nem szeretne, mert oda meg vissza lenne tőle meg mondja is hogy puszilgatná a pocakom meg ha kint lesz mennyit fog vele játszani meg hogy én fogok pelenkázni mert azt nem valószínű hogy vállalja. Igy még nehezebb hogy belemerülünk a babás életünkbe hogy milyen lenne, és akkor azt mondja majd egyszer..valamikor. És évek óta csak megszakítással "védekezünk".
2012. dec. 11. 18:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk is így volt, én már nagyon szerettem volna,a férjem meg mindig késleltette, hogy majd....

Egyszer aztán csak beleegyezett, hogy jó akkor nem védekezünk (mi is mindig megszakítással védekeztünk). Na de mikor nem lettem terhes elsőre.... azt hitte ugyanis elsőre összejön a bébi, de szerencsére néhány hónap múlva sikerült. Azóta is többször emlegeti, nem tudja mire várt ilyen sokáig, ma már nem tudna meglenni a fiai nélkül.

2012. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom sem akart, vagyis akart, csak később, pedig mi már 28 évesek vagyunk. Mióta kiderült hogy PCOS-m van megijedt, mert ez nehezíti ugye a teherbeesést, tehát most már beleegyezett, aminek nagyon örültem.
2012. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!