Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek milyen magas volt az...

Nektek milyen magas volt az FSH értéketek, amikor bebizonyosodott, hogy kimerülőben van, vagy kimerült a petefészketek? Milyen AMH értéketek volt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 13:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az ultrahangból nem derül ki, hogy mennyire van kimerülve (ha egyáltalán ki van merülve) a petefészked.

Erre van az AMH vizsgálat. Egy vérvétel, és két héten belül eredmény. Nem végzik TB-re, de nem annyira vészes, én 5000 HUF-ért csináltattam egy magánlaborban a MÁV kórházban. Ez azért hasznos mindenképpen egy ilyen értéknél, mert ez konkrétan bizonyítékkal szolgál, hogy versenyfutásban vagy-e az idővel, vagy itt nincs probléma. Lombikot is könnyebben csinálnak ha kimerülőben van a petefészked, nem húzzák annyira az időt, ami ilyen esetben a legfontosabb.

Megijedned nem kell, csak utána kell járni, és mihamarabb kideríteni.

2013. ápr. 17. 09:22
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez a doki nem teljesen normális... Felmerül benne a gyanú hogy petefészek kimerülésem van és elküld egy olyan vizsgálatra, ami ha az is van, nem mutatja ki...

Na, akkor elmegyek én is magán úton megnézetem magam... Igaz én most kaptam clostit, a következő hónapban kezdem szedni.

2013. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem akarlak elkeseríteni, lehet hogy csak arra volt kíváncsi, hogy mekkora tüsződ van. Nekem is nézetett egy olyat ovu környéken (előtte 1-2 nappal). Csak ez önmagában nem mutatja meg, hogy mennyi a tartalékod,vagy milyen minőségű a petesejt, erre van az AMH. Bár a minőséget nagyon nehéz kideríteni. Nézz utána neten. Én jövő héten tudom meg az eredményt, eléggé izgulok.
2013. ápr. 17. 09:58
 14/20 A kérdező kommentje:

Én itt voltam Bp-ben, de több megyében van lehetőség vérvételre:

[link]

2013. ápr. 17. 10:23
 15/20 A kérdező kommentje:

Megjött az AMH értékem, és kicsit el vagyok keseredve.

1.8 lett. Úgy tudom, hogy 1 alatt már nem olyan jó, ez meg igencsak közel áll az 1-hez. A ref tartomány felső határa asszem 14 körül van, bár ahhoz lenne közelebb. Szóval lehet, hogy innentől tényleg versenyfutás az idővel??? Teljesen letaglózott:((

Bejelentkeztem a dokimhoz, jövő hét szerdára kaptam időpontot. Holnap megyek terheléses vércukorra, így azt is ki tudjuk majd ott elemezni.

2013. ápr. 18. 13:00
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönöm a sok segítséget! Most már biztos hogy én is fogok csináltatni egy vérvételt!

Megkérdezhetem, hogy Te hány éves vagy és első baba lenne-e? Neked voltak valamilyen menstruációs gondjaid, vagy csak nem jött össze a baba?

Én 32 vagyok és a második gyerkőcre "gyúrunk". A fiam 4 éves múlt és első próbálkozásra összejött... most meg...


Ezt találtam Neked a neten:


1 – 8 ng/ml normál érték

0,4 – 1,0 ng/ml fertilitás, petefészek elégtelenség, spermatogenezis

< 0,4 ng/ml fertilitás, korai menopauza, menopauza

> 8,0 ng/ml PCO - syndroma, petefészek granulosa sejtes tumor, heretumor (Leydig sejtes)"


"Ha egy 20 éves nő AMH szintje < 4,1 ng/ml- nél, nagyobb a korai, vagyis 45 év előtt bekövetkező menopauza valószínűsége.

Ha 20 évesen legalább 4,5 ng/ ml az AMH szintje, 25 évesen 3,8 ng/ml, 30 évesen 2,9 ng/ml, a menopauza nagy valószínűséggel csak 50 éven felül fog bekövetkezni."


Ne légy elkeseredve, nincs nagy baj, határértéken felül vagy!!!

2013. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Szia, én köszönöm!

Tudom, hogy határértéken belül van, de nagyon nem megnyugtató, hogy ilyen közel van az egyhez:(

30 éves vagyok, még nincs babánk.

Elvileg fél év múlva szerettük volna elkezdeni, ezért önszorgalomból elmentem hormonsort nézetni, hogy ne akkor derüljön ki valami.

Akárhogyis,de innentől már egyértelmű, hogy nincsenek éveim.

De legalább nagyon rendes dokim van, aki egy kis eltérést látod, rögtön kivizsgáltatott. Bízom benne, nem is tudom, hogy valaha bíztam-e már orvosban ennyire. Nagyon várom, hogy megbeszéljem vele, hogy ő mit saccol erre.

Tényleg mindenkinek azt tudom mondani, hogy ha egy picit is magasabb az FSH érték (hiába van ref értéken belül), 5000 HUFot megér egy AMH vizsgálat.

2013. ápr. 18. 14:48
 18/20 anonim ***** válasza:

1 és 8 közötti a normál tartomány. Tudom ez sem vigasz, de azért mégis közelebb van, mint a 14! Ultrahangot néztek Neked? Holnap mész a dokihoz?? Nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani! Az biztos, hogy minél előbb bele kellene vágnotok a babaprojektbe! Lehet hogy minden gond nélkül, elsőre összejön majd, mert attól hogy mondjuk merülőben van a petefészek, peteérés még lehet!!!


Neked a TSH értéket néztek? Ha igen, milyen volt?

2013. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, UH-n voltam, peteérés előtt két nappal, volt 17 mm-es tüszőm. 21. napi vérvételnél progiból látszik, hogy volt PÉ.

Menzeszem rendben van, PÉ-t mindig érzem, már teszttel is visszaigazolom. Ciklusom kb. 29-33 napos, ez sztem nagyjából rendszeresnek mondható. TSH-m is jó, tökéletes teherbeeséshez.

5. napi hormon:

TSH 1.01

FSH 8,3 IU/l

LH 12,5 IU/l


Mivel az LH magasabb, ezért holnap lesz terheléses cukornézés. Az átlagnál magasabb FSH miatt néztünk AMH vizsgálatot.

Endodokival jövő hét szerdán találkozom.

2013. ápr. 18. 15:07
 20/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi csak most tudtam válaszolni!

Mi már 2,5 éve próbálkozunk én 34 éves vagyok!

AMh vizsgálat itt nincs ahol én lakom! Sajnos! Próbálok aviva tornázni és barátcserjét szedni, hátha segít!

2013. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!