Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 100 kg fölött esett valaki...

100 kg fölött esett valaki teherbe? Mit szóltak az ismerősök? Orvos?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 09:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
24%
Csak sajnálni tudlak,ilyen korlátolt felfogással!
2014. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem Te vagy a korlátolt Utolsó (finoman fejeztem ki magam, használhatnék más szót is rád)!

Kérdező!

Én 95 kg-al estem teherbe, senkinek semmi problémája nem volt a súlyommal. Nagyon vizesedtem a végére, így elég sok jött fel, de 2 héttel a szülés után újra 95 kg voltam. Makkegészséges 3900 grammos fiam született.

2014. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
re6. Asztmás vagyok és az évtizedek alatt kapott szteroidoktól meghíztam és szétcseszték pl a pulzusomat is, állandóan 105-110 körül van :( De sose mondanád meg, hogy hány kg vagyok. Pl most kevesebb, mint amikor terhes lettem. Ne legyél sose ebben a helyzetben.
2014. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, őszintén szólva én nem tudom hány kg voltam mikor teherbe estem. Először a védőnőnél áltam mérlegre, akkor 12 hetes voltam, 96 kg-ot mutatott a mérleg.

A védőnőm csak hüledezett, hogy hogy lehetek ennyi kg mert egyáltalán nem látszik rajtam.

Se a védőnőm, se az orvosom soha egy rossz szót sem szólt rám a terhességem alatt. Problémamentes terhességem volt (gondolom ha ez másként alakul, akkor biztos piszkáltak volna vele)

Egyedül a dokim asszisztensének volt egy beszólása hozzám, amin eléggé kiakadtam. Azt mondta, nekem tuti magas lesz a terheléses vércukrom, mert kövér vagyok! Hát nem lett az!

A terhesség végén már nem álltam mérlegre, de olyan 116 kg körül mehettem szülni. (nyár volt, iszonyatosan vizes voltam)

Egy héttel a szülés után újra 96 kg voltam, most pedig már ennyi sem vagyok. 9 hónapja szültem.


Tény, hogy nem szeretném ha a tesóval is ilyen nagy súllyal esnék teherbe! És az is tény, ha soha nem volt ilyen nagy a súlyom mint akkor amikor teherbe estem. :( Mégis teherbe estem! :)


Egyébként miért kérdezed kedves Kérdező?

2014. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%

Én is 100 felett voltam, amikor teherbe estem. Az orvosok, védőnő nem szóltak semmit, illetve csak dicsértek, mert ügyelek a súlyomra, eddig csak fogytam. Az ismerősök pedig örülnek, hogy babánk lesz, ők ilyesmivel nem foglalkoznak.


A vitához hozzászólva nekem is pajzsmirigy alulműködésem van. Nemrég derült ki, hála a háziorvosomnak, aki megnézette a hormonszintemet. Örülök, hogy kiderült, mert így végre nem értelmetlen harcot vívok a kilók ellen, hanem van esélyem is.

Ezt leszámítva teljesen egészséges vagyok, köszönöm. Sőt, az összes értékem tökéletes. Mégis mit kellett volna tennem, mikor megtudtam, hogy baba lesz? Vetessem el, csak mert nem vagyok egy nádszál? A terhesség alatt bárkinél kialakulhat betegség. Sőt, csak úgy egyébként is, súlytól függetlenül. Több olyan kolléganőm van, akik mindig is vékonyak voltak, mégis tele voltak problémával a terhesség alatt (és akár azután is). Szóval a magas vérnyomás, cukor, stb. nem csak a túlsúlyosaknál jöhet elő.

2014. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
2-es vagyok: A vitához csak annyit szólnék,hogy nem azért vagyok voltam túlsúlyos mert elhagytam magam. Trombózisom volt és azóta,hogy teletömtek gyógyszerekkel nem tudok lefogyni. Pedig olyan helyen dolgozom ahol napi 8-12 órát talpon kell tölteni és egész nap sétálni és emelni. Elmondanám 20 hetesen jöttem el és addig ugyanúgy dolgoztam. Bármikor lemozgom a tisztelt delikvenst aki szerint nem szabad túlsúlyosan babát vállalni,nem mondom,hogy jó dolog mégis ha így alakult ki kell hozzni a legjobbat és kész. Mennyivel jobb aki terhesség alatt 30-35 kg hízik?? Elmondanám az jobban megviseli a szervezetett,mint egy esetleges plussz 10 kiló duci kismamaként :-) Én vígan lépcsőztem a szülőszobár 113 kilósan pedig a 9 en volt :-) Ennyi erővel bárkit meglehetne szólni akit és ez a kérdés sem erről szólt,hogy megszóljuk a másikat.
2014. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
21%

Manapság a túlsúly olyan, mint a homoszexualitás. Nem alkothatsz véleményt egy dagi nőről, mert egyből jön a kardoskodás, meg a "kívánom, hogy legyél ilyen helyzetben" jellegű nagyon nagy emberségre valló horkanások. A legjobb ennél már csak az, hogy "nekem jogom van kövérnek lenni." A kövérség önbecsapás. Hat hónappal ezelőtt még levágtam volna a kezeimet, ha ilyet mertem volna írni, hiszen 81 kg-mal elhitettem magammal, hogy én igenis így vagyok szép és jó és mivel jól érzem magam a bőrömben így is, nem kell változtatnom. Most, hogy hat hónap alatt 15 kg mínuszban vagyok (két vetélés után), el kell mondanom, hogy hazudtam magamnak, ráadásul nagyon durván, ezáltal meg természetesen a környezetemnek is. Semmi bajom nem volt 81 kg-osan sem (se pm alul/túlműködés, se hormongond, se semmi). Aztán mégis így jártam, két babát veszítettem el. Ha nem is a túlsúly miatt (mert azért a 81 sem egy fergetegesen nagy szám az itt olvasható rémséges kilókhoz képest), de most már beláttam, hogy igenis felelős vagyok magamért (elsősorban). Nem a babának ártasz 110 kg-osan, hanem saját magadnak. Túlsúllyal majd nagyobb eséllyel hagyod félárván a most kihordott makkegészséges gyerekedet szívinfarktus, vagy trombózis miatt. Határozottan ki merem jelenti: le lehet fogyni pm alulműködés mellett is, sőt, akkor kell igazán tudni lefogyni. Magyarázkodhatsz, meg gyakorolhatod az önámítást évtizedekig, de akkor sem lesz igazad. Soha! Neki lehet állni diétázni és aktívan mozogni! Nem másért, magatokért!

(amúgy ezer túlsúlyos nőből kb. kettőnél "indokolt" és "jogos" a kövérség ilyen-olyan betegség miatt, a többi csak hazudik bele a tükörbe, ez a leplezetlen véleményem még hat hónappal ezelőtti énemmel szemben is!)

2014. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
29%

Koszonom kedves utolso,hogy mindezt leirtad!

Pontosan igy latom en is,minden túlsúlyosnak van mindig mindenre magyarázata,kifogása!

Gratulalok a fogyáshoz,mielőbbi babásodàst kívánok!

2014. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
15%

16-os.

Igen,nem ez volt a kerdes,de bocsánat,hogy fennakadt a szemem a 100kg olvasásakor.

Azt hiszem nem azzal teszünk jót egymásnak,hogy azt sugalljuk helyes a túlsúly,es igy a babavallalas!

En pusztán nem ertem,hogy mikor elhatarozzatok,hogy gyermeket vallaltok miert nem adtok le a túlsúlyból.

Nem mondtam,hogy 55kg felett kövér valaki,de azert itt nem ilyen számokat lattam leirva!

Azt is tudom,hogy az orvosok is figyelmeztetnek erre,mert a családban meddőségi okok miatt pont ez volt az elso amire felhívtak a figyelmet!Normal,magassághoz mérve ideális testsúlyt javasoltak.

Aztan vegul is te tudod,mindenki azt csinál,amit akar!

2014. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Csak egy utolsó mondat :-) Senki nem mondta,hogy a túlsúly jó dolog sőt káros természetesen. Viszont én 60 kg voltam és 170 cm amikor trombózist kaptam és mozogtam minden rendesen... Lehet az ember vékonyan és ducin is beteg,ha így jön ki. Sajnálom,hogy kétszer elvetélt a hölgy el sem tudom képzelni milyen szörnyű érzés lehet. Remélem minnél hamarabb lesz babája :-)
2014. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!