Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy nagyon nehéz választási...

Egy nagyon nehéz választási helyzetben mit tennétek? Gyerekvállalás mellett döntenétek v elvetetnétek?

Figyelt kérdés
18 éves leszek,elég tájékozott,pár hónapja olvastam fórumot ezzel a témával kapcsolatban és meglepő,hogy több mint a fele a fórumozóknak elvetetné a gyereket.Lehet fiatal fejjel ez őrültség de én egy életet soha nem szakítanék meg.És most a jelenbe: a döntés elém állt (ne firtassuk hogyan fogantam meg),de a szüleim még nem tudják,ugyanis 3 napja tudtam meg h babym lesz.Nem tudom mit szólnának,félek,hogy elvetetnék,pedig az iszonyú fájdalmas.Mi tévő legyek?Tapasztalat abortusszal kapcsolatban.
2009. dec. 7. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem eldöntötted: "én egy életet soha nem szakítanék meg" -ezt Te írtad. De annyi biztos, hogy a nők ezt nem jókedvükben teszik, hanem mert úgy érzik, hogy nincs más megoldás, vagy tényleg nincs más megoldás. Ez egy nagyon komoly etikai kérdés.
2009. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de ha a rokonaim ezért elfognak ítélni? :S
2009. dec. 7. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem abortuszom még nem volt, "csak" missed ab.-om és az is meglehetősen fáj az ember lelkének. Pedig ott csak egy szükséges műtétről kell dönteni, jobbára ezt az orvos meg is teszi az ember helyett, csak alá kell írni. Bizony, fiatal vagy, és nem látunk bele a családi háttérbe, de nagyrészt ebben a korban egy lány nem elég érett erre a feladatra. Viszont jó pár ellenpéldát is ismerek, még fiatalabbat is, akik remekül helytálltak és 5-6 évvel később is úgy érzik, hogy jól döntöttek. Az sem mindegy, hogy egyedül vállalnád-e, vagy közösen a pároddal, ő hány éves, tanul-e, te tanulsz-e még stb. Én magamról tudom, hogy tuti alkalmatlan lettem volna rá, bár csak így visszanézve mondom ezt, nem kerültem hasonló helyzetbe akkortájt. Egyszer, a legeslegelsőnél minden védekezés ellenére is késett, akkor elgondolkodtunk rajta. 17 évesek múltunk akkor, és el tudtuk volna képzelni elméletileg, hogy vállaljuk. Szerencsére nem kellett csak egy napig gondolkodnunk. Akkor már 3,5 éve voltunk együtt, viszont mindketten tovább akartunk tanulni.
2009. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szüleid támogatására mindenképp szükséged van, a távolabbi rokonok pedig magasról le vannak...., ha bármi rosszat is mondanának rólad.
2009. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne érts félre, eszembe sem jut elítélni, akármit fogsz tenni. De az előttem szólóval egyetértek, mi nem tudunk rólad semmit. Ez a Te döntésed és kegyetlenül nehéz. Őszintén sajnállak, hogy döntened kell.
2009. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én örülök is neki meg nem is,mert a párommal 3 éve vagyunk együtt ő már dolgozik én még tanulok.nem élünk együtt.anyagi hátterünk nem igazán engedi ebben a válságban ezt a dolgot,de ő sem tud igazán dönteni, ugyanis nagyon családcentrikus és imádja a kicsiket,elég felnőtt fejjel gondolkozok azt mondja,de még nem jutottunk dűlőre
2009. dec. 7. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom írni,hogy ha elveteted,lehet többé nem is esel teherbe!

Ha megtartod,nehéz nevelni,abba kell hagyni a sulit is talán...stb

Válság???Mindenkit elért,minket is,de mégis azon vagyunk,hogy legyen egy 3-ik babánk.

Mi ténylge nem ismerünk téged,nem ismerjük a környezeted.Mérlegelj,pároddal akár többször is beszéljetek róla!Ketten voltatok ott mikor baba megfogant,ha ti úgy döntötök,hogy "megtartjátok",és csak azt tudom kívánni,hogy sok sikert!

Ha olyan suliban jársz,azt lehet később is be tudod fejezni--bár pici baba mellett nehezebb.

Ha párod dolgozik,és aránylag jól keres,arra még rájönne az a pénz amit Te kapnál,bár az nem igazán sok:(

A DÖNTÉS A TE KEZEDBEN VAN!!!!

2009. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szüleid biztosan melléd fognak állni! Én már ahogy olvastalak levettem belőled, hogy szeretnek a szüleid és igazából bármire képesek lennének érted, te szeretetben nőttél fel. Szerintem teljes mértékben melléd állnának. Én megkérdeztem az anyukámat, hogy mit tenne, ha ebben a pillanatban (16) azt mondanám, hogy terhes vagyok ő már több babát is elvetetett, de megmondta, ha én meg akarom tartani természetesen mellém álna és segítene, de biztos, hogy megpróbálna lebeszélni róla. Téged is megpróbál lebeszélni róla, de végül akárhogy is döntesz melletted állnának! A többi rokon pedig azt gondol amit akar!

Az én véleményem szerint tartsd meg. Én sem lennék soha képes megölni egy kis babát, talán így akarta Isten! Tudod a dolgok okkal történnek.. És ha elmondtad a szüleidnek minden sokkal könnyebb lesz, de igyekezz a választással mert ha mégis a vetetésnél döntesz annál jobb minél kisebb.

2009. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nálam a múlt : 18 évesen teherbe estem. Nem vetettem el, meg sem fordult a fejemben. Pedig akkor nem válság, hanem rendszerváltás volt, még bizonytalanabbak voltak a dolgok, mint most. Szerencsém volt, a szüleim mellettem álltak, meg sem próbáltak befolyásolni. A babám apja vállalta őt, örült neki. Az érettségi vizsgán már félidős voltam, szerencsémre még nem látszott, nem kellett magyarázkodnom. Közben megszereztem a jogosítványt is. Szóval elmondhatom, hogy az én lányomnak már a születése előtt megvolt az érettségije és a jogsija. :) Ügyesen találtam magamnak munkahelyet, mire megtudták, hogy babám lesz, már késő volt. Így kaptam gyed-et, gyest. Nem tudom, mások mit gondoltak rólam, sosem érdekelt.


A jelen : a lányom most főiskolás, az apjától tíz éve elváltam.


DE SOHA, EGYETLEN PILLANATRA SEM BÁNTAM MEG, HOGY MEGSZÜLTEM ŐT.


Ha te nem akarod az abortuszt, nem kényszeríthetnek rá. Valamilyen megoldás mindig van. Nem vagyok vallásos, nem gondolom, hogy valamilyen céllal érkezett hozzátok az a csöppség, de talán megtalálja majd a célját, ha adsz neki lehetőséget.


Abortusszal kapcsolatban nincs tapasztalatom, nekem egy spontán vetélésem volt 8 hetesen nemrég. De szerintem nem a fizikai fájdalom a legrosszabb, hanem a tudat, hogy az ember a saját gyermekét öleti meg. Ezzel nagyon nehéz lehet együtt élni.

Megértem, hogy bizonytalanok vagytok, de azt tudnod kell, olyan helyzet, hogy minden tökéletes, kész, soha nem lesz. Szerintem sosem őrültség a gyerekvállalás. :)

2009. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem júliusban volt abortuszom, a 19. héten... beteg volt a kislányom...

Ha tehettem volna, a fél karomat adom, hogy veséje legyen, de az élet nem így hozta. Minden nap eszembe jut és most is sírok, ha arra gondolok, hogy 2 hét múlva szülnék...

Ha kis esélyt is látsz, hogy felneveld és szeresd, tartsd meg.

Valamiért téged választott egy kis angyal, légy büszke rá, és ne érdekeljen, hogy ki mit gondol, de tényleg.

Kívánom, hogy jó döntést hozz!

Ha akarsz még beszélgetni, írj privit is nyugodtan.

E.

2009. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!