Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eltelt az 1 év, mióta babát...

Eltelt az 1 év, mióta babát szeretnénk, de nem estem teherbe. Mit fog vizsgáltatni az orvos, ha elmegyek hozzá?

Figyelt kérdés
2 éve hagytam abba a fogigátlót(diane 35)amit 3évig szedtem.
2009. dec. 10. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megvizsgál hüvelyi Uh-al és elküld vérvételre,hogy kiderüljön,van-e valami baj.
2009. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kokrétan mire kell vizsgáljon? Mert itt olvasok sokféle vizsgálatról, de elsőnek mi az amit kizárnak?
2009. dec. 10. 10:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Ami tutira lesz, az rákszűrés és vizsgálatok nemi betegségekre. Utána elsőnek valószínűleg a hormonjaidat nézik meg vérvizsgálattal, és a belső nemi szerveidet nézik át ultrahangon, pl hogy megfelelő méretűek, alakúak-e, van-e cisztád, ilyesmi. Később lehet olyan, hogy posztkoitális vizsgálat, amikor közvetlenül közösülés után nézik meg, hogyan viselkednek a hímivarsejtek a te méhnyaknyákodban. De ez még csak egy komolyabb vizsgálatsorozat eleje.


A párodnak van már gyereke? Mert ha nincs, akkor érdemes lehet vele kezdeni a vizsgálatot. A terméketlenségért 25%-ban a férfiak "felelősek", és az ő vizsgálataik sokkal egyszerűbbek, kevesebb ideig tartanak, mint a nőknél.

2009. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nics még gyermeke egyikünknek sem. Akkor Neki is el kell velem jönnie a dokimhoz?
2009. dec. 10. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Épp az ilyen párokért vannak a meddőségi központok. Mi is oda járunk. Célszerű először a saját nődokiddal elvégeztetned a hormonvizsgálatokat (a budai meddőségi központban a 3. 20. és 24. ciklusnapon kellett menni vérvételre) aids hepatitis rákszűrés (meg ilyeneket is meg kellene nézetni) érdemes egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is megcsinálni. ennek több módja van, legelterjedtebb és leggyorsabb a HSG. De először tényleg a párodnak kellene spermaanalízist nézni (két alkalommal is) ezzel azt hiszem az urológián foglalkoznak, de ebben nem vagyok biztos. Majd ha ezek már mind megvannak akkor jelentkezzetek egy meddőségibe. Remélem segítettem
2009. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2009. dec. 11. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is spermavizsgálattal kezdtünk az urológián. Ez a legegyszerűbb. Mivel ez rendben volt, a dokim elküldött hormon vizsgálatra és átjárhatósági vizsgálatra. Egyikünkel sem volt semmi probléma, úgyhogy a meddőségiben folytattuk.
2009. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végülis egy ,,mezei,, nőgyógyász csak kizár pár dolgot, ha ott stimmel minden lepasszol a meddőségibe? Nem lehet egyből oda menni?
2009. dec. 11. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Harmadik válaszoló vagyok.

De lehet egyből oda menni, csak a menetét könnyíti meg, ha előtte megpróbáljátok a vizsgálatokat elvégezni. Mi úgy mentünk oda, hogy nem volt semmilyen eredményünk. tehát oda kellett mindenért menni. A vérvételhez két órákat álltam sorba. Nem emlékszem, hogy írtam-e. Mi a BMC-ve járunk, ez teljesen oep-ingyenes. ezért nagyon sokan vannak/vagyunk. És a vérvételek kívül szinte mindenért időpontot kell kérni. Spermavizsgálatra mi bő egy hónapot vártunk.

2009. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20:04-es vagyok. Mi a Kaáli Intézetbe járunk. Igaza van az előttem írónak. Azoknak a vizsgálatoknak az eredményeit, amikre a mezei doki elküld, úgyis kérik majd a meddőségiben. Sokkal egyszerűbb így, mintha akkor kéne minden vizsgálaton túlesni, aztán várni az eredményekre, majd újabb konzultáció... Így akár már köv. hónapban meg tudják kezdeni az esetleges beavatkozást.

Ja, és lehet hogy a mezei doki vizsgálataival kiderül a probléma, ő is tud segíteni és akkor nem kell meddőségikbe járkálni.

2009. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!