Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek milyen magas volt az...

Nektek milyen magas volt az FSH értéketek, amikor bebizonyosodott, hogy kimerülőben van, vagy kimerült a petefészketek? Milyen AMH értéketek volt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem 10, 23. Nem tudom ez mit jelent, de nem esek teherbe.
2013. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

nekem 8.6

Igaz h ez benne van a ref tartományban, de a doki azt mondta, hogy egy picit magasabb talán, mint a korombeli (30) nőknek gyermekváráshoz megszokott, ezért kérte, hogy nézzünk egy AMH vizsgálatot. Csak picit igulok, hogy nehogy baj legyen:(

2013. ápr. 15. 20:49
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez a harmadik napi vérvétel eredményed? Mert nekem a második napon lett 10,1 az FSH-ám... :( Kíváncsi vagyok mit hoznak ki az AMH-ra Neked! Mikorra lesz meg az eredményed? Megírod majd?
2013. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, ez a ciklus eleji vérvétel. (5. napi, mert hosszabb ciklusom van)

persze megírom, elvileg jövő hét végéig lesz meg az eredmény.

2013. ápr. 16. 11:02
 5/20 anonim ***** válasza:
A 8,6 az jó. 10 fölött rizikós. Én már 34 vagyok.
2013. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia, én 8-as értékkel estem teherbe 30 évesen (30 és fél voltam). Szerintem a tiéd nem rossz eredmény.


Zita West Gyereket szeretnénk c. könyvében ez van az FSH-ról, hátha segít:

6 alatt kiváló

6-8 normális

8-10 megfelelő, a válaszkészség a teljesen normális és a kissé csökkent közötti tartományba esik

10-12 alacsonyabb petefészek-tartalék, általában kevéssé reagál a stimulálásra

12-17 még kevésbé reagál, rosszabb petesejt- és embrió-minőségre számíthatunk

17 fölött "nincs remény", minimális válaszkészség.


Mit tehetünk?

Jelenleg nincs hatékony gyógyászati eljárás az emelt FSH-szint kezelésére, de amiket megtehetünk:

-akupunktúra

-méregtelenítő kúra

-a napi sófogyasztás csökkentése

-napi legalább 2 liter víz elfogyasztása

-tea, kávé, kóla, cukros ital mellőzése

-testmozgás

-barátcserje kapszula

-b vitamin komplex

-cink

-esszenciális zsírsavak fogyasztása

-babfélék, zöldségek, hagymafélék és fokhagyma fogyasztása, mert ezek segítenek a fölösleges ösztrogén lebontásában


Sok sikert és írj, ha van eredmény.

2013. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Nagyon hasznos volt ezt itt olvasni! Párom is itt vígasztal, hogy "látod, nincs itt semmi baj":)


De azért aggódom még kicsit, az AMHra nagyon kíváncsi vagyok.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2013. ápr. 16. 21:08
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyébként a 10,23 előtt 4,6 volt az értékem. Egy hónappal korábbi ciklusban. Szóval a hormonok is tudnak ugrálni, egy szakember azt mondta, hogy ezeket nem elég egyszer nézni, legalább 3 ciklus vérvételeredmény kell. Ha mindig rossz, akkor van baj.

Első voltam.

2013. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Tényleg? Ilyen nagyon ugrál? Ezt nem is gondoltam volna.

Nagyon köszönöm!

Ti mióta próbálkoztok? Valami hormonprobléma van?

2013. ápr. 16. 21:30
 10/20 anonim ***** válasza:
Akkor nem mondott hülyeséget az endo dokim a 10,1-es értékre... De nem is értem, mert aztán meg ultrahangra küldött és szó sem volt AMH nézéséről! Az ultrahang meg rendben volt... Most nem vagyok túl nyugodt.... :(
2013. ápr. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!