Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valakinek T-alakú méhe?...

Van valakinek T-alakú méhe? (uterus bicornis unicollis) Tapasztalatok teherbeeséssel, kihordással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sok nőnek van kétszarvú méhe,de ennek is rengeteg formája van.Az enyém sajnos még csak nem is szív alakú,hanem teljesen kettéágazó,T-formájú.Az orvosom azt mondja,ha teherbe is esek,a 25.hétnél nem bírnàm tovább hordani és az még túl korai.Ha életben is marad,nagy valószínűséggel sérült lesz.Most ezek után mit csináljak?

#kétszarvú méh #T-alakú méh #uterus bicornis unicollis #kettőzött méh
2013. febr. 16. 08:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ilyenről, nagyon sajnálom. Azért én ha a helyedben lennék, megpróbálkoznák a babával. Azért 25 hetesen egyáltalán nem biztos, hogy lesz maradandó baja. Ha meg pár hetet még rá tudsz húzni, akkor meg főleg. Azért ilyen pontosan nem hinném, hogy megtudja mondani a doki, hogy most te pont a 25- hétig tudnád kihordani. Gondolom befektetnének a kórházba, ott meg szigorú ágynyugalom van, ne aggódj:) Én belevágnák a helyedben, hidd el, megéri;)


Kétlányos 28hkm.

2013. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én még csak olyat láttam, ahol a kismaminak full kétszarvú volt, még a hüvelyében is volt egy elválasztósövény, igaz az nem volt teljesen T alakú, inkább egy mélyebb szívre emlékeztetett (császár volt neki, akkor láttam).

No mindenesetre ő kihordta a terhességet, nem volt semmi baj, a másik méhe ott maradt kis picin, amiben a terhesség volt az meg akkorára nőtt mint normálisan. Ez a kismama is végig parázott szegény, hogy kora lesz a pici, de nem volt semmi baja az égvilágon!!!

Keress másik dokit, mert sztem ez téved.

2013. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pontosan ez van a kiskönyvembe írva.....

Van már egy 3 évesem,ő császárral született 38 hétre makk egészségesen.Most pedig a 26.hétben járok.

Nekem is volt egy orvos,aki ezt mondta,sőt hozzátette hogy lehet hogy egyfolytában elvetélek,mindig egy kicsit tovább bírja a méhem,míg egyszer csak túléli a baba.

Azonnal kerestem másik orvost.Hát most itt tartunk...

Nyugodtan kérdezz,ha tudok válaszolok!

2013. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3/3.

Tényleg ilyen méhed van?Teljesen kettéágazó,T- alakú?Bocs,hogy így visszakérdezek,de eddig mindenkinél csak azt olvastam,hogy szív alakig ágazott ketté.

És milyen àllapotban vannak a méheid?Az enyémre azt mondja a doki mindegyik

hipopláziás (túl pici).Megkérdezhetem hova jàrsz orvoshoz?

2013. febr. 16. 09:39
 5/19 anonim ***** válasza:

Először csak azt hitték,sima kétszarvú,aztán egy ultrahang során,már ezt írták a papíromra.Viszont bizonyossá csak a császár után vált.

Hidd el,minket sem biztattak semmi jóval.2 hetente jártam a dokimhoz.Vizsgálat+uh.Ő sem mondott mást,mint az előző csak hozzátette mindent megtesz,hogy ne úgy legyen(néha ennyi is elég).A 28.hétig annyit mondott minden alkalommal,hogy ne éljem bele magam.Utána pedig közölte,hogy pakoljam össze a cuccomat,és mindig legyen a kocsiban.

Azóta volt egy vetélésem is,de doki szerint nem a méhem alakja miatt.Viszont ez a baba nem abba a szarvba költözött be,mint az első úgyhogy ott vagyunk a startvonalon megint csak.

Én mindenképpen megkérdeznék még legalább egy orvost.

2013. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia, mi van veletek?

Szerintem az enyém is T alakú, nem szív, mert azt mondta az orvos, hogy szinte teljesen különálló két üreg, de nem uterus duplex. Két gyermekem van 1. 28. hétre, 2. 31. hétre született. Teljesen egészségesek. Most 10. hetes terhes vagyok, ez a babó a másik szarvba költözött be, úgyhogy én is újra a startvonalnál vagyok. Bízom nagyon a legalább 32-33 hétben, de majd meglátjuk. Ti hol éreztétek a terhességeteket az elején? Mert én az első kettőnél nagyon oldalt, szinte lágyékban, most pedig mintha jó helyen lenne, majdnem középen. Remélem ez is jó jel :)

2013. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Most már a 31.hétben járok,de sajna elkezdett nyílni a méhszájam,úgyhogy pihennem kell,és reméljük hogy minden ok lesz.A cél az a 37.hét.

Ez a babám is farfekvéses,nincs helye megfordulni már így is marad több mint valószínű.

Az elsőt én is a bal oldalon éreztem,nagyon lent most pedig középen.De ő a jobb szarvba költözött.

És mekkorával születtek a babáid?Meddig voltatok kórházban?Úgy aggódom én is a koraszülés miatt...Császárral születtek?

2013. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor már csak egy pár hetet kell kihúznod, a babónak minden hét nagy kincs. Pihenj amennyit csak tudsz, nagyon drukkolok nektek!!! Azért az nem rossz előzmény, hogy már elsőre a 38. hétig kihúztad. A dokim azt mondta, hogy minden terhességgel többet bír a méh. Csak azt nem tudom, hogy ez ránk is vonatkozik-e, főleg így, hogy a babók a másik szarvba költöztek. Én is császárral szültem mindkétszer, most is az lesz majd, gondolom neked is. Enyémek elég kis súllyal születtek, 1. 880gr, 2. 1200 gr, de azon kívül, hogy picurkák voltak, hála Istennek semmi bajuk nem volt, csak hízniuk kellett (Pl lányom - 880 gr-os, 10 éves és színötös a suliban). Úgyhogy egyenlőre semmi hátrányát nem látom, hogy ilyen picik voltak. Nálam sem fordult meg egyik sem, csücsültek. Azért majd írjál, mi lett veletek, nagyon szurkolok!!!
2013. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Pénteken megyek dokihoz,hát nagyon remélem minden ok lesz.Tegnap kellett volna,de esélyem sem volt a sok hó miatt....

Nekem is azt mondta hogy mindig többet bír majd a méh,de így hogy a másik szarvban van,olyan mintha első lenne.Jó hír igaz??

Azért megnyugtató,hogy minden rendben a gyerekekkel.Nekem is császárom lesz megint,igazából fel sem merült a rendes szülés.És most melyik szarvban van Neked?Doki mit mond?

2013. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Most a babókám bal oldalra költözött be, remélem tudja mit és miért tett :) A 2. gyerkőc jobb oldalon volt, az elsőre sajnos nem emlékszem, mert a terhesség alatt (és előtte sem) nem tudtam erről a rendellenességemről, pedig rendszeresen jártam a nődokimhoz, mégsem tűnt fel senkinek. A császár után pedig nagyobb volt az ijedelmem a koraszülés miatt, minthogy azt kérdezgessem, melyik oldalon volt. A leleteimen pedig nem szerepel sajnos. Úgyhogy kb 50-50%. Arra emlékszem csak, hogy az elején nagyon lent volt oldalt és nem középen, mint most. Ebből két dologra következtetek: Most azért van középen a méhem, mert talán ebben volt az első is és már könnyebben tágul az elején is, vagy a másik: nem ebben volt az első, hanem jobb oldalt, és azt éreztem mindkétszer oldalt lágyéknál. Na szóval okosabb nem lettem magamtól. Talán érted mit akartam írni. Vélemény?

Várom a híreket felőletek a vizsgálat után, remélem minden a legnagyobb rendben veletek!

2013. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!