Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópiás műtétem lessz!...

Laparoszkópiás műtétem lessz! Mindent tudni szeretnék róla. Vizsgálatok, beöntés stb. Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy petevezeték felszabadítás céljából,2007 áprilisában.Előző este be kellett feküdnöm a kórházba friss labor eredménnyel.Azt előtte megcsináltattam.Még befekvés előtt el kellett mennem EKG-ra,és aneszteziológushoz.Tehát ezekkel a papírokkal kellett bemennem.Mindenképpen vigyél magadnak betétet,mert utána vérezni fogsz!Teljesen elaltattak,így semmire nem emlékszem magából a műtétből(szerencsére).Utána amikor felébredtem két cső lógott ki belőlem,egyik a katéter volt a másik a pocimból jött ki ami a folyadékot(vért + ilyeneket)vezette ki egy zacskóba!Nem olyan vészes mint ahogyan hallatszik!Én aznap egész nap szinte aludtam,de a katétert kiszedettem magamból.Másnap vették ki a csövet és a következő nap hazaengedtek.1-2 hétig voltam otthon táppénzen,és utána teljesen rendbe jöttem.Amúgy nekem sikeres volt a műtét!

Remélem segítettem!

2009. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak aznap reggel kellett befeküldnöm, de előző nap megvolt a labor, ekg és egy jó nagy adag hashajtót+kúpot kaptam. Déltől már nem szabadott ennem. Műtét után nem volt katéterem, de amúgy ua. mint az előző hozzászólónál.
2009. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve volt. Előző este kellett Nekem is befeküdnöm, akkor már adtak ilyen folyadékot, ami hashajtó volt, de Én nem rohantam tőle. Ugyan mitől is rohantam volna, mivel aznap már ebédre csak egy kis levest ettem. Másnap hajnalban beöntést kaptam. Nem volt túl kellemes, de ki lehetett bírni. Ha azt kapsz, akkor már úgy feküdj, hogy a kezedben a WC papír, mert nem lesz idő keresgélésre, csak futás. Egyébként úgy adják, hogy oldalt fekszel közben. Reggel kaptam Xanax-ot. Aztán jött a beteghordozó, mondta, hogy még ott a szobába vetkőzzek le és pucéron kellett felfeküdni az ágyra, amivel aztán eltolt a műtőig. Ott át akartam szállni a műtősszékbe, de már nem engedték a srác pakolt át. Kikötötték mindkét kezemet. A kézfejembe kaptam az altató injekciót, na azt jól elszúrták, mert szétdurrantották a vénámat, úgyhogy jó sokáig ott bökdösték, kihúzták majd megint beszúrták a tűt, forgatták stb. De Te ne félj, Nálad tuti ügyesebbek lesznek. Aztán már csak arra emlékszem, hogy jött a Dokim, Rám mosolygott és minden elsötétült. Még ott a műtősszékbe felébresztettek, mondták, hogy emeljem meg a fejem, alig tudtam, de megtettem. Aztán már az örzőben ébredtem, arra, hogy iszonyatosan fáj a hasam, mondtam is, hogy adjanak valamit, mert megőrülök, mondták, hogy már adatak fájadolmcsillapítót, többet nem adhatnak. Visszavittek egy idő után a szobámba, és ott még jó sokat aludtam. A Férjem adta Rám a hálóinget, amikor jött Hozzám. Katéterem Nekem is volt. Nahát az is valami iszonyatos volt, csípet, szúrt, minden.... Estére Én is kivetettem, de utána a pisilés, maga volt a halál, mintha pengéket pisilnék ki. Én még aznap délután felkeltem egy kicsit, de úgy éreztem Magam, mint akit már megrágtak és kiköptek. Nekem két luk volt a hasamon egész lent, meg egy varrat a köldökömnél. Egy hét után szedték ki a varratokat. Az nem volt vészes. Én egy egész hetet voltam otthon a műtét után. Egy kis vérzés volt, de nem volt vészes. Engem PCO miatt műtöttek, de csináltak egyben petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, és egy méhüregi tükrözést is. Ja és a műtét utáni nap délután már mehettem haza, de utána még sokáig gyenge voltam.

"Dióhéjaba" ennyit, remélem elég részletes voltam, és tudtam segíteni. Ha esetleg nagyon Rád ijesztettem ne haragudj, nem volt célom. Egyébkén Engem Budapesten a Szent Imre Kórházban műtött Dr. Tasi Róbert. Ő egy tündéri Orvos.

Sok siker Neked. :)

2009. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!