Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik fiatalon (kb 18-25)...

Akik fiatalon (kb 18-25) terveztetek babát a párotokkal és ellenezték a szülők. Mi volt az érvük? És mikor már terhesek voltatok megváltozott a véleményük? És ti mit gondoltok utólag igazuk lett? Várni kellett volna még?

Figyelt kérdés

Párom 27 én 21 és szeretnénk babát, 1 hónap múlva elkezdünk próbálkozni.

Párom szüleivel élünk.

Apukámnak az a kifogása, hogy várjuk meg ameddig nem fogunk saját házba költözni ( de valószínű ilyen 40 éves korunkra se lesz, szóval erre kár várni).

Anyu szerint pedig előbb nekem egészség ügyileg kéne helyre jönni, plusz még várni kéne (most nem részletezném, de apróságok, a terhességet és a baba egészségét nem befolyásoló gondok)

Anyósom szerint egyszerűen csak várni kéne még, mert ő is ennyi idősen szült, és így utólag még várna.


Azt tudom ha bejelentjük majd hogy babánk lesz mindenki boldog lesz, de nem tudom, hogy ők tényleg jobban tudják e? Hiszen nekik van gyerekük, nekünk meg nincs, nem próbáltuk még hogy milyen.


2013. dec. 1. 20:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Mi az a szoci?
2013. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Ilyenkor hálát adok, hogy az én szüleim normális körülményekre, nem a nagyszüleim nyakára, nélkülözésbe vállaltak engem. És csak remélni tudom, hogy a gyerekeim majd nem élnek olyan felelőtlen életet, hogy 18 évesen már 2 gyerekük legyen, vagy a 0-ra vállaljanak gyereket.


Ne haragudj, de ha most 4-en éltek 100 ezerből, ami hihetetlen és el sem tudom képzelni, akkor mi lesz, ha lesz gyereked? Mert az a plusz 11-2 ezres családi nem elég egy gyerek felneveléséhez. 110 ezer forintból él majd 4 felnőtt és 1 gyerek? A csp. kb. arra lesz elé, hogy befizesd az oviba/suliba az ebédet. Ha már másra nem gondolsz, gondolj a gyerekedre és legalább miatta próbáljatok meg normális körülményeket teremteni!

2013. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Utolsó! Te miről beszélsz? Gyes gyed nincs számodra?

Ahogy oviba megy nyugodtan dolgozhatok.


Megnézném ha azt írtam volna ilyen körülményekre nem szülök, terhes vagyok, de elvetetem. Hányan oltanának? 10ből 8 minimum.

2013. dec. 2. 14:32
 24/34 anonim ***** válasza:
Hát de te írtad, hogy amit keresel, abból nem is ti éltek... Akkor? Írj érthetően.
2013. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Akkor még egyszer megkérdezem: Mi az a szoci???
2013. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

És akkor ebből arra jutsz hogy nem kapok majd gyedet? Nem értem...

Szülés után másképp lesz. utána amit keresek a miénk lesz.

Szoci= Szociális segély/támogatás

2013. dec. 2. 15:40
 27/34 anonim ***** válasza:
83%

És tényleg az a vágyad hogy segélyből és gyesből nevelj gyereket?

El sem hiszem, hogy vannak ilyen felelőtlen emberek! És ha a nagyszülök kiadják az utatokat mert nem úgy táncoltok ahogy ők fütyülnek, elvégre is ők adják a tetőt a fejetek fölé! És akkor majd mehetsz a gyerekkel anyaotthonba. Szuper lesz nem? Mekkora buli tönkretenni egy ártatlan életet!!! Ilyenkor azok a párok jutnak eszembe akiknek sajnos nem lehet babájuk pedig mindent biztosítani tudnának hogy egy értékes embert és ne suhancot neveljenek!

2013. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
De nem vagy terhes úgye? Ne is gondolkodj rajta, várj még megérik benned az a gondolat hogy ennél az életnél 100* jobbat akarsz!!!
2013. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Mire kaptok szociális segélyt?
2013. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészről megtudlak érteni,tudom milyen mindennél jobban babàra vagyni.DE elöször is had foglaljam össze hogy jól értem e:tehàt te dolgozol de a fizetésed valami màsra kell (engem konkrétan érdekelne hogy mire),a pàrod szintén dolgozik ő keres 70/80ezret a nagyszülök pedig 20 ezret kapnak mivel nem dolgoznak.Nagyàból 100ezerből éltek havonta négyen.Na most ebböl kell fizetnetek a rezsit,ételt mindent?Esztek renszeresen zöldséget,gyümölcsöt,húst,halat?Ha igen kérlek oszd meg velem hogy csináljàtok mert elkébzelni sem tudom.Lehet tanulok tőled valami szupi jó spórolàsi trükköt.Egészséges babàhoz egészséges tàplálkozàs kell.Tényleg nem akarlak megbàntani és csupa jószàndékkal írom amit irok de szerintem nem vagy vele tisztàban mennyi is egy gyerek anyagilak.Szivesen megosztom veled nekem is van egy lassan 3éves fiam.Tehàt elöször is nem árt egy kis spórolt pénz (nem hiszem hogy nektek van).Miből fogsz kocsi,kisàgyat és a többit venni.Mitött még a fiunk megszülett 500ezerbe volt minden babacucc amit vettünk.Van ennyitek??

Ahogy az egyik kommentelő is irta elötem nem lenne jobb bemenni egy babaüzletbe és megvenni azt ami tetszik???Írtad hogy magadnak nem gyakran veszel új ruhàkat,mi lesz a kicsivel neki minden hónapban vehetsz újakat mert ki fogja nőni.Biztos lesz miből???Ha pedig a havi kiadàsokat nézzük leirom a sajàtunkat:pelus+törlö :12ezer,tàpi (nem biztos hogy tudod majd szoptatni) : 17ezer +babaviz,jön a hozzàtàplàlàs:a külön fözés,üveges babyétel és a babakàsa még plusz 20ezer volt nàluk havonta.Ez csak egy havi alapkiadàs a gyerekre és hol van még a többi ruhàk,jàtékok??Szerintem nagyon gondold meg,nem mindegy hogy nő föl a gyereked!!Vàrjatok még miért ne lehetne jobb sokkal jobb munkahalye a pàrodnak vagy neked?!Miért nem vàltozhat ez pàr év alatt

Ami pedig a legfontosabb LEGYEN ELSŐ A GYEREK LEGYEN ELSŐ AZ HOGY NEKI MINÉL JOBB KÖRÜLMÉNYEKET TEREMTSETEK NE PEDIG AZ HOGY TE MOST ÉPP MIT AKARSZ!!Minden jót nektek!

2013. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!