Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hogy is van ez a "termész...

Most hogy is van ez a "természetes szelekció"?

Figyelt kérdés
Olvasgattam sokat a fórumot, és amikor valakinek elmegy a baba akkor mindíg azzal bíztatják egymást a hasonló cipőben járok hogy jobb így mert biztos nem lett volna egészséges. Viszont sokan írják hogy vérezgetnek, ezért az orvos gyogyszert ír fel gyorsan és pihenni kell hogy a baba el ne menjen, de akkor ezek a babák nem egészségesek? Vagy ha igen, akkor a "természetes szelekció" nem állja meg a helyét nem....?
2009. jan. 16. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Nekem enyhén szólva kötekedőnek tűnik a kérdésed. Tévedek?

2009. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban kötekedni, csak elgondolkoztatott amiket olvastam, és nagyon sajánlom azokat akiknek valami miatt elment a babája.
2009. jan. 16. 18:43
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Unatkozol,hogy ilyen kérdéseket teszel fel?De jó neked!Irigyellek!!
2009. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy vetélésem nemrég, tél elején. Most írtam ki az ultrogestanos kérdést vetélés miatt. Amit én a válaszokból és az eddigi tudásomból kiszűrtem:

Tehát a gyógyszer csak azokat a babákat tartja meg, akik egészségesek, csupán a Te hormon-elégtelenséged miatt nem tudja a szervezeted megtartani.

Ha beteg a baba, akkor gyógyszer ide vagy oda, elmegy a kicsi. Így a természetes szelekció erre az estre értendő, akár szedtél terhesség megtartásra gyógyszert, akár nem.

Legalábbis én így gondolom.

2009. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen ez így már logikus,én is erre gondoltam most, akkor akinek minden ellenére elment az ellen nem lehetett tenni valóban nem volt egészséges, mégis vannak értelmes válaszolók.o. :)
2009. jan. 16. 18:48
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem gondolom,hogy mindegyik beteg lett volna.Lehet,hogy hormonprobléma miatt,vagy megtapadási probléma miatt megy el,vagy bevérzés miatt.Kapnak gyogyszert+pihenés és megmaradhat a babaEgyébként én kaptam gyogyszert és pihentem is,mégis elhalt.Az én orvosom is ezt mondta,beteg lett volna.Orvost kérdezz ő biztos jobb választ tud adni.
2009. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hála Istennek nincs ilyen problémám, csak olvasgattam és elgondolkoztatott. Köszi a választ
2009. jan. 16. 18:51
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem a természetes szelekcióról van szó!

Több kismama esetében nincs vérzés, semmi tünet csak a következő uh-nál derül ki, hogy nincs szívhang.

Nálam is így volt, tehát semmi esély a gyógyszeres megmentésre!

2009. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Ez ennyire nem fekete és fehér és nem is így van az ok okozati összefüggés. Nevezhetjük természetes szelekciónak, de mindent vagy semmit elvnek is. A korai vetéléseknél a "betegség" nagyon durva genetikai rendellenesség, gyakorlatilag az élettel összeegyeztethetetlen. Az ilyen babákat sem pihenéssel, sem gyógyszerrel sem egyéb módszerrel nem lehet visszatartani. Hosszabb, rövidebb ideig tartó vérezgetése sok kismamának van és többségüknek teljesen egészséges gyerekük születik. A vérezgetésnek sokszor nincs semmi különös oka, pusztán csak az, hogy a szervezet emlékszik arra, hogy hogyan működött amikor nem volt terhes. A másik oldalon meg bőven benne van a pakliban, hogy valakinek egyáltalán nem volt semmilyen vérzése, később mégis találnak valami rendellenességet a babánál.
2009. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor jó. :-)

Kérdésedre válaszolva sztem az esetek nagy részében tényleg nem volt rendben valami a babával. Sok rendellenesség van, ami olyannyira összeegyeztethetetlen az élettel,h. még a méhben belül elhal vagy elvetélődik a magzat.

Nem voltam még ilyen helyzetben (hál'Istennek) de azért ezek a kismamák bizony meggyászolják a babájukat. Soha senki nem fogja megtudni (főleg az első hetekben),h. miért ment el a babája de talán könnyebb abban a hitben lenni,h. valószínűleg beteg volt és emiatt...

Ettől függetlenül persze van igazad, meg ugye születnek beteg babák és akkor ők miért nem mentek el már az elején? Hát igen...sajnos valakinek sikerül valakinek nem.


Üdv

36 hetes kismama

2009. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!