Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 14 évesen jött meg először....

14 évesen jött meg először. Most 18 vagyok és még mindig rendszertelen (30-42 napos ciklusok) lehet PCOS? (nem, nem akarok még babát)

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én dokim szerint 20-40 nap között nem számít rendszertelennek, tehát elvileg akár még ez is beleférhet.

És még csak 18 vagy, nagyon fiatal.

De nem árt, ha elmész nőgyógyászhoz, vizsgáltasd ki, máshogy ez nem fog kiderülni.

2014. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem is 14 évesen jött meg. De összevissza hol kimaradt egy utána meg megjött és két hétig tartott. A dokim 16 évesen felírta a fogamzás gátlót, egyrészt mert én kértem, másrészt ő is támogatta hogy attól helyre jön a menzeszem. 18 éves koromig napra pontosan meg is jött tőle. aztán egyszer csak kimaradt, ekkor gyógyszert váltottam és évekig megint nem volt baj. 25 éves korom körül, mikor újra 3-szor kimaradt, a doki leállított minden gyógyszerről, mondván hogy elvékonyodott a méhfal, és ha szeretnék még gyereket inkább hagyjam abba. Abba hagytam, azóta hol 30 napra jön meg hol 50 napra, néha ki is marad (főleg most hogy 13 hetes terhes vagyok :)))

Tehát: nem baj ha rendszertelen, én is így lennék most, ha nem kezdek gyógyszert szedni. Ha gondolod, írass tabit, az helyre teszi, de a fentiek miatt én kétszer is meggondolnám a helyedben.

Ha esetleg már gyógyszert szedsz, és rendszertelen, akkor lehet hogy nem jó a gyógyszer. Ez esetben irány a doki.

2014. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként nem is tudtam a tablettáról, hogy ennyire káros.:/
2014. jan. 2. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
ha tartasz 4-5 évente szünetet, mint ahogy előírják, és jót ír fel neked a doki akkor szedheted, de mint minden gyógyszerrel, ezzel is az a helyzet hogy legjobb ha nem szeded :)
2014. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!