Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatal kismamák! Hogyan...

Fiatal kismamák! Hogyan szántátok el magatokat olyan fiatalon? 20-22 évre gondolok.

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok (párom 32), és már szeretnénk kisbabát, de én még egyetemen tanulok, és félek, hogy nem lenne elég a párom családi háttere lakásra, babára, fenntartásukra. Tudom, hogy nem csak a gazdag fiatal lányok és/vagy párjuk vállalnak fiatalon babát, ezért kérdezem, hogy mi volt az utolsó lökés mikor elhatároztátok, hogy ti tényleg már most gyereket akartok. Szóval itt a tervezett korai terhességre gondolok.
2009. szept. 15. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

22éves vagyok, a babám 5hónapos, a pasim 34éves.

van két diplomám, 17éves korom óta dolgozom. a pasimnak is kialakult egzisztenciája van, nekem is félig, a szüleim pedig sokat segítenek.

DE!

ha nem vagy biztos magadban, a körülményekben, várj! a te döntésed legyen, ne külső nyomás.

2009. szept. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is 22 éves vagyok, most diplomáztam le és most volt az esküvőnk. Még nincs saját házunk de a szülőknél lakunk külön. Viszont már nyugodtan jöhet a baba.
2009. szept. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 23 éves vagyok. 31 hetes kismama. Én is dolgozom már 18 éves korom óta, mellette főiskolára jártam, idén államvizsgáztam már pocakosan. Ja és közben még tavaly nyáron férjhez mentem. A férjem most 29 éves. Nálunk olyan egyértelmű volt minden. 19 éves voltam amikor összeköltöztünk, anyósoméknál laktunk először, aztán építkeztünk, majd esküvő és most jön a picur. Mondjuk azt azért még hozzá tenném, hogy idén már 7 éve lesz, hogy együtt vagyunk. Tehát én azt gondolom, hogy néhány év kell hozzá, megfelelő munkahely mindkettőtök részéről, megfelelő anyagi háttér, akarat és szerencse, vagyis inkább egészség. Ezt csak azért mondom, mert nálunk minden megvolt, de a babó nem akart jönni. 8 hónap után sikerült gyógyszeres és injekciós kezelések után.

2009. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

En 23 eves koromban szultem, parom volt 39. (Azota 1 ev telt el).

Akkoriban nem volt rozsas az anyagi helyzetunk (ma mar sokkal jobb), de azt beszelgettuk, hogyha a megfelelo idopontra varunk, sose lenne gyerekunk.

Igy elhataroztuk, hogy johet, jott is azonnal. En arra is gondoltam, hogy egyelore ugyse tudok munkat talalni (akkor kerultem ki kulfoldre es kb 50 helyre jelentkeztem, vegul felvettek egy csicska munkakorbe), igy nem akartam eveket elveszteni az eletembol. Most elkoltoztunk egy masik orszagba, baba mellett tanulom az uj nyelvet es remelem 2 ev mulva sikerul munkat talalni.

24/L

2009. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most 24vagyok,22évesen szültem.Mi nem terveztük a babát.Mire kaptam időpontot a nődokitól hogy iratok fogamzásgátlót,becsuszott a picurom,de nem bántam meg.

A férjemmel akkor 2hónapja voltunk együtt,ő is 24 éves.

Ha meg az anyagi hátteret nézzük,akkor soha nem lenne gyerekünk.De reménykedünk hogy lesz jobb is.

7hetes kismama

2009. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 23 éves vagyok párom 32 és 6 hónapos a babánk,nagyon szerettünk volna egy manót sajnos mire összejött munkanélküli lettem eszünkbe se volt elvetetni.Meg a biztosra aztán várhatnánk soha nem lehet tudni mit hoz a jövő... mikor melyikünk lesz különböző okokból munkaképtelen aztán kettesbe gyerekek nélkül öregszünk meg.

2 vetélés után nagyon nagy öröm volt ez a baba,de a következővel azért várunk pár évet,hogy tudjak egy ideig dolgozni és össze kapjam magamat.Szerencsére párom fizetéséből és az én kis gyesemből a luxust megvonva eléldegélünk 3-masba.

2009. okt. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én 21 éves vagyok, 1 éves a kislányom, párom 39. Én még nem terveztem babát, mert egyetemre jártam, de sajnos egészségügyi okok miatt az orvos azt mondta, hogy vagy most bevállaljuk, vagy lehet hogy már nem lehet. Sokat filoztam rajta, de végül bevállaltuk. Egyetemet váltottam, most levelezőn végzek egy másikat.

egy baba nagyon nagy öröm, de sok lemondás is, igy megfontoltan dönts! Én nem bántam meg :)

2009. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 éves vagyok a párom 28. 2 hónapja szültem a kisfiamat. Tervezett baba volt. 6 éve vagyunk együtt a párommal és 5 éve lakunk együtt. Én 15-16 éves korom óta dolgoztam, suli mellett is, suli után is, a párom is mindig dolgozott. Egy szobás pici lakásban laktunk, e miatt nem lett babánk, nem lett volna hova tennünk a picit. Meg hát nehezen is jött össze, mert problémák voltam velem, nem volt megfelelő ciklusom. Amikor kiderült, hogy lehetőségünk van elköltözni pont akkor sikerült be a bébi.:) Márciusban költöztünk, akkor már nagy hasam volt és Júliusban szültem. Nehéz volt eladni a kis lakásunkat, több mint egy évig hirdettük, de végül csak elkelt.:) Eladtuk az autónkat is, hogy mindent meg tudjunk venni a babának. A párom azóta buszozik és eléggé összébb kellett húznunk a nadrágszíjat, főleg azért mert Februárban megszűnt a munkaviszonyom így csak gyest kapok. De megéri!!! Életem legjobb döntése volt, hogy szültem egy gyereket. :)

2009. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

21 éves vagyok és márciusra várom az első Babánkat. Nekem egy betegség miatt kellett döntenem (leállt a hormontermelésem) rengeteg átbeszélgetett éjszaka után döntöttünk Én rengeteget sírtam. Párom 24 Őt a korától sokkal komolyabbnak tartom. Mi lemondtunk egys németországi munkát (rengeteg pénzt!!!) a különéletet is feltjük egy pár évre, maradunk anyuméknál. Alakítjuk a házat hogy Babánknak megfelelő legyen. Nem bánom és nem is fogom, örülök hogy attól lesz Babám akit imádok.

2009. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen szültem, a párom 26 volt. Nem voltunk gazdagok, de nagyon akartunk gyereket! Azóta sem bántam meg, pedig már egyedül maradtam vele.

Nehéz, de szép feladat szülőnek lenni, de csak akkor vállald, ha biztos vagy magadban. Ha úgy érzed, akkor először magaddal foglalkozz: fejezd be az egyetemet, dolgozz, és majd utána babázz :)

2009. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!