Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez mitől lehet? Kicsit megijed...

Ez mitől lehet? Kicsit megijedtem. Én elég kizártnak tartom, de előfordulhat, hogy mégis megtörtént?

Figyelt kérdés
15.-én lefeküdtem a párommal (megszakítással) 18.-án megjött a mensim és elkezdtem szedni a gyógyszert (most először,eddig még soha nem szedtem fogamzásgátló tablettát)21.-én volt az utolsó mensi nap, 22.-én és 23.-án le is feküdtünk (ugye akkor már szedtem a gyógyszert,természetesen el ment bennem)24.-én voltam orvosnál (rákszűrés,általános vizsgálat) ma pedig észre vettem,hogy barnás folyás van a bugyimon.Elmentem WC-re a papíron már semmi nem volt és azóta sincs semmi,csak egy kis barnázás volt. Ez lehetett beágyazódás,vagy ti is kizártnak tartjátok?!
2013. jan. 25. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

A gyógyszer még tuti nem hatott akkor. Várnotok kellett volna a "beleélvezéssel":)

De a barnázás lehet attól is, hogy gyógyszert kezdtél szedni, szóval kétesélyes a dolog.

2013. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de a gyógyszert már 18.-a óta szedem...
2013. jan. 25. 15:50
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez a tabletta miatt van. Nem ritka, hogy az első levél közben valaki végig vérezzen. Ha nálad is ez lesz a helyzet, és a második hónapban is még fennáll, akkor tablettát kell váltani. Viszont azt nem tudom, hogy szabad-e lett volna már azonnal védekezés nélkül szexelni, azt meg kell nézni a betegtájékoztatóban.
2013. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem attól van hogy most kezdted el szedni a fogamzásgátlót.Ilyenkor egy kicsit felkavarja a hormonjaidat!Szerintem nem vagy terhes.Szinte 0% rá az esély.De ha bizonytalan vagy vegyél egy tesztet és kiderül!
2013. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de hát eddig semmi nem volt,most meg hirtelen ez...Eddig miért nem barnáztam?
2013. jan. 25. 15:51
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha olyan típusú a gyógyszer, ezt amúgy írja a tájékoztatója, hogy ha a vérzésed első napján veszed be az első szemet, akkor már az első szemtől kezdve véd, akkor igen, véd a gyógyszer, de ha nem ilyen, akkor várni kellett volna még a hatásával.

A megszakítás ugye nem védekezés, bármi megtörténhet, így az is, hogy terhes lettél. És aki terhes, annál is előfordul, hogy van vérzése, csak az más, mint a szokásos menstruációs vérzés, de van vérzés, így az sem kizárt, hogy terhes vagy.

Amúgy pedig csinálj tesztet és kiderül!

De olyan is előfordul, hogy aki nem megfelelő gyógyszert szed, annak köztes vérzés jelentkezik, olyankor másikat kell íratni.

Szóval tesztelj és ha negatív, akkor írass másik gyógyszert, mert ez lehet nem megfelelő a számodra.

2013. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
eddig miért nem volt ilyen?
2013. jan. 25. 15:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért mert lehet, hogy terhes vagy, ha pedig nem, akkor pedig azért, mert gyógyszert kezdtél el szedni és abban pedig hormon van, ami kihat a szervezetre, pont erre részére, ami az ilyen dolgokat befolyásolja.

Csinálj teszted, hogy kizárd a terhességet, ha ez megtörtént és továbbra is gond van a vérzéssel, akkor pedig menj vissza az orvoshoz.

2013. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
Azért mert a barnázás hormonális dolgok miatt van, a gyógyszerrel hormont viszel be a szervezetedbe amit eddig nyilván nem tettél. Eddig normálisan működtek a hormonjaid most meg jól felborult a gyógyszertől, és a szervezeted így reagál rá.
2013. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
tuti nem vagy terhes!felborult a hormonrendszered a tabletta miatt!
2013. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!