Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A férjem gyereket akar, én...

A férjem gyereket akar, én nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A férjemmel mindketten 32 évesek vagyunk. Pár éve vagyunk együtt, és már a kapcsolatunk elején letisztáztuk, hogy nem akarunk gyereket (egyikünknek sincs).

Most viszont elkezdtek "potyogni" a babák a baráti körben, és a férjem is elkezdte mondogatni, hogy ő is akar. Én viszont továbbra sem szeretnék.

Kicsit átverve érzem magam, hiszen annak idején fontos volt, hogy ebben is egyformán gondolkodjunk. Most viszont dühös vagyok, mert úgy érzem, átrázott...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek? Egyelőre halasztom a dolgot, nem beszélek róla, hátha nyerek egy kis időt. De ez nem tartható sokáig.


2013. ápr. 10. 23:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
55%
Szia. Ugyanilyen hozzaallassal rendelkeztem. Soha nem akartam gyereket, hisztiktol szabalyosan rosszul voltam. Aztan "becsuszott" a kisfiam... 3hete kesett mar, de nem is foglalkoztam vele, addig mig meg nem undorodtam a csokos croissantol :)) vettem egy tesztet egybol megjelent a 2csik ugy zokogtam mint egy kisgyerek :( egyszerre voltam merges, csalodott, tanacstalan,es egy picit boldog :) de ugy dontottem nem szeretnem megtartani.... Elindultam abortuszra de aztan ott az ajtoban sarkon fordultam, hogy erre keptelen lennek ;) jol dontottem :) utana elert az anyai oszton, imadtam a gyerekeket, most lesz 5eves a gyerekem, es tervben van a kisteso... Mi is utazgatunk, hol gyerekkel hol nelkule....jarunk barati tarsasagba, mindenhova. Ha szereted a ferjedet megadod neki ezt az oromet :) hidd el mikor eloszor megmozdul az az egyik legcsodalatosabb erzes :)))). Teny a tobbi gyerekkel meg hadilabon allok, de jarunk azert jatszira ide oda ;)) 20kgt hiztam 70kilosan mentem szulni juniba, de augra 53voltam fogyi nelkul :) en drukkolok Nektek :) most felsz, de rajossz a ferjedbol milyen boldog csaladapa lesz :) es nem fog elhagyni, mert attol meg no maradsz a szemeben es nem csak anya :))
2013. ápr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
26%

"#14a férjem döbben rá a gyerekes életmód árnyoldalaira"


-amit most csinálsz- az gyerekes-32 évesen! És ennek az élvezkedésnek-utazgatásnak-magunknak élésnek az árnyoldala 10 éven belül már nagyon is kiütközne.

Felnőttnek lenni azt jelenti: felelősségteljes döntéseket hozni. A gyereknevelés felnőtteknek való.

2013. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%

Én tényleg nem értem, miért ne lehetne olyan nő, aki nem akar gyereket. Nekem vannak, és imádom őket, stb...

De miért nem lehet elfogadni, ha valaki nem akar????

Szerintem nem gyerekes dolog, ha nem akar, és neki az a boldogság, hogy utazik, hát tegye. Az ő élete. És igen, jobb, mintha gyereke lenne, akit állandóan lepasszol a nagyinak, és kötelességtudatból neveli fel.

Szerintem rendjén van ez.

Mindenki más. Meg kell tanulni elfogadni a másikat olyannak, amilyen.

Ha majd a férje jobban szeretne gyereket, mint amennyire őt szeretni, és nyitott szemmel fog járni, lehet, hogy az útjába akad egy csaj, akivel boldogabbak lesznek.

2013. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
9%

A véleményemet most nem írnám le, de van egy "szép" történetem, ezt megosztom veled, mert kérted.

Az egyik munkatársam nővére abszolút gyerek-ellenes volt, ő is úgy állt a dolgokhoz, mint te. Aztán becsúszott, nem akarta, megijedt, és el sem tudta képzelni, mi lesz most. Elment dokihoz, meglátta a picit, meghallotta a szívhangot és onnantól kezdve másra sem tudott gondolni, már babaruhát, babakocsit, bútorokat stb. nézegettek, mikor elmentek egy következő uh-ra, és nem volt szívhang. Ez két éve volt, azóta is hiába próbálkoznak a picivel. Teljesen kikészült, és megbánta, hogy nem vállaltak előbb babát.


Ez csak egy történet egy másik, hozzád hasonló nőről. Valószínűleg nem hat meg a sztori - a hozzászólásaidból ítélve -, de hogy tudd, ilyenek is vannak.


Régebben én sem szerettem volna, bármit megtettem volna, hogy ne legyen...most pedig már bármit megtennék érte, hogy legyen, de sajnos elképzelhető, hogy nekem sosem adatik meg az a boldogság, hogy anya lehessek.


Ennyi.

2013. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
29%
Nincs azzal baj, hogy valaki nem akar, de aki nem akar, az mit csodálkozik azon, hogy a másik meg igen, mikor ez egy teljesen természetes és erős ösztön? Meg besértődik, hogy azt mondja lesz aki szül, ha úgy van.. Hát ez az igazság. A nők nagyobb része akar gyereket, válogathat kedvére. Hülyeség, hogy jaj mindegy neki csak szüljön valaki. Fenét, attól még, hogy olyat akar, akivel családot lehet alapítani nem minden mindegy neki, csak ugyanúgy keres majd párt, mint más normális emberek.
2013. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem miért mondjátok, hogy gyerekes, meg önző.

Nem kötelező mindenkinek gyereket vállalni. Ettől még sem önző, sem gyerekes nem lesz.


Ismerek én nagyon is felnőtt embereket, gyerek nélkül. Mások életéért vállalnak felelősséget és segítenek az embereken, de biztos nem felnőttek, csak mert nem a ti elképzeléseitek szerint élnek. Ez nem így működik.

2013. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Szia mi lett veletek azóta? Együtt vagytok még vagy szétmentetek? Sajnos én is ugyanebbe a helyzetbe kerültem és nem tudom mit csináljak. :( Talán ha leirnád mi lett veletek az segitene. Köszi!
2015. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Bocs, hogy csak most írok, de nem néztem vissza a kérdéseimet.

A férjem, azaz a volt férjem 2014 májusában megcsalt és elhagyott. Nem a baba-téma miatt, egyszerűen meghülyült.

Mint később kiderült, a lamúr csak pár hónapig tartott, utána lett egy barátnője, kb. ennyit tudok róla.

Annak ellenére, hogy nem törtem össze szakítástól, kemény másfél évem következett - méltatlan kapcsolatok, satöbbi... Míg nem megismertem a páromat. Nagy szerelem, 3 hónap együttjárás után pozitív teszt, összeköltözés, boldogság:) Az 1 éves évfordulónkat valószínűleg már hármasban ünnepeljük (babonából írom a "valószínűleg"-et, mert még csak 9 hetes vagyok).

Hát így alakult az életem. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer anyuka leszek... és bár most sem vagyok az az ős-kismama, de az "anyuka vagyok" felirat már ott villog a homlokomon. Sőt, ha minden rendben lesz a terhességgel és a szüléssel, ismétlést tervezünk:)

2016. febr. 15. 11:56
 29/29 anonim válasza:
Szia, tudom régi kérdés, lehet már nem is vagy itt regisztrálva, de mi történt veled azóta?
2023. jan. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!