Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik fiatalon (kb 18-25)...

Akik fiatalon (kb 18-25) terveztetek babát a párotokkal és ellenezték a szülők. Mi volt az érvük? És mikor már terhesek voltatok megváltozott a véleményük? És ti mit gondoltok utólag igazuk lett? Várni kellett volna még?

Figyelt kérdés

Párom 27 én 21 és szeretnénk babát, 1 hónap múlva elkezdünk próbálkozni.

Párom szüleivel élünk.

Apukámnak az a kifogása, hogy várjuk meg ameddig nem fogunk saját házba költözni ( de valószínű ilyen 40 éves korunkra se lesz, szóval erre kár várni).

Anyu szerint pedig előbb nekem egészség ügyileg kéne helyre jönni, plusz még várni kéne (most nem részletezném, de apróságok, a terhességet és a baba egészségét nem befolyásoló gondok)

Anyósom szerint egyszerűen csak várni kéne még, mert ő is ennyi idősen szült, és így utólag még várna.


Azt tudom ha bejelentjük majd hogy babánk lesz mindenki boldog lesz, de nem tudom, hogy ők tényleg jobban tudják e? Hiszen nekik van gyerekük, nekünk meg nincs, nem próbáltuk még hogy milyen.


2013. dec. 1. 20:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Párom fizetéséből, családi pótlékból, gyesből meg amit alkalmanként dolgozok érte járó bérből élünk.
2013. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdezö! 70-80 ezer forintból éltek?
2013. dec. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod, hogy a szülőknek joguk van eldönteni, hogy akarnak gyerek sírásra kelni éjszaka utána meg 8 órát dolgozni, hogy eltarthassanak titeket.
2013. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

70-80 lesz ha terhesen nem tudok dolgozni már, ill ha megszületik a baba. Persze táppénzen leszek, meg majd a baba után is jár pénz, de az nem elég véleményem szerint.

Párom szülei nem dolgoznak, szóval ilyen gond sincs.

2013. dec. 1. 22:08
 15/34 anonim ***** válasza:
Ennyi fizetésre, még ha szülőknél laktok úgyis felelőtlenség gyereket vállalni. Fiatalok vagytok még, inkább küzdejetek azért, hogy jobbak legyenek az életkörülményeitek, utána jöhet a baba.
2013. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Én 24 voltam mikor bejelentettük a babát. Nagyon boldogok voltak a nagyszülők. Bár két éve saját lakásunk volt és autónk. Mind a kettönknek jól fizető állása és az esküvőből kapott megtakarításunk. Minden adott volt hogy családdá válljunk! Itthon voltam vele három évig, kaptam gyedet és gyest! A külőmbség rohadt sok! Egy gyerekre nem elég a családi! És hanincs egyéb bevétel nagyon sokat fogtok nélkülözni.

Gondolom az az álmod ha egyszer babád lesz mindent megadsz majd neki. Várj még amig nem a kölcsön kapott kiságyat kell használnod hanem elmész a brendonba és azt mondod nekem ez kell! Nagyobb örömöd lesz a babádban ha nem azon kell aggódnod hogy miből veszel neki tápszert.....

2013. dec. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ha szülők nem dolgoznak mégis, hogy a fenébe fogtok megélni 5-en 70 ezerből?
2013. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Plusz 22 a szoci. Különben most is ennyiből vagyunk(92-102ezer) és simán megélünk 4en. (Az én fizetésem máshova megy, de nem akarom kavarni a dolgokat. Gyest, gyedet fogok kapni, mert van munkám, csak ez a pénz még sincs nekem).

Szóval ha kapunk majd gyedet, gyest bármit ami jár szerintem simán megleszünk. Nem kell mindenből a legdrágábbat venni.

Én már rég le tettem arról, hogy rendszeresen ruhákat vásárolgassak, vagy műszaki cikkeket, gondolom ha megszületik a babánk nem fogok megkattanni és mindent magamra elverni. Egyértelmű hogy a gyerekre költünk mindent amit csak kell.

De tételezzük fel várunk 5 évet hogy jobb legyen a helyzet. De nem lesz, mert ebbe a csodás országba minden van csak jó megélhetés nem. Persze csalhatnánk adót de azt se tudom hogy kell :D Na és ha tényleg 5 év múlva valami csoda folytán javul a helyzetünk az akkor is jó lesz, azért mert szülök egy gyereket nem áll meg az élet.

2013. dec. 2. 02:08
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam hozzászólni, de kedves kérdező, nem tudtam megállni.

1. laktam én is a férjem szüleinél. Az elején minden szép és jó volt, aztán kibuktam a különbségek. Ki mikor kell, mikor megy dolgozni. Ha fáradt az ember, már olyanon is össze lehet ugrani, hogy a másik hangos volt hajnalban, amikor készülődött, vagy nem tudott elaludni a tévétől.

2. Nincs pénzed. Elhiszem, hogy most jól kijöttök, de mi van, ha valaki elveszíti a munkáját? Felkészültettek erre is? Akkor miből fogtok megélni?

3. Tartalékotok van? Miből lesz kiságy, babakocsi, ruhák? Most tervezzük az első babát. Elkezdtük összeírni mi kell. Kb 300 ezer, és még nincs vége! És, nem mindenből a legjobbat néztük!

4. Nah hülyeség, és csak kifogás keresés ez a 40 évesen külön szöveg. Valld csak be, hogy ez így kényelmesebb, mert nem neked kell ellátni a háztartást, nem neked kell fizetni a rezsit, csak beraktad oda a valagadat és ennyi.

Ha tényleg gyereket szeretnél, akkor előbb költözetek külön. És ne a kifogásokat keresd, hanem a lehetőségeket.


26 vagyok, mégsem érzem azt, hogy bármivel is elkéstem. Még van időd szülni.

2013. dec. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudod miért ne szülj?

Mert az utolsó kommentedből nagyon látszik,hogy nem vagy még érett hozzá! Bocs, de ez így van!

2013. dec. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!