Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerek létemre néztem a...

Gyerek létemre néztem a trónok harcát (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

(külföldről írok,ne szídjatok hogy nálatok késő van:)!


anyukámmal elkezdtük nézni a trónok harca nevű sorozatot vagy már egy éve,nem tudtam hogy mi az de leültem anyu mellé megnézni mert azt mondta fantasy.


Egész érdekesnek tűnt,sőt kezdtem megszeretni de vagy a 15.perctől vagy nem tudom nagyon kezdett brutális lenni(állat és ember mészárlás) és mivel túlérzékeny vagyok ezért eléggé nyomot hagyott bennem.

Persze amint anyu látta hogy mik van benne az olyan részeknél eltakarta a szemem.

(azt hittem csak ennyi volt azt hittem biztos most már normális lesz így tovább néztük)

de egyre durvább lett meg minden és szó szerint kezdtem rosszul lenni és kimentem.


azóta is szokta nézni anyu és néha én is a szobában vagyok(keresek ott valamit vagy netezek) és ugye néha akaratlanul is oda oda nézek.


Nagyon rossz még rá gondolnom is,kirázz a hideg de mégis annyira szépek benne a sárkányok és a fantasy része hogy legszívesebben én is nézném ha nem lenne benne ilyen sok sokkoló dolog.


Még mindíg gyötör ez a valami és szeretném túltenni magam rajta,hogyan?


(bocsánat ha rossz a helyesírásom telefonról írok)


12 éves lány vagyok



2013. júl. 13. 23:14
1 2 3
 1/28 Morozov ***** válasza:
59%

Valamikor szembesülnöd kell ezekkel a dolgokkal is. Én ennyi idős koromra már nagyon sok mindent láttam..kb minden akkori horrort-thrillert és egy csomó disznóvágást :D

Nem is gondoltam, hogy van valaki, aki ennyire ártatlan ennyi idős korára :)

2013. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%

12-14 évesen lányokat már gépfegyverrel a kezükben kiküldik ÖLNI. Ez nem fantasy hanem a valóság.


Nyugodtan nézd a filmet, és szokj hozzá hogy létezik öldöklés, létezik vér. A valóságban is. Leölik az állatot hogy legyen mit enned és szinte ok nélkül mind a mai napig öldöklik egymást az emberek. Nem baj ha ezekről fogalmad van, meg fogod szokni, ne aggódj.

A film jó, a valóság durvább.

2013. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem legkönnyebben úgy tudod túltenni magad a dolgon, hogy amikor ilyesmit mutatnak a filmben, akkor mindig tudatosan arra gondolsz, hogy ez nem igazából történik meg, hanem csak trükk az egész. A valóságban nem sérülnek meg sem a színészek, sem az állatok.


Vannak még olyan videók is, amikben az van, hogy hogyan készült a sorozat. Ha azokat megnézed, akkor talán majd könnyebb lesz más szemmel, filmként tekinteni rá.

2013. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kösszönöm a válaszokat,de egyszerűen nem akarom megérteni és szerintem az agyam sem akarja felldolgozni..


értem én hogy kellenek az állatok,és hogy meg kell őket ölni..de a lehető legkíméletesebb módszerrel kellene.


láttam egy olyan részt ahól egy embernek levágták a fejét...azt hittem helyben megáll a szívem..

nem tudom hogy dolgozhatnám fell mentálisan.

2013. júl. 13. 23:30
 5/28 A kérdező kommentje:

3.válaszoló.

kösszönöm amég írtam nem láttam a válaszodat,próbáltam ezt a technikát de nem sikerült..:(

2013. júl. 13. 23:31
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem kell még ilyet nézned, mert nem vagy rá érett. Lesz még rá elég időd. Nem értem, hogy miért erőltetik sokan. Nem tesz jót a lelkednek.
2013. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Kihevered. Nem fog megállni a szíved és nem leszel lelkisérült sem tőle. Ne nézd ha nem esik jól.

(de jólesik.)

2013. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
42%

Én az első évadot néztem és nem volt rossz, de később csak bele-bele néztem a harmadikba és másodikba és azok nagyon gagyik voltak az elsőhöz képest. Olyan apró hibák szoktak zavarni mint pl a rossz jellemrajz vagy a téli (északi) jeleneteknél annyira amatőr dolgokat mondanak és jelenítenek meg, mintha a kérdezők még soha nem jártak volna Szibériában. Ennek ellenére próbálják valósághűen ábrázolni a képzelt világot de emiatt egyre élvezhetetlenebb lett. Az ijesztő részek benne pedig tényleg ijesztőek. Szerintem keress magadnak valami sorozatot online, amit addig nézel amíg anyukád ezt nézi.

Az öldöklés pedig nem természetes. Egyik előző azt mondta hogy az embereik is ölik egymást. Mégis hol természetes ez? Talán az ő családjában vagy éppen Szudánban él, de egy normális embernek nem természetes az hogy egy embertársát öldökli.

Az érzékenységed pedig nagyon fontos és hasznos dolog, ne próbálj megváltozni pár idióta miatt. Keress valami hobbit, pl szeretsz rajzolni vagy kézműveskedni?

2013. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
*'kérdezők' helyett: rendezők.
2013. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Akkor várjak még az ilyen dolgokkal?

(minden ismerősöm már nagyon érett ezért ez kicsit zavar a baráti köreimben is)


Igen rajz szakos vagyok és agyagozom is,sőt színészkedtem is és énekelni is szeretek,kösszönöm kérdésed :)!


Tényleg nagyon érzékeny vagyok,de szerintem ez nem hasznos számomra mert meglátok a tv-ben vagy bárhol egy erőszakos/brutális dolgot máris kezdek rosszul lenni.


Lehetséges hogy az lenne a legjobb ha lassan adagolnám be magamnak?

2013. júl. 13. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!