Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg természetes szelekció?

Tényleg természetes szelekció?

Figyelt kérdés
Ma voltam kontrollon a dokimnál a 2. missed ab műtét miatt. Azt mondta,hogy a természetes szelekció miatt ment el a baba, nem szükséges a hormonvizsgálat. Egyedül a genetikára adott beutalót. Viszont én úgy érzem, hogy ez nem lehet véletlen. Tapasztalatok?
2009. nov. 9. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ilyenért haragszom az orvosokra.

Amennyiben megteheted szerintem menj el egy fizetős hormonlaborra és vércukor terhelésre.

Én egyszer vetéltem el (ami orvosilag igazolt, de tudom hogy volt több kémiai terhességem is), engem is "eltanácsolt" az orvos, ezután elmentem hormonlaborra önerőből és kiderült hogy inzulin rezisztencia miatt ment el a baba. Azóta lefogytam, és már nincs inzulinrezisztenciám, a többi hormonom jó, innentől kezdve nyugodtan várom a következő baba érkezését.

2009. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én is gondoltam, hogy megyek másik orvoshoz, mert még egy vetélést nem élnék túl.

Megírnád, hogy mennyibe került a hormonvizsgálat és hogy milyen hormonokat vizsgálatak? Az inzulinrezisztencia is akkor derült ki? Ez egyébként mit jelent és mivel kezelték?

Bocsi a sok kérdést, de remélem válaszolsz.

2009. nov. 9. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vérvétel a ciklus 2. napján kell megcsináltatni:

lh fsh TSH Prolactin Ösztradiol

Progeszteron

Tesztoszteron


Második vérvétel: Peteérés után kb. 7-8 nappal (21-23 cn) progeszteron, prolactin


A vércukor terhelés mindegy melyik alkalommal megy. Éhgyomorra vesznek vért, majd megtattnak 75 g szőlőcukoroldatot, majd megint vesznek vért két óra múlva. Akkor lesz éhgyomri cukor és inzulinértéked, illetve terhelésnél.

Nekem nem mozdult el az éhgyomri, teljesen normális volt. Viszont terhelésnél mind a cukor mind az inzulin elmozdult. Ez még nem cukorbetegség, csak a 2.-es típusú cukorbetegség előfutára az inzulin rezisztencia. Illetve általában a PCO betegséget is megelőzi ez. (nekem nem volt).

2009. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mensmentis - be vettek vért a neten megtalálod az elérhetőségeiket, már másnapra megvan az elérhetőség. Nem olcsó.

Merckforminnal próbáltak kezelni, aztán tovább növekedett a cukrom már terhelésnél 12 volt, akkor avandametet adtak. Mellékhatásai voltak, saját felelősségemre abbahagytam, csináltam egy méregtelenítőt + lefogytam és utána eltűnt az inzulin rezisztencia. 3/4 év kellett.

2009. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!