Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a menstruáció rendben van,...

Ha a menstruáció rendben van, akkor biztos, hogy megvan az esély a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
Tehát ha soha, semmi gond nem volt a menstruációval, mindig is pontosan megjött, akkor biztos, hogy van esély a teherbeesésre? Vagy ettől még lehetséges, hogy a nő nem tud teherbe esni? Van olyan betegség, hogy a menstruációval nincs gond, de a teherbeesés mégis valami miatt nehézkes, vagy egyáltalán nem lehetséges?

2013. aug. 21. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudományos alapon alátámasztott választ nem tudok adni, de ha abból indulok ki, hogy átlagosan 10 peteérése van egy egészséges nőnek is egy évben és mégis minden hónapban megjön a menstruáció, akkor igen, lehetséges, hogy problémamentes menstruáció esetén is akadhat probléma. Én viszont úgy gondolom, hogy a problémás teherbeesés mindig a kisebb halmaz. Csak azért olvasunk mindenhol erről, mert nyilván akinél minden simán megy, nem ír róla, nem tesz fel kérdést stb. Legalábbis én így gondolom.


Amúgy teljesen egészséges, hiperszuper peteéréssel megáldott nők közül is van, akik nem esnek teherbe, hiszen a babásodás mégis csak két emberen múlik ;)

2013. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. aug. 22. 06:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy anovulációs ciklus, ami azt jelenti, hogy peteérés nélküli. Élő példa: én. 28 napos ciklusok, idén 1x volt peteérésem.
2013. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.
2013. aug. 25. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!