Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha biztosan megtermekenyultel...

Ha biztosan megtermekenyultel legkevesebb hany nap utan mutatja ki teszt a megtermekenyulest kovetoen?

Figyelt kérdés
tehat ha en pontosan tudom a peteeresem es akkor volt aktus is es sikerult akkor hany nap mulva erdemes elvegezni a tesztet?
2013. febr. 7. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
hiába tudod pontosan, a válasz így is a kimaradt menses. persze van, aki 10 nappal pé. előtt már látta a csíkját, de nem ez az átlag, viszont elég pocsék kedved lehet tőle, szóval türelem.
2013. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet pontos választ adni erre a kérdésre, mert a megtermékenyüléstől a beágyazódásig nem azonos idő telik el mindenkinél, az idő 7 és 12 nap közé esik, és nem tudhatod, Te melyik csoportba tartozol. A petevezetőben végig kell vándorolnia a megtermékenyült petesejtnek, és ez egyénenként eltérő időt vesz igénybe.

Ehhez jön hozzá, hogy a beágyazódást követően 2-3 napra van szükség, amíg elég HCG termelődik, amit már kimutat a teszt a vizeletből.


Ha az összes bizonytalansági tényezőt összeadod, akkor két hetet kapsz kb., ami általában egybe esik a következő esedékes vérzés időpontjával, ezért szokták javasolni, hogy akkor teszteljünk, és ne hamarabb.


Egyik gyerekemmel én aktus utáni 9. napon émelyegtem és csúnyán szagérzékeny voltam, mivel ilyet "csak terhesen" érzek, ezért másnap teszteltem, erős pozitívat.

Ezeket a tüneteket ugyanis már a megemelkedett HCG szint okozza.

2013. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ertem.. koszonom a valaszokat.

Masodik! : 9.nap? :) az nem semmi :)

2013. febr. 7. 09:21
 4/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
legkorábban a 9. napon de ez nagyon ritka! Én a 14. napon tesztelnék, mert nem szeretek feleslegesen csalódni :)
2013. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért az nem annyira vidámító, amikor a terhesség feléig napi 24 órában hányingered van és lefogysz 47 kilóra.

Én szívesen elcseréltem volna, ha ezért "cserébe" csak három héttel később tesztelek pozitívat... :D

De a lényeg a baba!

Neked is ezt kívánom!

második

2013. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10ik naptól már esetleg kimutatható egy nagyon érzékennyel, de legbiztosabb a 14-ik nap.

Egy kis megjegyzés: a PETESEJT termékenyül meg és nem te.

2013. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolso! koszonom. bocsi a felre irasert, a lenyeg hogy ertettetek mire vagyok kivancsi ;)
2013. febr. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!