Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon félek! Holnap lesz a...

Nagyon félek! Holnap lesz a laparoszkópiás műtétem endometriózis miatt. Segít valaki, hogy kicsit megnyugodjak?

Figyelt kérdés

A laparoszkópiát összeköti a dokim petevezeték átjárhatóságival és méhtükrözéssel is. Igaz, (remélem) mindent elmondott az orvosom és igyekszem arra gondolni, hogy a műtét után jön a baba, de mégis nagyon-nagyon félek. Kérlek szépen, akiknek van ilyen irányú tapasztalata, ossza meg velem.

Köszönöm szépen!


2009. okt. 19. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia ne félj nem lesz semmi baj.Nekem most okz 6-án volt.Elötte nap este6-tól nem ehettem.Reggel befeküdtemFél 12-kor mütöttek.Altattak maszkkal.A köldökömnél van 1 vágás meg egy alatta.Másnap haza mehettem.még 2 hét és meg lesz a szövettani eredmény,nekem is csináltak átjárhatóságit is.Ne félj nem lesz semmi baj.Nekünk 3é1/2 éve nem jön a baba mert endometriozisom van,most derült ki.kitartást.Puszi.(: Üdv:Marcsi
2009. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia Marcsi! Nagyon köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat. Igyekszem lazán kezelni, bár már mi is 3 éve várunk kisbabára. Gyógyulást kívánok és mielőbbi gyermekáldást!
2009. okt. 19. 18:10
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan nem endometriózis, hanem pcos miatt volt a műtét, de ha nem baj én is leírom, mi volt, hátha így könnyebb lesz nekifutni a dolognak.

Nekem reggel 6ra kellett bemennem, mert én voltam az első aznap, akit műtöttek, így 8kor betoltak a műtőbe és 3/4 9kor már kint is voltam. Nekem 3 kis vágásom van; 1 a köldökömben, 2 a petefészkeimnél. Nekem is volt átjárhatósági is. Nem a sebek fájtak igazán, hanem az, hogy felfújták gázzal a hasam, hogy hozzáférjenek, amihez kell, és 2 napig nagyon feszült a hasam emiatt. A torkom is fájt, köhögtem rendesen a tubus miatt. A köhögés volt még nagyon fájdalmas. 4-5 nap múlva már egész jól mozogtam. 10 nap múlva volt varratszedés. A műtét után 2 hétre megjött és utána már próbálkozhattunk is. Nekem a műtét nem jött be, de ennek dacára 3,5 hónappal később teherbe estem és ma már van egy 10 hónapos kislányom. Ezt nem azért írom, már, hogy nekem nem sikerült igazán a műtét, hogy aggódj emiatt (meg hát nem is ugyanaz a bajunk, ugyi), csak én így jártam. Nagyon sokan írnak pozitív eredményt a műtét után.

Ne idegeskedj! Minden rendben lesz!

Sok sikert neked és mielőbbi babásodást!

2009. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalatodat - sokat segített, és szívből gratulálok a gyermekedhez. Jó egészséget!
2009. okt. 19. 18:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem hétfőn lesz, de azért én is írnék néhány megnyugtató szót.

Azt gondolom, hogy a cél szentesíti az eszközt jelen esetben is.

Személy szerint mindent kibírnék csak babám lehessen.

Próbáld így fölfogni és a végeredményre koncentrálni és meglátod kibirod, kibírjuk.

Neked hol csinálják?

Kitartás.

2009. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, igyekszem felülkerekedni a félelmen és a célra koncentrálni, így talán könnyebb. Ma reggel elhatároztam, hogy kemény csaj leszek! Nyíregyházán műtenek. Téged hol fognak?
2009. okt. 19. 18:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Engem Debrecenben a klinikán.

Csak keményen, nem lesz semmi gond.

A lényeg, hogy célra vezessen.

2009. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!Kíváncsi lennék,hogy hogy sikerült a műtéted?Ki műtöt?

Sikerült azóta a baba?Az endóddal miújság?

Nekem 1 éve volt laparom itt nyíregyen(Pap főorvos csinálta).Nekem is endo derült akkor ki,meg PCOD.Azóta megint visszajött az endo,megint műtét kellesz !:(Utána inszemet akarok rögtön!

Már mi több mint 2 éve várunk babára!

2010. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is nyíregyra megyek laparra, nagyon félek tőle.. Neked kedves előző hogy sikerült?
2010. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia utolsó!

Nekem most egyenlőre csak nem kell lapar,hanem ,ha megjön kezdjük az inszemet!Ki az orvosod?

2010. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!