Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » TORCH teszt eredménye rubeola...

TORCH teszt eredménye rubeola reagens. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Csak jövő kedden tudok eredményért menni, nics korábban lelet kiadás. Telefonon érdeklődtem, ott mondták ezt. Meg azt, hogy meg kell ismételni emiatt a vérvételt. Gyerekkoromban voltam rubeolás. Most a babám kapott MMR oltást. Onnan lenne bennem kórokozó? Beteg volt utána, le is tüsszentett. Tudom butaság, de lehetséges emiatt mutatott valamit a teszt?

2013. jan. 22. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azert jelezte a vervetel eredmenye, mert kiskorodban voltal rubeolas es megmaradtak az antitestek a szervezetedben.
2013. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És akkor vajon miért kell megismételni a vérvételt? Azt mondta a nő, hogy ad majd új beutalót vérvételre, mert meg kell ismételni.
2013. jan. 22. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem, tényleg, biztos, nem volt egyértelmű a laborosok számára, hogy friss fertőzésről van-e szó vagy ilyen esetben ez alap eljárás.

Én, amikor voltam ilyen vizsgálaton, akkor nekem kijött, hogy Igm negatív és IgG pozitív, ami egyértelműen azt jelenti, hogy egy régebbi fertőzésről vagy vakcináltságról van szó, ami igaz is, mert oltva voltam ellene.

Ha te biztosan tudod, hogy átestél ezen a betegségen, ami olyan, mint a vakcináltság, van védelmed a vírus ellen, akkor szerintem ezt mondd meg a védőnődnek, vagy lehet, ő nem túl hozzáértő, az orvosodnak és kérdezd meg, hogy meg kell-e ismételni. Mert szerintem nem, az ismereteim alapján. De nem vagyok orvos. De a védőnő sem az. Nem tudod a dokidat fölhívni? Illetve, a labort is érdemes fölhívni még egyszer és megkérdezni, hogy az eredmény alapján, milyen antitesteket találtak, amelyek friss fertőzésre utalnak, vagy IgM (ami sztem nálad ki van zárva), vagy egy korábbi fertőzés/vakcináltságra utal, azaz IgG antitestekről van szó. Van, amikor nem egyértelmű az eredmény és akkor kell megismételni, de szerintem nem nálad, csak a védőnő kavar... Biztos, ami biztos, hívd föl a labort és az orvost is, így lehet, nem kell esetleg fölöslegesen bemenned.

2013. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Az a baj, hogy telefonon nem adnak felvilágosítást. Elég pokróc volt a nő, ezt is alig nyögte ki. A doki sem tud mit mondani, míg nincs kezemben a lelet. Amúgy nem a védőnő küldött, hanem vetélésem volt és amiatt rendelt vérvételt a doki, hogy kiderüljön mi lehetett. Jövő kedden talán okosabb leszek. :)
2013. jan. 23. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!