Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan történhetett meg? Van,...

Hogyan történhetett meg? Van, hogy nem terhesség miatt pozitív egy teszt?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán menstruáltam mindig is (volt, hogy egy évig sem volt meg). Az orvosok nem jöttek rá a baj okára, többen kijelentették, hogy beavatkozások (hormonterápia, lombik stb...) nem is fogok tudni teherbe esni. Ennek ellenére mindig védekeztünk, kivéve két alkalmat. És most pozitív lett a tesztem. Nem akarom elhinni egyszerűen. Olyan mintha csoda történt volna. Orvosnál még nem voltam, jövő héten rendel a dokim, de nem is tudom, hogy mit mondjak neki. Másfél hónapja nézte át a leleteimet, és közölte ő is, hogy sajnos itt természetes úton nem lesz baba. Erre oda állítok a pozitív teszttel? Most azon aggódunk, hogy mi van, ha nem terhesség miatt pozitív a teszt. Létezik ilyen?
2013. febr. 7. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát úgy látszik csoda történt. :) Van, hogy esetleg cisztától mutat pozitívat a teszt, de ez azért ritka. Nagyon úgy néz ki, hogy terhes vagy, persze biztos csak akkor lesz, ha a doki is megerősíti. Milyen tesztet használtál?
2013. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy teszt sosem hazudik, ha már régi akkor semmit nem mutat ki , ha túl korán tesztel valaki akkor pedig lehet, hogy még nem mutatja ki, de pozitívat nem mutat csak úgy. Remélem a legjobbakat és Gratulálok!
2013. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Letezik,igen,hogy nem terhesseg miatt pozitiv a teszt!

Pl.: Ciszta


Az orvosok tevedhetnek is,ugyanis sokan orokbe fogadtak mar gyereket par ev utana,mert "nem lehet gyerekuk" az orvosok szerint...Aztan par evre ra,megiscsak bekopogtatott a golya!!! Ugyhogy minden lehetseges...


Rmelem,hogy tenyleg a babtol lett pozitiv a teszted :)

Majd ird meg legyszi!

2013. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Marmint babatol :)

Elirtam :)

2013. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük babó! De tényleg lehet cisztától, nem a "mezei" cisztától, hanem valami durvább változtatától (ezt a dokim mondta anno). Nekem is volt cisztám, mégsem volt pozi tesztem.

Vannak csodák, igen! Mi 6évet vártunk. Én pozitív ovulációs teszttel mentem a dokihoz, örülve hogy éljen, van peteérésem. (akcióztunk is!), erre megvizsgált, uh és minden, és közölte, ne is reménykedjünk, de nem is kell védekezni, mert kizárt hogy egy éven belül teherbe essek. Két hétig ittam, dohányoztam, nyugtató.....totál ki voltam, és egyszer csak hopp..nem jött meg, és lett egy pozitív tesztem, most három éves! :)

PCO-ra, Inzulinrezisztenciára, esetleg pajzsmirigyproblémákra vizsgáltak?

2013. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csináltam többféle tesztet is, mert nem akartunk hinni a szemünknek.

Vizsgáltak szinte már mindenre. PCO-t valószínűsítették a tünetekből, de IR-em nincs. Pajzsmirigy alulműködésem is van, de csak egy kicsi. Emellett viszont teljesen leállt a szervezetem a hormonokkal, minden hormonvizsgálatom katasztrófális volt az orvosok szerint, ezért nem is értjük, hogy mi történhetett. Igen, én is hallottam már történeteket (a családban is volt ilyen), hogy évekig próbálkoztak eredménytelenül, és mikor már nem számítottak rá, jött a baba. Nah de két próbálkozás után ilyen kórképpel? Ez tényleg csoda, akárhogy is nézzük.

2013. febr. 7. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenestre minél hamarabb menj orvoshoz, hogy jó kezekben legyél, és nehogy egyéb hormonprobléma negatívan befolyásolja a továbbiakat. Nagyon gratulálok!
2013. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet csoda...drukk h összejöjjön természetes úton a baba,gondolom nem kérdés hogy megtartjátok-e.Minél hamarabb doki,hogy ha kéne bármiféle gyogyszer,akkor időben kapjál.
2013. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológusod van, vagy a nőgyógyász kezel?

Megkérdezhetem mennyi a TSH-d?


Sajnos nálunk csak akkor kezdődött a babaügyben valami eredmény látszódni, mikor sok év sikertelen próbálkozás után elkeseredésemben elmentem egy endodokihoz.


Egyébként azért is érdemes egy endokrinológust felkeresni, mert én is pm-es vagyok, mert terhesség alatt az alapból magas TSH (alulműködés) még jobban megemelkedik, és ilyenkor kordába kell tartani a tsh szintet, mert komplikációk lehetnek.


Minden jót neked, és gratulaaa!!!

2013. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: még egy kérdés. A PCO-ra mit kaptál??????? Kaptál Meforalt?
2013. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!