Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikum, fogamzás gátló,...

Antibiotikum, fogamzás gátló, elmaradt mentstruáció. Lehet terhesség?

Figyelt kérdés
6 hete antibiotikumot szedtem 1 hétig. Abban a ciklusban folyamtosan pecsételő vérzésem volt, majd amikor meg kellett volna jönnie, már meg se jött. A fogamzásgátlót folyamatosan szedtem, tehát meg kellett volna jönnie elvileg. Másnap csináltam terhességi tesztet de negatív lett. Lehet hogy az antibiotikum kavart be ennyire a ciklusomba? Vagy terhes lettem? Egy hete kellett volna megjönnie, azóta kicsit szúrkál a hasam, de más tünetem nincsen.

2013. ápr. 29. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló betegtájékoztatójában le van irva, hogy az antibiotikumok lecsökkenthetik illetve megszüntethetik a fogamzásgátló hatást, szedése esetén más módszerrel kell védekezni, ha nem akarsz terhes lenni.
2013. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amíg a kúra tartott nem is szeretkeztünk, bár utána már igen. Az egész antibigyós ciklusban végig védekezni kellett volna?
2013. ápr. 29. 19:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy ám! Abban a hónapban vėdekezni kellett volna óvszerrel!
2013. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenesetre a tesz negatív lett, de talán ismétlek. 6 éve szedem a fogamzásgátlót soha nem volt vele gondom pedig máskor is voltam beteg, ezért lepődtem meg. A terhesség valószínűsége ennyi év után elvileg minimális kéne hogy legyen. Kiderül...
2013. ápr. 29. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, a terhesség valósznüsége teljesen független attól, hogy hány éve szeded a tablettát. Csak attól függ, hogy az adott hónapban megvan-e a szükséges hormonszint.
2013. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megismételted már a tesztet? Vagy megjött már?
2013. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg benne van a pakliban hogy terhes vagy,ilyenkor kiegészítő védekezés kellett volna gumival.....drukkolok neked:)
2013. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor teszteltem de negatív lett, viszont azóta se jött meg. Szedem a gyógyszert, nincs vérzésem se, meg egyébb tünetem se, sztem nem lettem terhes. Legközelebb jobban vigyázunk.
2013. máj. 5. 10:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig ha azóta sem jött meg, nem ártana még egy tesztet csinálni, vagy elballagni a dokihoz! Könnyen lehet, hogy terhes vagy, ilyen korán kézzelfogható tüneteid még nem lehetnek, viszont ha esetleg mégis becsúszott, nem fog jót tenni a magzatnak a fogamzásgátló. Egy hibát elkövettél, előfordul, de legalább felelőtlen ne legyél!!!
2013. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valóban nincs amúgy tünetem. Van már egy 7 éves fiam, nála azonnal fájt a mellem, émelyegtem meg ilyenek, most semmi. Most lehetnék kb. 6 hetes terhes, mondjuk nem törvényszerű ilyen korán a tünet. Érik már egy rákszűrés is, lehet, hogy inkább felkeresem a dokimat, Ő majd biztosat mond.
2013. máj. 5. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!