Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 100 kg fölött esett valaki...

100 kg fölött esett valaki teherbe? Mit szóltak az ismerősök? Orvos?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 09:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít, hogy mit szólnak az ismerősök?
2014. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Semmit nem szóltak,csak jobban figyelték mennyi hízok és persze riogatta terhességi cukorral és vizesedéssel stb. A cukor miatt diétáznom kellett holott nem is voltam cukros. 106 kg voltam mikor terhes lettem és 113 kg mikor megszületett a fiam 3200 g volt.
2014. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Én mindhárom gyermekemmel bőven 100 kg fölött (115kg) lettem terhes. Az orvosom semmit nem mondott, a szülésznő pedig megnyugtatott, hogy nálam nagyobb darabok is szültek már, tehát ne aggódjak. Egyszer egy helyettes doki ugyan a fejemhez vágta, hogy ilyen súllyal teherbe sem eshettem volna, de ő nem volt számomra mérvadó, mert minden nőt kövérek tart, akinek nem látszanak ki a bordái (ezt meg is mondta).

A család eddig is tudta, látta, hogy kövér vagyok. Eddig sem szólogattak be, ezután sem tették.

Én csak annyira figyeltem oda, hogy a terhességek alatt ne hízzak sokat. Sok zöldséget és gyümölcsöt eszek, kevés kenyeret és tésztát. Az elsőnél 5 kg jött föl, a másodiknál 2kg. A harmadikról még nem tudok nyilatkozni, mert még csak az elején járok, eddig 5kg-ot fogytam is.

2014. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem szóltak semmit. Egyedül annyi, hogy többször terheltek cukorra, meg persze diétáznom kell (előtte is 180 gr ch-t ettem, így ez nem jelent semmit).

Sajnos eléggé vizesedem, de egyébként alig híztam (amíg a víz nem kezdett feljönni :()


Az ismerősök mit szóltak volna, te jó ég? :D

2014. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
93 kilósan lettem terhes. Az ismerősök egyáltalán nem érdekeltek, addig is így ismertek. Az orvos szeme se rebbent. Védőnőé se. Odafigyeltem, h mi eszek és mennyit, így 8 kg-t híztam összesen. Az elején mindig éhes voltam, az kínszenvedés volt, de oda kellett figyelnem, ezt tudtam. Nem vizesedtem, csak szülés után. Szerintem ha nagyon meglódult volna a súlyom biztos szólt volna a védőnő, de így nem volt rá szükség.
2014. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%

Èn őszintén nem értelek titeket!


Azt nem èrtem miêrt nem lehet a baba előtt egy kicsit leadni?

Miêrt jó ekkora súllyal belevágni?


A terhes patológia tele volt túlsúlyos kismamákkal:magas vérnyomás,cukor,erős vizesedés stb


El nem hiszem,hogy normális orvosokban nem merül fel(mêgha nem is mondjâk,hogy mièrt kell fiatalon ilyen túlsúlyos kismamának lenni!!)


Örüljetek neki,hogy ti megúsztàtok problémák nêlkül!


Csodálkozom,hogy teherbe lehet így esni.


(Nekem is 3 gyermekem van,11kilót híztam mindegyikkel,de nem vagyok /voltam ennyi kiló)

2014. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Én pedig őszintén nem értelek téged utolsó.


Szégyeld magad, hogy csak kioktatni és a saját tökéletességed fitogtatni jöttél. Hidd el, hogy mindenkiben lehet hibát találni- benned is- ha mást nem, hát a pökhendi, keresetlen stílusodat és hidd el, hogy ez nagyobb probléma, mit túlsúllyal várandósnak lenni.


Arra nem gondolsz, hogy esetleg valamilyen betegség is állhat a háttérben? Miért kell rögtön ítélkezni, kioktatni?


(pl. nagyon gyakori a pajzsmirigy alulműködés, cukorbetegség, egyéb endokrinológiai, hormonális baj)


Egyébként a kérdésre válaszolva: én is jelentős túlsúllyal este teherbe alacsony pajzsmirigyműködéssel (elsőre, azonnal), problémamentes terhessgem volt, nem volt terhességi cukor sem, a vizesedés a végén jelentkezett a 40 fokos melegben, ami szinte mindenkinél megvan.


Érdekes, hogy én szülés után fogytam drasztikusan sokat- valószínűleg a horminális változás hatott rám ilyen módon- azóta is nagyon szépen tartom, kb. normális a testalkatom.

Utolsó: bármikor ki merek melléd állni akár testalkatban, akár megjelenésben, akár stílusban, életvitelben stb.- nem hiszem, hogy alul maradnék a megmérettetésben!


Az ismerőseim, családtagok, barátok örültek a terhességnek és az egészséges kisfiamnak.

Az orvos nem piszkált- azt mondta, hogy a hízást, az állapotommal járó változásokat SAJÁT MAGAMHOZ kell nézni (egyébként összesen a magzattal együtt a terhesség végére +10 kg-ot híztam, ebből 4 kg-mal született a fiam, szülés után az eredeti súlyomhoz képest -3 kg voltam már a kórházban).

Megelőzendő a trombózist szülés előtt és után 1-1 hónapig clexant kaptam injekcióban- ennyi plusz volt másokhoz képest.


Problémamentes terhességet, szerencsés szülést kívánok.

2014. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%

Nem kötelező veled egyetèrteni,ugye?!

Te csak magadat akarod igazolni,hogy azèrt mert egészséges babád szuletett helyes volt a túlsúly!

Mindenkivel együtt èrzek,aki betegség miatt hízott el,de azt is tudom,hogy baba előtt javasolják a kivizsgálást,a betegség kezelését,ês a fogyâst!

A Baratnomnek is voltak hasonló gondjai,gyógyszerrel megoldódott a baj,ês utâna 20kilót fogyott!

A terhessége alatt,màr messze nem volt túlsúlyos,ès problémái sem voltak!

Lehet úgy is hozzáállni,ahogy te csinálod,de másképp is!


Arra meg,hogy nem szóltak neked semmit,annyit tudok mondani:ki merne bármit mondani,mikor ilyen válaszok a reakciók.

Nyílvân neked is a hátad mögött mondogattak,de ezt gondolom tudod..

Persze a sovány kismamákat lehet nyíltan piszkálni,meg aggódni a baba miatt,de fordítva nem!

2014. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem állítottam, hogy helyes volt a túlsúly.

Ezt mégis honnan veszed?


Egyszerűen csak hangot adtam annak, hogy nem a kérdésre válaszolsz, nem vagy/voltál a kérdésben szereplő helyzetben, de megy az észosztás.


Senki nem piszkált itt senkit, se soványat, se túlsúlyosat- ezt a feszülséget a te hozzászólásod gerjesztette.


Egyébként természetesen voltam kivizsgáláson és mint írtam- az alacsony pajzsmirigy-érték és más endokrinológiai dolog befolyásolta az én konkrét helyzetemet- de ez a terhességgel oldódott meg.

(nem írtam egyébként, hogy hány kg voltam és vagyok- teljesen lényegtelen)


Akkor a te felfogásodban aki több, mint pl. 55 kg, ne szüljön gyereket?


Érdekes egy ember lehetsz :)

2014. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

...ja és még egy szösszenet: nem tudom, hol élsz, de az én környezetemben nem szokás másokat a hátuk mögött becsmérelni és beszólogatni.


Bizonyára van az a réteg, aki így tesz- de szerencsére akkor nem egy helyen élünk, nem egy társaságban mozgunk, nem ugyanaz a foglalkozásunk, munkánk, a gyermekeink sem járnak össze.


Ezt ugye te sem gondolod komolyan, hogy nekem vagy bárki másnak úton-útfélen a háta mögött beszólogatnak, mert nem mernek szemtől szemben?

Jajj. :)

2014. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!